şükela:  tümü | bugün
  • leyladansonra.com hasta çocukların dileklerini gerçekleştirmek için gönüllü tıp fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulmuş bir dayanışma sitesi. leyladansonra.com

bu akşam girip bir çocuğu sevindirmek için niyetlendim ama biraz gezinince doğrusu moralim biraz bozuldu. sitede akülü araba ve bisiklet bekleyen onlarca yavrucak olması dikkatimi çekti; hangisini seçeyim geri kalanlar ne olacak, ne kadar bekleyecekler? gücüm anca 1 çocuğu sevindirmeye yeter... ya diğerleri?

bir bisiklet, bir akülü araba çoğumuzun bireysel bağış bütçesini geçen şeyler. sitenin yardım modeli bağışçı ve ilgili çocukla irtibat kurup hediye veya talebi gerçekleştirmek üzerine kurulu, ortak bir bağış havuzu yok.

bilemedim nasıl olacak ama elden gelen sınırlı. dileğim o ki bunu gören ve durumu olan kişiler de birer çocuğu sevindirsin. bununla kalmasın, pilsan olur ümit bisiklet olur bu firmalar bu işe sahip çıksın ve bu çocukları sevindirsin. bu firmaları tanıyan ualşabilecek veya sosyal medyada dikkatine sunacak birileri vardır elbet. (bu yardım kanalı bir vakıf olmadığı için bağışlarını sanıyorum ki vergiden düşemezler, ama her şey para değil desinler) veya biz bir alalım bu firmalar 1 adet de bağışlasın, hatta 1 e 3 bağışlasın.

veya benzer amaca hizmet eden bir vakıf varsa, buradaki çocukların ihtiyaçlarını toptan karşılayacak kadar para toplayalım tek elden halletsinler, çocukcağızlar beklemesin.

benim bu konularda tecrübem olmadığı için bir organizasyon yapamam, naçizane bağışımı yapıp sizin de bağışta bulunmanızı dilemek ve bununla birlikte başlığı şimdilik canlı tutmanızı dilemek şu an elimden gelen tek şey. ama yukarıda yazdığım şeyleri dikkate alacak birileri olursa ne mutlu.

dikkatinize, farkındalığınıza, kesenizin bereketine (ve emin olun ki verdikleriniz misli ile size dönecektir) arz olunur.
  • çok güzel bir proje. hepsinin isteği gerçekleşse ne güzel olurdu.

elimizden geleni yapmalıyız evet ama keşke devlet büyükleri de yapsa. bir mercedes makam aracı almak yerine binlerce çocuğun isteği yerine getirilebilir.
  • sabah trafiği atlatıldı, mesailere başlandı, o ilk yoğunluk atlatıldı ve bi ekşi sözlüğe bakayım kafam dağılsın dediyseniz ve maddi gücünüz de varsa hadi bu çocukları sevindirelim.

*up*

tek başınıza gücünüz yetmez ise iş arkadaşlarınızla birleşip destek olabilirsiniz.

veya bu başlık altında ör "eren için akülü araba 1/4'ünü verebilirim". diye teklif açabilirsiniz. açılan tekliflere ise teklif açana özel mesaj göndererek/buraya yazarak katılabilirsiniz ör "eren'in akülü arabasına 1/4 katılıyorum @teklif_veren" diyerek mesaj atabilir, pay tamamlanırsa paralar bir kişide birleşip hediye temin edilebilir. elbette güven esas, paydaşlar telefondan/whatsapp'tan teyitleşir, eğer bir (adi-şerefsiz-kansız, bu çocukların nasibine göz diken biri için bu kelimeler dahi hafif kalır) bunu istismar etmeye çalışırsa da buradan yazın ifşa edin, linç edelim.

bir şekilde koordine olup bu çocukları sevindirelim, haydi!
  • up
  • up!
  • yavru kedi veya ünlü biriyle tanışmak isteyenler de var.