aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • gelecek hafta arabayı leyla itecek, iskenderin yedeği leylaymış demek ki.
  • --- spoiler ---

2023'te kaan bakkal'ın raflarındaki gazetenin manşeti: "üstsüz dj çoşturdu!"*

--- spoiler ---
  • behzat ç. ile gönderme konusunda yarışır oldu, trt'de böyle şeyler görmek çok sevindirici. mecnun'un yalnız parka alınmaması, sex on the bus vb. çok yerindeydi. bu hafta güldürmesinden çok raif efendi mecnun'un halleri, ismail abi'nin ağlaması üzdü resmen. yine de içten içe erdal bakkal yüzümü güldürdü. neyimiz kaldı be sefer tasımızdan başka.

bu arada iki şey söyleyeceğim, hafif spoilerlı;

ismail abi zaman makinesinin arkasından kaynayan su döküyordu ya, tümbüldek suyu mu bu dedi, kaplıcaları varmış falan ama izmit'te de var bu. onur ünlü izmitli olduğu için ben onu izmit'teki olarak kabul ediyorum :)

ezgi asaroğlu'nun güzelliği hepimizi mecnun edecek boyutlara geldi, gözlük takması çok yerinde olmuş, bir de yeşil yeşil baksaydı mecnun'dan dayağı yerdik.

ekleme: 14. bölüm fragmanı şimdi gördüm leyla yine gözlüklü, noldu acaba, hasta falan mı, kesin nazar...
  • tüm önyargılarımdan arındım ve son üç bölümdür çok büyük bir keyifle izliyorum.. diğer dizilerin aksine duygu tecavüzü yok bu dizide.. ha ona göre izlemeye başlayın henüz başlamadıysanız.. tek vaadleri kahkaha.. açıkçası bu kadar derdin tasanın arasında bana ilaç gibi geldi.. oyunculuklar gerçekten çok iyi..
  • ya ben bu dizinin senaristi burak aksak'ın önünde ceketimi ilikliyorum yeminle. ayriyeten gözlerinden öpüyorum... gerçekten bu dizi ile sözlüğün de genel kullanıcı profilini oluşturan 80-90 kuşağının nabzını çok iyi tutuyor ve yansıtıyor. bu kuşağın kendine has jargonuna ve saçmasapanlığına müthiş hakim. galiba 5 ve 6. bölümlerden daha fazla güldüren bir bölüm oldu bu akşamki. eyvallah...
  • kuşkusuz şu anda türkiyenin en iyi dizisi. her şeyi geçtim; ben leyla ile mecnun'u izlerken yazana, çekene, ve oynayana helal olsun diyorum. bu ülke'de böyle fantastik bir dizinin yapılması bile başlı başına bir olaydır. daha önce de söyledim yine söylüyorum; umarım bu dizi trt'de bir takım kafaları rahatsız etmez de bizde adam akıllı bir komedi dizisi izlemeye devam ederiz.

not: diziyi indirmek isteyenler için free youtube dowload programını tavsiye ederim.
  • o değilde bakkal erdal barda tüm gece akdeniz akşamlarını itinayla icra ettikten sonra ekip dağılırken tarlaya ektim soğana giriş yaptı ya pek dikkat çekmemiş orası sözlükte ama işte orda koltuktan yuvarlandım ben.* senaristlere burdan tek bi lafım var o da çok yaşayın siz. bu akşam geleceğe dönüş gibi bi kültü ekranlara taşımaları da süperdi. bi de ismail abiye diyecek laf kalmadı. buna binaen son olarak dizi tarihinin gelmiş geçmiş en über karakterlerinden birine sahip neşemiz, canımız, kanımız herşeyimiz olan dizi diyerekte tanımımı yapıyorum ve olayı bağlıyorum.*
  • gece gece içimdeki milliyetçi duyguları şahlandırmış, yaşadığım ülkenin insanını daha bir fazla sevdirmiştir. televizyonlarda yayınlanan bi dünya saçma sapan programı yapanlar da bu ülkenin vatandaşı bu diziyi yapanlar da, helal olsun az ya da çok bu işe emeği geçenlere. demek biz nadiren çok kaliteli işler yapıyoruz yapınca da bu kadar kaliteli yapıyoruz. özetle bu geceki bölüme çok güldüm çok.
  • türkiye kupası maçının uzatmalara gitmesi sağolsun, muhtemelen bunun yüzünden reklam sokmadılar. yoksa dizi 2 sularında anca biterdi.

bu arada orhan veli, evkaftaki memuriyet göndermesi çok göze batmamış sanırım.

(bkz: güzel havalar)
hesabın var mı? giriş yap