şükela:  tümü | bugün
  • o yil gorulen ilk leylek havada ise, yilin geri kalaninin gezilerek gecirilecegi inancini yansitan deyim.
  • leyleğin sağlıklı bi' biçimde hayatına devam ettiğinin işareti.
  • geçen uçarken başıma gelen olay. yani ben de havadaydım, leylek de. şimdi bu durumda "ben bu sene ne kadar gezecem"; "leylek mi daha çok gezecek, ben mi" ve "yoksa bu gezerken bir çocuğum olacak mı demek" gibi binlerce soru halen kafamı kurcalıyor. denklemi çözebilen beri gelsin.
  • bu aksam saat 7 gibi florya semalarini gozleyenlerin dakikalarca yasadigi durum.
  • dün yaklaşık 25 kişinin havaya 10 dakika kadar bakmasını sağladığına şahit olduğum olay. bu 25 kişiyi takip edip senenin geri kalanında gezip gezmediklerini bizzat kontrol edeceğim.
  • leylek leylek havada
    yumurtası tavada

diye bir tekerleme söylemek gerekir uçan leylek görüldüğünde.
  • tatile çıkacağının anlamıdır.
    lakin leyleği yerde yahut tepedeki yuvasında dikilirken görmenin anlamı sanırım kimse tarafından bilinmemektedir.
  • koca bir leylek sürüsünü havada görmekten daha az eğlenceli. gezme tozma kısmına gelince, yok öyle bir şey. en az 50 tanelerdi de gezentiler, 50 kilometre uzağa gitmedim o sene. o kadar da keyiflenmiştim oysa ki. giderken kanat sallamışlardı zaten 'hadjanım biz kaçtık' gibisinden.. peh.
  • (bkz: geçen gün yaptığım şey)
    vakadan dönerken ambulansımız üstünden uçarak geçti bu leylek, biz de ekipçe baktık arkasından. sonra mı? 500km'yi geçkin yol, epey yoğun ve sıkıntılı bir nöbet ve sabaha karşı da bir doğum. yetkili mercilerle görüşmek istiyorum lütfen bütün yıl böyle geçmesin.