şükela:  tümü | bugün
 • gözyaşları içerisinde kahkaha attıran dizi. (bkz: erdal bakkal)
 • melis birkan'ın aslı tandoğan'ın yanında safinaz gibi kaldığı dizi. açıkcası aslı tandoğan sanki 3. sezonun başından beri dizide oynuyormuş gibi hissettirirken, melis birkan sezonun başından beri hala konuk oyuncu tadında oynuyor.
 • piiiiiiii ne bölümdü ya bir an habersiz sezon finali yapıyorlar sandım, sövdüm. şimdi hiç övmeye gerek yok burak aksak'ın allah bin türlü başımızdan eksik etmesin. ve ağır spoiler içerir söyleyeyim izlemeyen okumasın. bu nedir ya bu neydir ya? bu bölümde böyleyse sezon finali nolcak bu sezon cidden bilemiyorum komaya falan gircez heralde. insan acaba gerçekten öleceği vakit her sevdiği ile vedalaşıyor mu ki ? kaan'a ne güzel dedi bu gönül işlerine fazla kafayı yorma diye, eee ne de olsa o da bir aşık sonuçta. iskender abi demek gelmiyor içimden iskender baba ile vedalaşması gitmesen deyip geyiğe bağlamak niyetinde iken yavuzun abi o işler öyle olmuyormuş diye geyikle karışık cevap verip sarılarak vedalaşmaları. ismail abi ile hiç konuşmadan anlaşmaları.*erdal bakkal ile nasıl olması gerekiyorsa öyle oldu vedalaşması. mecnun ile gene bir klasiğe imza atmaları abi tuvalette nedir arkadan yanaşmak ya * o değilde geçen hafta da dedim gene dicem mecnun orada abi 300.000 lira versem ölmez misin demedi ya içimde kaldı o. tabii en çok takıldığım eylül ile neden hala vedalaşmadığı ve vakti gelince nasıl bir şey olacağıydı emindim yani izlediğim ana kadar yavuz'un bir şekilde geri döneceğine. geldi oturdu eylül korka korka baktı, kabullenmedi, yavuz lafını tamamlamadan kendine gelmesi içn yapıştırdı tokadı ondan ayrıldığı için başka kimden alıcak hıncını yavuzdan çıkardı en güzelini de o yaptı. şayet bir gün bir sevgilim vedalaşmam gerektiğinde böyle yaparsa bırakmam vallaha da billaha da onu bırakmam. neyse sonra leyla eylül eylül eylül diye seslenene kadar gitti dedim ya yavuz harbiden yaraşır bir biçimde gitti. sonra leyla'nın sesindeki şen şakraklığı neşeyi farkedince hah geldi dedim. ki nisan'ın olduğu kısımları özellikle anlatmadım çünkü yavuz'un vedalaşmadığı tek kişi oydu geç gelen bahar fakat yavuz'a en güzel vedayı nisan yaptı hem arkasında adam bırakmadı. hemde aşkları karşısında zamansızlık yaratmadan usul usul çekildi gitti.
 • burak aksakın son 12 kaldı gibi bir cümle sarf etmesinin tek nedeni, vedanın aksine 100 e kalandır...
 • dizi bitti, bende hala yaşıyor. türkiye'nin en baba oyuncuları var bu da dizinin güzelliğine güzellik katıyor. seçilmiş oyuncular hayatı ancak bu kadar güzel oynardı. bu bölümde tavan yaptı yada yaptığı bölümlerden biriydi. ölümü, sonsuzluğu, gidişi ama gitmek istemeyişi ne güzel oynamış yavuz hırsız bu bölümde. sevdiği bir insanı yolculamak acıdır bunu da en derinden yaşattı iskender baba, hele ismail abi ile vedalaşma sahnesi beni bittirdi, tek söz söylemeden, sessiz ve derinden. yok bitmesin bu dizi ömür boyu sürsün.
 • eylül'ün yavuz'u haşat ettiği sahnede gözümden bir damla yaş süzülen dizi. allah kimseye sevdiğinin acı haberini almayı yaşatmasın desem de boş, allah sıralı ölüm versin, uzun ömür versin.
 • bu nasıl bir oyunculuktur arkadaş, şu diziyi izleyenleri ağlatmayın lan. biraz iyi davranın bize.
  http://www.youtube.com/…pupj9jbmqbg&index=2&t=9m50s
 • yeri geldiğinde güldürmek yerine ağlatan absürt komedi. 88. bölüm baya bir hüzünlendirdi tabii güldürmeyi de ihmal etmedi. arada bir yapıyor böyle burak aksak.
 • ben bugün bazı sebeplerden dolayı saatinde izleyemedim.az önce 88.bölümü izleyebildim ve ''iyi ki''dedim.iyi ki dedim çünkü bu bölümün böyle geçeceğini bilsem,gene herkesin yattığı,el ayağın çekildiği gece saatlerine bırakırdım.zira onar onar dökmek öyle kolay olmuyor herkesin içinde..

  osman sonant,sen nasıl bi oyuncusun abicim ? helal olsun..aldın bitirdin bizi.bitmelere doyamadık.

