aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • ---öeh kimse yazmamış---

hidayetin sessiz efektlerle taranması yine stv nin unutkanlığına göndermeydi
    (bkz: #33291440)
    http://www.youtube.com/watch?v=ajybcssnjhc

---öeh kimse yazmamış---
  • bu hafta da cok iyi bi bolumle yuzumu gulduren dizim.
    ---------zipoylir---------

mecnun' 96. bolum sonunda leyla'ya "benim sevgim iltihapli" demisti, bu bolumde onu kanitlarcasina mecnunun gorustugu kizlarin basina gelmeyen kalmadi. mecnunun ilk kizla goruseceginde yasadigi heyecan da superdi, ciddi ciddi bagirarak guldum.

yavuz abiyle eylule cok uzuldum ya. ama nisana daha cok uzuldum.

mecnunun safliklari boyunu asmakta artik, bu bolumde de nirvanaya ulasti. "az once nisanlandim da, simdi de dogumda"

mecnunun bebegi kucagina aldiginda verdigi tepkiler cok tatliydi. "baba mi oldum ben?!"

iskender baba yine son noktayi koydu, ona soyleyecek cok fazla bisey yok.

hep soyluyorum yine soylicem, hidayet ve annesi bu diziye cok yakisti. dizide kadin oyuncularin cok silik oldugunu soyleyenlerin suna turna'dan rahatsiz olmalari da ilginc dogrusu.

sunu da eklemeden gecemicem; dizideki en temiz ask az sakalli dedenin suna turna'ya olan aski bence. adam cok tatli be.

lastikci omer nerelerde allasen? ben dikkat etmedim, jenerikte yaziyo muydu ismi? ayrilmis olmasin diziden? hos, pek bi eksikligi de hissedilmiyor zaten.

------------zipoiler----------

velhasil i kelam, guzel bolumdu, hos bolumdu. hic bitmeyin emi.
  • en erotik olmayan yatak sahnelerine sahip dizi. aynı yatakta birkaç adamın "koyniş koyniş" yatmasına öylesine alışmışız ve burak aksak'ın yaptığı bu espriyi öylesine sindirmişiz ki... bir keresinde diziyi hiç seyretmemiş annem bana, "oğlum neden bunlar böyle aynı yatakta yatıyorlar, çok komik görünüyorlar." dediği zaman olayın acayipliğini kavrayabildim. zaten dizinin başarılı olmasının sebeplerinden birisi de bu. önce esprilere gülüyoruz, sonra onlar halen orada yapılmaya devam ederken espriler bize gülümsüyor gibi. "en erotik olmayan yatak sahnesi" demişken, bununla kapışacak düzeyde bir dizi daha var eklemezsem olmaz. geçiş müziği eşliğinde "çocuklar duymasın" dizisinde meltem ile haluk'un üstlerindeki yorganı sevişir efekti vermek maksatlı tekmelemesi. bu başlıkta diğer diziyi yazdığım için zeus'un beni çarpmasına ses etmem.*

edit: ilk elin günahı olmaz.*
  • --- spoiler ---
    iskender:erdal neticenden kurşun yedin.
    erdal:biz mecnun'un kafasına girip kurşunu çıkarmaya çalışmadık mı? siz de hep beraber girin işte
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    mecnunun kızın karşısındaki hallerine kahkahalar atıım, erdal bakkal, akıl, kurşun muhabbetleri çok iyiydi, zaten suna turna kill bilale söylenebilicek birşey yok. yani sözün özü acayip güzel bir bölüm olmuş.

--- spoiler ---
  • nasıl hem bizim kültürümüzden, halktan espriler yapıp aynı zamanda bazı entel kesimler için de özellikle göndermeler olsun espriler yapmayı başarıyor bu dizi anlamadım. bu ikisinin dengesini çok güzel harmanlayıp önümüze sununuyor. bazen sözlükteny takip etmekte yarar var ama. çünkü bazı göndermeleri anlamayıp o yüzden gülemiyorum malesef. sözlükten okuyup gerçeğini izleyince gönderme yapılanın o zaman anlayıp gülebiliyorum.
  • --- spoiler ---

bölüm başındaki sessiz leyla'nın serzenişleri ve hareketleri harikaydı
    -olan var olmayan var olm
    -benim bir sevgilim olacak var yaaaa ahh var yaaaa
    yetmedi arada elmira'yı andılar çocukluğuma döndüm lan :) mecnun gibi tanımayanlar için (bkz: looney tunes)

bünyamin&mecnun muhabbetleri bi arda&mecnun olamasa bile keyif vermeye devam ediyor çivi-çiviyi söker :)

hidayet annesinin gelişiyle iyice döktürmeye başladı
    -annecim benim özgüveni şuraya serelim paspas olarak gelen geçen ayağını silsin olmaz mı?
    -hadi yeter artık öff seni doğuracağıma taş doğuraydım o bile anlardı öff
    -bizde onu diyoruz keşke beni doğuracağına taş doğuraydın belki biraz severdin

tamirhanenin taranması ve kill bilal sahneleri hem komikti hemde çekimleri çok güzeldi leyla ile mecnun farkı bu olsa gerek

iskender baba yine damardan girdi "gönlünde birisi varken kafana başkasını sokmaya çalışmak , o beden o yükü kaldırmaz" ama mecnun aynı bidon mecnun sezon bitmeden değişmesini beklememek lazım

--- spoiler ---
  • erdal bakkal'dan geliyor

--- spoiler ---

+adın ne?
    -erdal
    +anlamı ne?
    -yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi.

--- spoiler ---
  • dostoyevski amcamizin konustugu turkce'nin normalde rusca tercumesinin altyazi olarak gosterildigi dizi.
    ancak, 96. bolumun 26. dakikalarinda dostoyevski konusurken, altyazida, tukce konustuklari kiril alfabesi ile turkce olarak yazilmis. ilginc bir ayrinti.
  • düşük seviyedeki insanların '' ay çok saçma ne öyle o neyi komik hıhhh '' dedikleri ama son derece kaliteli dizi .
hesabın var mı? giriş yap