şükela:  tümü | bugün
 • sadece "ls 430" versiyonu ile satılan araç...
 • rolls roycedan daha sessiz, bmwden daha ucuz, mercedesden daha güvenilir.
  tek sorunu, bir miktar karakter eksikliği.
 • 2013 modeli yarın san fransisco' da düzenlenecek bir toplantı ile tanıtılacak model.

  http://tork.blog.com/2012/07/29/2013-lexus-ls/
 • amerikada(united states olan) bunu 72.000$ anahtar teslim fiyatla satıyorlar... bizde o paraya beyaz mercedes c180k amg paket panoramik tavan satılıyor. düşünün artık durumun vehametini.

  http://www.lexus.com/models/ls/
 • biraz mercedes'ten, biraz da bmw'den araklanan tasarima sahip otomobil. ya da ilham almis da diyebilirsiniz yumusatmak isterseniz. ama bunun disinda, bu durumu goz ardi edip baktiginizda guzel bir otomobile benziyor. ama tasarim anlaminda infiniti (nissanin'nin luxury markasi) lexus'tan (toyota'nin luxury markasi) daha ozgun ve karakteristik tasarim yapiyor.

  edit: hacipsilo uyardi, infiniti nissanin ust markasi, mazda'nin degil diye, cok yanlis biliyormusum onu. ama tasarim konusunda fikrim hala ayni.

  edit2: son 5-6 sene icindeki modeller fikrimi degistirmistir. baya ozgun ve cesur tasarimlar gormekteyiz artik.
 • lexus'un lüks sedanına sportif versiyon gelmiş. açıkçası ls serisi lexus'un her zaman lüks ve kalantör bir serisiydi. bu sportif tasarım ilginç olmuş biraz.
 • türkiye'de bunu aldığınız paraya abd'de cessna 421 alabiliyorsunuz. yaklaşık 450 km hızla gidiyor ve yola ihtiyacı yok.
 • bu aracın tasarım sürecinde, alanında uzman 3700 teknisyen 25 ayrı grup halinde 4 sene boyunca çalışmış, en küçük parçasına kadar sıfırdan tasarlanmıştır. testler sırasında amerika, kanada ve almanya'da cressida modeli gibi kamufle edilmiş olarak milyonlarca km yol yapılmıştır. 1989'da piyasaya çıktığında bir örneği cadillac satın alıp parçalamış, ve bu aracın general motors tarafından asla üretilemeyecek kalitede olduğunu farkedilmiş, bütün üretim sürecinde yıllar boyu sürecek revizyon çalışmasına başlamıştır. mercedes, 1990 yılında amerika'da fiyatlarını 10% oranında düşürmüş, ve baştasarımcıları istifa etmek zorunda kalmıştır.

  1995 yılında çıkan yeni modeli dışarıdan neredeyse aynı görünmesine rağmen parçalarının 90%'dan fazlası yeniden tasarlanmıştır. efsanedir, dönemindeki neredeyse tüm araçlar şu an dökümhanelerde yeniden dönüştürülmüşken bunları heryerde görürsünüz, bozulmazlar.
 • bu aracın üzerindeki uz serisi motor o kadar güvenli ve uzun ömürlüdür ki faa tarafından uçaklarda kullanılmasına onay verilmiştir. fv2400-2tc kodlu uçak motoru, 1uz-fe motorunun modifiye edilmiş halidir.

hesabın var mı? giriş yap