• paramparça yüreğim..boğazımda düğümleniyor kelimeler biz önümüzdeki yemeği beğenmezken nasıl bir şişe sütü bu masum bebeğe çok gördüler diyorum.
    anlamlandıramıyorum.bir çocuğun mutsuzluğuna bile katlanamıyorum.
    birşeyler yapmaya karar verdim kendi çapımda.hastanede ulaşabildiğim yoksul çocukların tedavi masraflarına,okul masraflarına,kitabına defterine yardım edeceğim.mutsuzluk bulaşıcıysa mutluluk da bulaşıcı çünkü...
  • bu elim hadiseyi bile ırkçılığa döken orospu çocuğu bir idam da sizin gibilere gelir umarım.
  • o koyde cep telefonu olan herkesin arama, mesaj kayitlarina baksinlar kizin kacirildigi andan itibaren. bugune kadar yapilmamissa sasmak lazim ya, neyse. aile ile bir ilgisi var gibi geliyor bana. umarim yaniliyorumdur. du bakalim n'olcak...
  • akepenin millete yapmaya çalıştığını, -muhtemelen- bir akepeli, bir çocuğa yapmıştır.
  • (#78805743) kürtleri tanımayan ama onlarla ilgili ahkam kesen aşağılıklardan birisi!

öncelikle belirteyim kürt değilim ama iki yıldır allah’ın unuttuğu bahçesaray adında bir ilçede yaşıyorum ve kürtlerle ilgili yeterince bilgi sahibiyim.!

bu aileler sandığınız gibi çocuklarını para için kocaya satmıyor.ben öğretmenim ve kız yatılı okulundayım.gelen bütün velilerim çocuklarını okutmak istiyor!bana dedikleri hep ‘hocam varımı yoğumu veririm yeter ki bu çocuk okusun.’ kız çocuklarının meslek sahibi olması gerektiğini biliyorlar.

çocuğunu okulda ziyarete gelen,cebine harçlık veren,onlara sevgiyle bakan insanlar batıdaki velilerden hiçbir farkı yok!pek çoğunu tanıdım ve sevdim kürt bir ailenin türk bir aileden farklı olmadığını da biliyorum!

hiçbir anne-baba ırkından dolayı böyle bir şekilde aşağılamaz!insanlığınızdan utanın!

(bkz: herturluyazar) adlı kişinin kürtleri hiç tanımadığı ‘aile doğan kız çocuğu renkli gözlüyse sevinir’ demesinden bile belli.doğuda yaşayan kürtlerin çoğu zaten renkli gözlü olduğu için ailenin bu duruma ekstra sevinceğini de sanmıyorum!bu yazarı acilen insanlığa davet ediyorum!
  • leyla aydemir'in ölmesiyle ilgili tüm detayları okudum da, eylül yağlıkara'nınkini okumaya yüreğim yetmiyor. psikolojim çok etkileniyor böyle şeylerden.
    konuya gelirsek, leyla'yı kaçıranlar tecavüz etme niyetinde bulunmuş olabilir ama haberi türkiye'de çok yaygınlaştığı için tepkilerden korkmuş olup, sadece aç bırakarak ölmesine sebep olmuş olabilirler.
    münevver'i öldüren cem cezaevinde intihar ederek öldü.
    özgecan'ı öldüren adam cezaevinde öldürüldü.
    şu an aklıma gelmeyen bir çok tecavüzcü, katil bulundu ve sosyal medya sayesinde çok yayılan ve halkın tepkisini, nefretini bu kadar kazanan insanlar eninde sonunda layıkıyla cehennemi boyladılar.
    son zamanlarda hayvanlara, son günlerde çocuklara zarar veren, gücü sadece kendinden güçsüz, ufaklara yeten ezik sayın orospu çocuklarına bir lafım var: bulunacaksınız, isminizi tüm türkiye bilecek. sizin için en güvenli yaşam cezaevine girmek olacak. ama orda da bir şekilde gebertileceksiniz. siz burayı okumuyor olabilirsiniz ama arkadaşlarımdan rica ediyorum size iletsinler. türkiye'nin en zengini cem garipoğlu saklanamadı, bulundu. sen kimsin ki, ondan daha fazla saklanabilesin, bir an önce teslim ol da, senin için acısız bir süreç olsun.
    ah sırf yakalanmamak için o çocuğun açlıktan ölmesine göz yumduysan, öyle bir üzülürüm, öyle bir beddua okurum ki...
  • ulkenin halki ayri cahil, gazetecileri ayri.
    bahsedilen 8 gunde insan acliktan ölmez; susuzluktan ölür.

idam gelsin de katili asalim diyen heyecanli ergen kardeslerimize de inandiklari tanrilari akli fikir versin.
  • yarış güvercinleri, başıboş kediler ve yalnız insanlar.

hanım gavur. inanmıyor lan işte islamiyet felan. dini felan da yok. bildiğin düz ateist. bir hafta önce sesi geliyor içeriden biriyle konuşuyor. önce sandım kızımızla konuşuyor; ama sonra daha ufak tefek, ne bileyim bir bebekle konuşuyormuş gibi geldi. gittim baktım ikinci katın penceresinde bir güvercin, nasıl sevişiyorlar hanımla. direkt emir verdi "git güvercin yemi bul" diye. hanımcıyız şükür gittik bulduk.
    evde bayram havası güvercin mama yiyor diye. hanımla kız oturdular pencerenin başına bir sohbet bir muhabbet...
    ben de almanya güvercin birliğinin sayfasını buldum internetten. güvercinin bileğindeki kelepçeden okuduğum numaraları gönderdim. sahibi arıyormuş. aradı adam, dedi "o biraz dinlensin yuvasına döner"...
    leyla da yuvasına dönmez miydi? iki lokma yemek verecek vicdanını nerede yitirmişti kaçıran?
    dün evden çıkmadan okudum kötü haberi. çok zayıf yaşamaz diye barınağa bırakılmışken aldığımız 5 yaşına girmiş ite, antalya'da akşam koşusunda ölmek üzereyken bulduğumuz 8 yaşındaki kediye baktım. güvercin camda, gavur hanım yarı gavur kızım camın dibinde. ya bir canım sıkıldı 120 kilo adamım afedersin ufaldım ufaldım minicik kaldım. utandım bizim oralardan.
    bunun bir açıklaması olmalı, biz neden bir kısım "gavur"dan daha merhametsiz olduk? dini vecibelerimizi bu kadar yerine getirirken, merhametli atalara sahipken neden böyle olduk ?
    işin çözümü idam felan değil artık. üretim bandında sorun var, defolu malı imha ederek bir yere varamayız. devletimiz bir şey yapmazsa artık birlikler odalar dernekler kurulmalı. el birliği ile düzeltmeli insanları.
    tanrı yardımcımız olsun.
  • if there's a god or any kind of justice under the sky
    if there's a point, if there's a reason to live or die
    if there's an answer to the questions we feel bound to ask
    show yourself destroy our fears release your mask

queen
  • ah leylamm. ne desem ne yazsam.

"yazımı kışa çevirdin
    ne söylesem boşa leylam"

https://youtu.be/x2c3sk8kne4
hesabın var mı? giriş yap