aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • tüm önyargılarımdan arındım ve son üç bölümdür çok büyük bir keyifle izliyorum.. diğer dizilerin aksine duygu tecavüzü yok bu dizide.. ha ona göre izlemeye başlayın henüz başlamadıysanız.. tek vaadleri kahkaha.. açıkçası bu kadar derdin tasanın arasında bana ilaç gibi geldi.. oyunculuklar gerçekten çok iyi..
 • ya ben bu dizinin senaristi burak aksak'ın önünde ceketimi ilikliyorum yeminle. ayriyeten gözlerinden öpüyorum... gerçekten bu dizi ile sözlüğün de genel kullanıcı profilini oluşturan 80-90 kuşağının nabzını çok iyi tutuyor ve yansıtıyor. bu kuşağın kendine has jargonuna ve saçmasapanlığına müthiş hakim. galiba 5 ve 6. bölümlerden daha fazla güldüren bir bölüm oldu bu akşamki. eyvallah...
 • kuşkusuz şu anda türkiyenin en iyi dizisi. her şeyi geçtim; ben leyla ile mecnun'u izlerken yazana, çekene, ve oynayana helal olsun diyorum. bu ülke'de böyle fantastik bir dizinin yapılması bile başlı başına bir olaydır. daha önce de söyledim yine söylüyorum; umarım bu dizi trt'de bir takım kafaları rahatsız etmez de bizde adam akıllı bir komedi dizisi izlemeye devam ederiz.

  not: diziyi indirmek isteyenler için free youtube dowload programını tavsiye ederim.
 • o değilde bakkal erdal barda tüm gece akdeniz akşamlarını itinayla icra ettikten sonra ekip dağılırken tarlaya ektim soğana giriş yaptı ya pek dikkat çekmemiş orası sözlükte ama işte orda koltuktan yuvarlandım ben.* senaristlere burdan tek bi lafım var o da çok yaşayın siz. bu akşam geleceğe dönüş gibi bi kültü ekranlara taşımaları da süperdi. bi de ismail abiye diyecek laf kalmadı. buna binaen son olarak dizi tarihinin gelmiş geçmiş en über karakterlerinden birine sahip neşemiz, canımız, kanımız herşeyimiz olan dizi diyerekte tanımımı yapıyorum ve olayı bağlıyorum.*
 • gece gece içimdeki milliyetçi duyguları şahlandırmış, yaşadığım ülkenin insanını daha bir fazla sevdirmiştir. televizyonlarda yayınlanan bi dünya saçma sapan programı yapanlar da bu ülkenin vatandaşı bu diziyi yapanlar da, helal olsun az ya da çok bu işe emeği geçenlere. demek biz nadiren çok kaliteli işler yapıyoruz yapınca da bu kadar kaliteli yapıyoruz. özetle bu geceki bölüme çok güldüm çok.
 • türkiye kupası maçının uzatmalara gitmesi sağolsun, muhtemelen bunun yüzünden reklam sokmadılar. yoksa dizi 2 sularında anca biterdi.

  bu arada orhan veli, evkaftaki memuriyet göndermesi çok göze batmamış sanırım.

  (bkz: güzel havalar)
 • 13. bölümünde yakaladığım için allah benim belamı versin mi diye düşündüğüm dizidir.
 • izleyici kitlesi tarafından bana 7 numaranın türeviymiş gibi gelen dizi. bu diziyi seven dünyanın en iyi dizisi diyebilecek kadar büyük bir beğeni ifade edebiliyorken, bir başkası 30 saniye dahi tahammül edemiyor, ortası yok. yalnız bu akşamki bölümü trt gibi bir kanaldan beklenmeyecek derecede göndermelerle doluydu. uçan arabalar, olağan üstü şehir yapılanması fln son zamanlardaki "çılgın" söylemlere gönderme niteliğindeydi sanki, sonra memurluk muhabbeti, otobüs meselesi, aile parkı fln bölüm senaryosuna "hedef 2023" mottosunun ilham verdiği hissini uyandırdı. katılırsın, katılmazsın orası ayrı ama böyle şeylerin dalgasını geçebiliyor olmak -ki kanala tekrar dikkatleri çekmek isterim- bence olumlu bir gelişme. bunu göze sokacak kadar abartmayıp, dozunda yaptıkları sürece en radikali bile rahatsız olmayıp gülüp geçebilir, ama dozu çok önemli. art niyet hissedilirse, son dönem trt izleyici profili göz önünde bulundurulduğunda epey bir izleyici kaybedebilir diye tahmin ediyorum.
 • bu akşamki bölümüyle göndermelerle başımızı döndürmüştür, gülmekten karın kası yapmışızdır, kanepelerden düşmüşüzdür amenna.
  lâkin ben başka bir noktaya değinmek istiyorum. o pakize ile nurten'in yufkaları yere sere sere açtığı su böreği var ya! işte o börek öz hakiki su böreğidir ve yemeyip yanında yatılasıdır.
  mecnun'un alamancı zevcesi de öyle su böreği açıyorsa leyla'ya tercih edilesidir. vallahi öyledir efendim.