*

• ilk görüntülerinin nete düştüğü iddia edilen optimus g'nin yenisi.

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=xrtcjmcw-6a

kilit açma animasyonuna bayıldım. ana ekran s4'den çalınmış gibi ve eğer yanlış anlamadıysam ses açma-kapama ve kilit açma tuşları telefonun arkasında, ortada. ilginç bir tasarım. henüz kesinleşmeyen özellikleri şöyle:

*5.2" full hd 1080p ekran
    *snapdragon 800 2.3 ghz quadcore işlemci
    *2 gb ram

kaynak:
    http://www.engadget.com/…/07/09/lg-optimus-g2-leak/
  • nexus 5 gibi, bu cihaz da lg nin en ince hd lcd paneliyle gelecek. 2.2 mm kaldınliginda.
  • gayet başarılı optimus g den sonra çok daha iyi olacağına inandığım amiral gemisi.
    ekran konusunda lg tereddütsüz üst seviye.
    aynı zamanda şu aralar batarya ve ekran konusunda çok cömert davranıyor.l5 2ye ips lcd koymuş alet 599 liraya satılıyor,sonynin amiral gemisi xperia zye bile dandik tftekran koyduğunu düşününce önemli bir şey bu.
    ,ayrıca yine giriş seviyesi l7 2ye 2460 mah pil koymuş,eh o zaman bu alet de gelsin şöyle bir 3000 mah pil ile..

lgnin güncelleme sorunu vardı artık onu da aştı l5e bile 4.1 jb güncellemesi verdi.
    ayrıca optimus gde kullandığı arayüz çok başarılı ve hoş görünüyor bence.

kısacası lg modellerinin artık diğer firmaların modellerinden hiç bir eksik yanı yok hatta ekran,batarya,fiyat/performans gibi konularda önde olduğu rahatlıkla söylenebilir.

alet 7 ağustosta tanıtılacak,biraz incelemek gerekir,ses açıp kapama tuşlarını arkaya koymuşlar,tuhaf geliyor ama kullanışlı olacak gibi.
    elimde param olursa alırım,normalde bu aletlere böyle büyük paralar vermeyi mantıklı bulmayan biriyim ama nasılsa hemen değiştirmeyeceğiz.
  • http://www.engadget.com/…13/08/07/lg-g2-livestream/ adresinden sunumu canlı izleyebilirsiniz.
    cihaz tanıtılmadan önce çıkan 2610 mah pil dedikoduları yalan çıktı, cihaz 3000 mah pil ile geliyor ki bu çok doğru bir adım olmuş.
    diğer özellikleri beklenen gibi snapdragon 800 2.26 ghz,2 gb ram vs.
    ayrıca moto x de tanıtılan sürekli açık mikrofon özelliğinin snapdragon 800de de olduğu ortaya çıktı,yani bu cihazda ekran kapalıyken söylediklerinizi anlayıp bir şeyler yapabilecek ama bu dinlenme meselesi yüzünden çok da hoş bir şey sayılmaz.
    bu sefer oldukça başarılı olmuş gibi geliyor ama kullanım testlerini görmeden bir şey demek yanlış olur.
  • donanım özelliklerinden çok, videolardaki hızı dikkatimi çekti. lg, android optimizasyonunda büyük işler başarmış olmalı çünkü videoda iphone 5'ten 10 kat daha akıcı bir arayüz söz konusu.
  • bataryasının ülkeden ülkeye değişiklik göstereceği ve bazı ülkelerde 2610 mah olarak satışa sunulacağı söylenmiştir. lg'de samsung'un izinden gidiyor, tip olarakda s4'ün abisi gibi olmuş. demek ki tuşları arkaya koymakla yaratıcı olunmuyormuş.
  • 3000 mah pili ile herkes gibi beni de şaşırtmış olan telefon. snapdragon 800'ü filan bekliyoduk ama bu harbiden büyük sürpriz oldu. htc one ve s4'e yakın bir pil değeriyle çıkacağı bekleniyordu. ama lg ters köşe yaptı. 3000 mah ne demek ya? telefon pil gücüyle adeta 1 günü garanti ediyor.
    tasarım açısından da çok iyi. bir önceki modeli olan lg optimus g pro'nun kabalığı bunda yok, gayet şık. arkasına yerleştirilmiş olan tuşu da es geçmemek lazım. bence muhteşem düşünülmüş.

eylül'ün sonuna doğru çıkabileceği konuşuluyor.* fiyat bandı ise 2000 civarında olur umarım. aciliyeti olmayanlar yakınlarda telefon almasın ve bu dünya harikasını beklesinler.. şartlar gereği ben bekleyemeyip ilk göz ağrım olan htc one alıcam gibi. ama siz bekleyin la. kaçırmayın bu telefonu.
  • ses ve ekran açma kapama tuşunun arkaya yerleştirilmesi bakalım kılıflarda nasıl bir sıkıntıya sebep olacak. ben şahsen yanda olmasını tercih ederim. kılıf da olunca ses tuşları ve ekran tuşu gömülü bir şekilde duruyor. bunda ne olur durum ilerde belli olur.
  • knockon adını verdikleri özellik sayesinde, arka kısımda bulunan açma tuşunu kullanmadan ekranın açılabileceği telefon. 2 defa ekrana tıklamak yetiyor. yani tuşların arkada olmasını sevmeyenleri de düşünmüşler.
  • ifa'da dün denediğim akıllı telefon. bana göre asıl rakibi sony xperia z1. ondan daha iyi tasarıma ve ekrana sahip ama kamerası yetersiz.

burada inceleme videosunu paylaştım http://shiftdelete.net/…yi-elimize-aldik-46863.html

bir de türkiye ofisi bu telefonları neden iyi tanıtamaz, servislerin tamamını türkiye'ye açamaz anlamıyorum.