• şaka maka türkiyedeki çoğu sözde sanatçı popçulardan çok daha iyi müzik yapan gurup.
    devamını bekliyoruz.
    buraya da yazıyorum bu iş diziyle kalmaz.
  • "bana grup denmedi arkadaş. bana sadece dizi dendi, bana grup diye bişey denmedi." diyen baggalı gözlerimin aradığı grup. allah nazarlardan saklasın.

klip nefis olmuş, şarkı nefis olmuş. canınızı yirim.
  • onur ünlü'yü davulda görmemizi sağlayarak mest etmiş tazecik grup. hadi dinleyin de çay koyayım.
  • canlarının istediğini yapan, bunu da güzel yapan insanların kurduğu grup. benim şimdiye kadar konserine gidip de ulan herifler sahnede ne eğleniyordur, keşke ben de orada olaydım demediğim grup/şarkıcı olmadı. leyla the band da, sanki ben becerip sahneye çıksam nasıl olacaksa öyle, kendileri aralarında eğleniyorlar, adamlar ortalamanın üzerinde yeteneğe sahipler, hatta bazıları bence hala çaktırmasa da çok yetenekli. o yüzden sikkoymuş, ona gideceğine grup hepsiye gidermiş falan gibi aşmış zevkleri olan arkadaşlar son derece özgürler kendi istedikleri müziği dinlemekte, tıpkı benim de konserlerine gidip avazım çıktığı kadar şarkılarına eşlik etmeye özgür olduğum gibi, yaptıkları işi beğenmekte ve sevmekte özgür olduğum gibi. çünkü sanmıyorum bu başlığın altına yazan herhangi biri leyla the bandi biriyle falan karşılaştırıp, olm gelmiş geçmiş en iyi müzik grubu demiyorlar.

şimdi yedi bin kişi bir ağızdan "kubilaylaylay kubilaylaylay" dese sana, sen de sahnede olsan, ağlarsın,ben olsam oturur ağlardım. muhtemelen dizideki oyunculardan bir gün başrol alacak olan yok, grup da bir gün (über grup gelmiyor aklıma napayım) grammy almayacak, ama bu kafada gittikleri sürece,bayaca bir insan için "her yer kireçburnu her yer leyla ile mecnun"
  • çok sevdiğim için ne olsa iyi diyebilirdim muhtemelen; daha önce canlı da dinlememiştim ama dün gördüm ki bildiğin iyi çalıp söylüyorlar. yanına herangi bi türk rock grubu koyun sırıtmaz ve bi çoğundan daha fazla eğlendirirler. seyircinin "ismail abi" diyip serkan keskin'in "huop!" demesi; ali atay'ın "hepinizin gözleri bla bla" derken serkan keskin'in "onlar ne anasının gözü seyirci sen biliyon mu" demesi falan.. leyla ile mecnun'a çok güzel bi veda oldu.

neslihan (sessiz leyla) yine çok güzeldi demeden edemeyeceğim.

bateristi yeter!

ayrıca
    hiç bir slogani engellememiş; "kadıköy seninleyiz" demiş, her fırsatta barış işareti yapmış gruptur. duruşları için maddi olarak çok rahat bir kanaldan ayrılmak zorunda bırakıldı adamlar hala küçük hesap peşindesiniz emenike.
  • millet garajda grup kurarken bunlar salonun göbeğinde kurmuştur grubu.
  • vokal & gitarda ali atay, bas gitarda serkan keskin, klavyede osman sonant, gitarda fırat ikisivri ve davulda onur ünlü'nün bulunduğu grup.
  • alternarif ismi band of horses olabilecek grup.
  • leyla the band’in kuruluşu;

mecnun: abi nereye geldik allah aşkına, niçin buraya geldik sorabilir miyim?

ismail abi: ya sen ne kadar ismail abine güvenmeyen ne kadar her şeyden şüphe duyan bir insansın mecnun, herkes geldi, sen ne kadar çok soru sordun, gel diyorum sana.

mecnun: abi tamam gelelim de bu kadar adam toplandık, neden buraya geldik, hem şu sakallı kim abi?

i.a: davulcu o mecnun, ne anassının gözü davulcu o. şimdi sen şarkı söyleyeceksin, yavuz klavyede ben de gitardayım tamam mı?

m: abi çok afedersin, bunu hiç sormak istemiyorum ama… ismail abi sen gitar çalmayı biliyor musun acaba?

i.a: bak işte.. mecnun senin ağzından çıkanla…

m: tamam abi tamam. ben de öyle tahmin etmiştim, peki abi ben neden şarkı söylüyorum?

i.a: e gençsin mecnun.

m: abi ben söylemeyeyim, ya yok mu şöyle çocuk sesli... kaan?

i.a: hee kaan söylesin mecnun, kaan gelsin ergen sesiyle boo boo söylesin di mi?

yavuz: ismail peki bu arkadaş kim?

i.a: zurnacı bu da

klarnetçi: klarnet abi

i.a: heh işte zurnaklarnet, neyse. ahan da koca aaaz!

benjamin: ayıp oluyor ama her seferinde.

m: yürü git burdan, pislik be. gelmiş burda da yanımıza, her yerde yanımıza gelmek zorunda mısın sen? yürü gitt..

i.a: deme öyle tamam denmez öyle ayıp, tamam geç sen de ritm tut o zaman.

davulcu: say say saaayyyy...
  • ilk kliplerini salonun ortasında çekmişlerdir.
hesabın var mı? giriş yap