• argoda, sevici hatun yerine de kullanilir....
  • kıs. lezbiyen
  • pazar günü öğleden sonralarının telekutu, bay meraklı, erkan yolaç, iki renkli çay kadar olmazsa olmazlarındandı. ailecek otururduk televizyon karşısına, çay içerdik, birşeyler seyrederdik çocukken. geçmiş üzerinden nerdeyse 20 sene.

iki çeşidi vardı. biri portakallıydı, diğeri limonlu. bizimkiler hep limonlusunu alırdı. neden bilmiyorum. çayla karıştırdığımız zaman acı olurdu. o yüzden sadece sıcak suyla içerdik. soğuk suya da kattığımız zamanlar olurdu. ama eritme güçlüğü çekerdik, uğraşmazdık. o günlerden beri tembellik var demek.

finger bisküvi de gitmezdi yanında. ille yalnız içilmeliydi.
    tadelle de yiyemezdik lezzo seanslarında. orda gözümüzün önünde dururdu, ama canımız istemezdi. çünkü lezzoyla tadelle bir arada gitmezdi.
    leblebi de atılmazdı lezzo'lu çayın içine.

lezzo, çok sonradan ortaya çıkan tang türevleri gibi janjanlı ambalajlarda sürahi, bardak promosyonlarıyla pazarlanmaz...
    kavanozu ve kavanozunun kapağı beşyüz metreden tanınır. kısa boylu şişman insan gibi tıknazdır.

bir de kavanozun üzerinde alüminyum folyo koruması vardır. cığcığa derdik. açınca lezzo'nun mükemmel kokusu çarpardı. sonra dilimizi banardık, kızardı annemiz.

lezzo, sonradan çıkan balık yemine benzeyen aromalar veya daha endüstriyel meyve tozlarıyla aldatılmayacak kadar özgün, yanına sudan başka gıda maddesi kabul etmeyecek kadar asil ve karakterlidir.

lezzo benim için, şimdinin üçü bir arada içecekleri gibi bişeydir işte.

içerisinde limon, şeker ve alabildiği kadar mazi ihtiva eder.

durun ben size görüntülü de anlatayım
  • granul meyve konsantresi..soguk veya sicak icilebiliyor..elmali, limonlu ve portakalli cesitleri mevcut..
  • salep de uretmektedir bu sirket
  • bayandan hoşlanan bayan anlamının yanında komik fonetiğiyle eşcinselliği sevdirebilmiş, yeri geldiğinde ibne yerine sempatik şarkıcı demek kadar samimi, anne baba yanında bile rahatlıkla kullanılacak bir kelimedir lezzo.
  • (bkz: lezzosoprano)
  • kuşburnulu olanı hem sıcak hem soğuk pek bi' güzel toz içecek
  • çocukken toz olarak yemeyi tercih ettim gıdamsı
hesabın var mı? giriş yap