• yemegin tadinin ne kadar guzel oldugunun olcusu..
  • tat.
  • besiktas'ta menü veren kuruluslardan biri: esnaf ve ögrencinin yeri mottosuyla hareket eden restoran
  • duyulardan herhangi birinin tatli tatli oksanmasi sirasinda insanin icine yayilan sicacik hazza verilen genel isim.
  • lezzet çok güçlü bir kelimedir. tat gibi soğuk değildir. duyulduğu zaman insanın içi bir garip olur aklınıza bir sürü çağrışım gelir.
    lezzet sevişmeyi çağrıştırır, tat ön sevişmeyi.
    lezzet duyuyorum dediğiniz zaman gerçekten tüm hissettiklerinizi anlatırsınız karşıdaki insana, tatlısın demek farklıdır, lezzetlisin demek farklıdır. adeta tüm hissettikleriniz içinizden bir anda çıkıp karşıdakine geçer.
    lezzet erotiktir, tat ipnedir, içten pazarlıklıdır.
    hepinizden lezzet duyuyorum. oh bebek.
  • kolestrol, iyi dengeli beslenme ( 'slow food' diyecegim) nin adini duymamis olayim diyen dergi. tariflerinde margarini, sekeri, tuzu basan, turk mutfaginin kalp krizine davetiye cikaran yemeklerini allandira ballandira anlatan dergi. heralde yazanlarin hepsi ev kadini ve sisman, bir de simartan tatlar diye bir ek dergileri var gecen gun soyle bir baktim, gel krem santi git krem santi!
  • yıldırım biracılık tarafından üretilen %5 alkollü buğday birası.

http://www.yildirimbiracilik.com/…ralar/lezz-lezzet
  • insanın gıda alma ihtiyacını giderirken eğlenmek istemesi sonucu ortaya çıkmış bir arayış.
  • elemin bitmesi, lezzet; lezzetin bitmesi elemdir. lezzetin biteceğini düşünmek de elemdir. dolayısıyla lezzetin hakiki lezzet olması devamında yatar.
hesabın var mı? giriş yap