  şunu belirtmem lazım ki,şen bakkaldaki mecnun,ismail abi,yaviz çakmalarına çok güldüm.hatta ilk nazarda mecnun sandım o çakma abimizi.dizinin iki insancıl ve merhamet sahibi karakterleri olan iskender babayla ismail abi'ye yavuz'un veda sahnelerinde çok üzüldüm,hatta gözlerim doldu.ismail'in özellikle o verdiği anlık tepkiler beni her zaman hüzünlendirmiştir..onlara ne kadar üzüldüysem,mecnun pisuvardayken ''abi 300 lira versem''muhabbetine kahkaha attım resmen.yavuz'un hele ''ismail yapar mıydı,mecnun''diye mecnun'un arkasından koşmasına ayrıca güldüm.

  ama eylül'le yavuz'un veda sahnesinde bildiğin artık dağılma emareleri göstermeye başladım.zira ben de 11 aydır yaralı bir kalp taşıyan birisi olarak,bırakıp gitmek,hele hele severken bırakıp gitmek zorunda olmak ne demek iyi bilen birisi olarak,inci tanelerime hakim olamadım..bu arada cankoç nisan'a bir bölümde (sanırım genç senaristler için bölüm sonu tiradlarını okurken aksakallı d.d.) bazıları için değişim yoktur denmesine rağmen,cankoç nisan yavuz'u severek değişmeye başladı bile.zira hapishane basıp,o doktoru herkes kaçıramaz öyle ( ben sarı bıyığı bekliyordum)

  gelgelelim çenesi kopasıca,bıyıkları ağzına giresice erdal'ın yavuzla vedalaşma sahnesine ''yuh artıık''dedim.burak aksak ''ben bu dizide en çok erdal bakkal'dan iğreniyorum''demişti ya,adam haklı demekten kendimi alamıyorum.bıyıkların ağzına girsin erdal abi.az sakallı dede bile yemeden içmeden kesildi,sen menfaatlere doyamadın erdal abi.

  son olarak ; erdaal erdal,modeminin ışıkları yansın ama internetin gelmesin de,uğraş dur erdal !
 • 88. bölümüyle nasıl bir bölüm çevrilmişse ki sırf şuraya iki kelam yazıp içimi dökeyim diye çaylaklığımı yaktırıp entry girdiren dizi olmuştur...
  ulan bi bölüm bu kadar mı güzel olur, bu kadar mı iyi, bu kadar mı başarılı olur arkadaş...
  --- spoiler ---

  daha ikinci dakikasında yavuzun hasta yatarken odaya kim girsin tartışmalarının ardından melülün odaya girmiş olması ve öpücük kondurması ile başlamıştır gece gece yarılma seansları...
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  erdal bakkal; ısrarla yavizin ölümüne ve vedasına karşı umursamaz tavırları, bıdığı alt etme çabaları ve dillere pelesenk olacak "mal canın yongası değil yoncasıymış" ve "sorulara çalış yaviz sorulara, eline falan yaz" replikleri ile şimbilliliği zirve yapmıştır. dizi boyunca yardırmıştır.
  --- spoiler ---

  mecnun ç.; "dal buldun yapraklısını arıyorsun" repliğiyle bölüm boyunca bir elinde ela nur vasatları oynarken, yapmıştır yapacağını ve tek cümleyle zirve yapmıştır. bu arada vasat derken bu kadar her şeyin üst seviyede olduğu bir bölümde normal kaldığındandır vasatlığı. yoksa mecnun bildiğiniz bizim çocuğu olmayanların hallerine şükretme sebebi mecnun.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  iskender baba; ağlayınca benim bir saniye bile beklememe fırsat vermeden ağlamama neden olan duyguların insanı. sen başımızdan eksik olma emi, öksüz kalırız sonra...
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  eylül bu bölümde anladık ki duygusal bölümlerin hakkını veren oyuncuymuşsun. hani yavuz veda etmeye geldiğinde o nasıl bir tokattır, o nasıl ağlama, o nasıl çırpınmadır. içimde hissettim desem...
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  ismail abi, abim; ulan tek kelime etmeden insanın ağzına nasıl sıçılır kendisi bunu hakkıyla vermiştir bu bölümde. mecnun leylasını kaybettiğinde uçurumun kenarındayken bile tesellinle bu kadar yapmamıştın be abi! ne istiyorsun bizden yazık değil mi bize, yetmez mi bu kadar cefa!!!
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  ve can koç yavuz; ya bu kadar sevenin, bu kadar bekliyenin varken nasıl böyle bir şeye kalkışırsın arkadaş. ne demek gitmek, ne demek "benden bu kadar". bizim buna tek cevabımız: efendim abi? olur. kimse bize ölmekten bahsetmedi, kimse bize gideceksin demedi. biz de erdal bakkal gibi anlamayız ve dinlemeyiz. biz de eylül gibi seni konuşturmamak için tokatlarız ve konuşmana izin vermeyiz. biz ismail abimiyiz ki, bizim öyle büyük kalbimiz var mı ki sadece susarak herşeyi kabullenelim. ama alacağın olsun yavuz dizi tarihinin belki de en iyi bölümünü yapmak için hepimizi harcadın. sen salya sümük ağlattın seni seven ve bekleyen dostların sana inat güldürdü bizi.iyi ki varsın. iyi ki gitmedin...
  --- spoiler ---

  ve son söz olarak yayında ve yapımda emeği geçen tüm ekibe canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum...