şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle yüzlercesi gidiyor. yazın bittiğinin habercisi hayranlıkla izliyorum.

• üst edit: videosu buradadır.

birisi istanbul havalimanı'nı kullanacak pilotlara haber versin dediğim gidiştir.

durduk yere bir uçak kazamız daha olmasın.
  • bana hep hüzün verir. leyleklerin gidişine kadeh kaldırırım.
  • bir hayvan olmak isteseydin ne olurdun diye soranlara genelde bildiğimiz hayvanlar söylenirken, ben leylek olmak isterdim. bu gidiş beni üzer ve onlar gibi hep sıcak iklimlere gitmek isterdim...
  • istedikleri zaman pasaportsuz, vizesiz, bilet parasız, özgürce gidebildikleri için kıskandığım yolculuktur.

yolunuz açık olsun yiğit leylekler.
  • calistigim binanin cayirliktan olusan onunde toplanip bir nevi ayin yapip yola ciktilar bir surusu. ah leylekler. sizi topluca havada gorduk umarim iyi seylerin, iyi yollarin habercisisinizdir bize.
  • nereye gidiyorlar?
  • içimdeki okul korkusunu tetikleyen hadise. bu gün baktım gidiyorlar, ben hep gitmenin zor olduğunu düşünürdüm, şehir otogarlarında hep birilerini bırakırken kendimi çok kötü hissederdim ama kalanlar bunun daha berbat olduğunu söylerdi, şimdi onları anlıyorum; kalmak da zormus... oysa onları sürülmüş tarlalarda görürdün, köy camisinin kubbesinde, ya da elektrik direklerinin tepelerinde devasa çalı yığınına bakmak güzeldi. sabahları takırtıları doldururdu köyü, sonra birden gitmiş olurlardı. bu, okulun açılmasının ilk sinyaliydi. okul bir tür korkuydu benim için, leyleklerin gidişi bunu hatırlattı. sıcak ülkelere gidiyorlar, bense soğuk ülkelere gitmek isterdim. yolları açık olsun güzel kuşların, zordur herhalde ama kalan bizler için her şey daha zor gibi...