şükela:  tümü | bugün
 • efendim başlığı açmak için uzun zaman bekledim, tam açacağım zaman da darbe olayları oldu.

  konu hakkında uzuuun ve sancılı bir süreç geçirdiğim için hem ayrıntı hem de özet bölümleri mevcuttur. eğer özeti okumak istiyorsanız; "devamını okuyayım..." bölümünü açıp; "+++++" ile işaretlediğim bölümden sonrasını okuyabilirsiniz.

  not: başlık açma amacım tamamen insanlara tavsiye etme niteliğindedir ve eğer olur da lg den ürün aldıysanız, nasıl kurtulacağınızı anlatmaktadır.

  başlıyorum :)

  2015 temmuz ayında askerden yeni gelmiş ve parasız birisi olarak ankara-optiumum-turkcell bayii'nden 2.708 tl tutarında(teşekkürler taksitin önünü kapatan yöneticiler) 24 aylık taahhütlü ve kaçmaz39 tarifeli paket ile 3.000 küsur tl lik borcu ödemeyi taahhüt ederek. lg g4 kahverengi deri kaplı ve kore üretimi telefonu teslim aldım.

  kasım ayına geldiğimizde aniden(daha öncesinde donma takılma yaşanmadan) bir whatsapp mesajını açtığım an kapandı. açtığımda ise bios ekranı gibi sürekli lg logosu ekranımda döndü durdu. pili çıkarana kadar da aynı şey tekrar etti. sorunu çözmek için reset gibi yöntemleri denediysem de başarılı olamadım. herhangi root işlemi yapmadım.

  telefonu aldığım bayiye götürdüm ve cuma günüydü. teslim alacak olan yer lg ankara idi ve telefon çarşamba günü ulaştırıldı.(sonra öğrendiğime göre turkcell geç göndermiş). telefonum 2 hafta boyunca tamir sürecinde idi. ayrıca imei kodu ile web sitesinden sorgulayarak da bunu takip ettim. sonrasında "anakart" arızasına geçti durum. yine 2 hafta kadar beklemede idim. en sonunda da ambalajı açılmamış, sıfır, kutusunda ve kahverengi deri model, kore üretimi telefonu turkcell bayiinden teslim aldım.

  daha sonrasında lg g4 için lg globalin de bizzat kabul ettiği anakart kronik arızasından haberdar oldum. bilindiği üzere lg g4 kasası eğimli olduğu için telefon ısındığı zaman işlemci ile anakartın bağlantısı kopmaya başlıyor ve bir noktadan sonra tamamen kopuyor ve bios dışında çalışmıyormuş.

  nisan ayına kadar sıkıntısız kullandım telefonu. 16 nisan 2016 tarihinde avrupa gezisi yapacaktık. ve sürpriz 15 nisanda telefon öncekinden farklı olarak gün içinde kapanmaya, birkaç bios ekranı geldikten sonra açılmaya başladı. yaklaşık 5 dakika kullandıktan sonra telefon yeniden kapanıp, aynı süreci devam ettirdi ve akşam 19.00 sularında telefon tam olarak kapandı. ilk seferki gibi aynı sıkıntıyı yaşamaya devam ettim.

  vakitsizlikten dolayı tatile gittim ve tatil dönüşü telefonu turkcell bayisine teslim ettim. bundan sonrası sancılı süreç. öncelikle telefonum 1.5 hafta sonra yine aynı şehirdeki merkez birime gitti. kuryeyi suçluyor herkes. sonrasında telefon bu sefer merkeze 1 hafta kadar sonra gitti. merkez istanbul. orada da bir hafta kadar sessizce uyudu telefonum. sonra aradığımda anakart arızası olduğu ve değiştirileceğini söylediler.bu arada 1 ay geçti. 30 iş günü için tanımları ise cumartesi hariç idi ki en son kanun cumartesini de kapsıyor. neyse 30 iş gününü geçirdik. bu sefer telefonun tamir edilemediği yerine yine yenisinin verileceğini söylediler ve yeniden 30 iş günü için tarihi sıfırladılar ama ben burada devreleri kopardım. zira böyle hakları yoktu. yine de 20 gün kadar bekledim ve en sonunda artık telefonu vermeyeceklerse parasını vermelerini istedim. 2-3 gün sonra parasını verelim dediler.

  %10 kesinti ile ödeyelim teklifi geldi. kabul ettim. fatura, kimlik vs. bilgileri istediler. gönderdim. 1 hafta bekledim ses seda yok. aradım ve sürpriz belgeleriniz bize gelmedi dediler. yalanlarından haberdar olduğum için aynı maili başka adreslere de göndermiştim. diğer adreslere gitti bi onlara gitmedi ne hikmetse. bu arada önce mail gelmedi demişlerdi ama sonrasında maillerimizde sıkıntı var dediler.

  neyse yeniden belgeleri gönderdim. ve tabii ki bu arada günlük ortalama 50 dakikamı servis telefonlarında geçirdim. sadece cumadan cumaya ödeme yapıyoruz demişlerdi. paramın kesin ödeneceğini belirttikleri için yurtdışından telefon aldım. telefon alabilirsiniz kesinlikle ücretinizi ödeyeceğiz dediler. ramazan bayramından 1 hafta önceki cuma para gelecek diye bekleyen ben bir telefon ile sarsıldım. arayan turkcell bayi idi ve telefonunuz geldi dedi. tabi yine telefon trafiği ile uğraştım. lg ankara yı aradım. telefondaki kadın durumu çözemedi ve yöneticisine verdi. yönetici ise bizim size para verileceğinden haberimiz yok dedi. sinirlendim ve ben mi arayıp söyleyeceğim sizi dedim. beni ilgilendirmez cevabı aldım. merkezi arıyorum telefon gönderildiğinden haberleri yok. lg ankara para verileceğinden habersiz. hiçbiri birbirinin ne yaptığını bilmiyor. telefonu almak istemedim. sonra yine telefonu alıp lg ankaraya verin dediler.

  cumartesi günü telefonu aldım ve lg ankaraya gittim. kapıdan girdiğimde tartıştığım kadını da gördüm. böyle böyle telefonu vermeye geldim dedim. yine sürpriz olarak telefonu almayacaklarını söylediler. ki merkez özellikle lg ankara yı bilgilendirdik gidip sorunsuz verebilirsiniz dediler. yine merkezi aradığımda her seferinde dedikleri gibi haftasonu yönetici yok pazartesi arayın dediler.

  orada köpürdüm. ben hizmetçiniz miyim her seferinde kesin konuşup ertesi gün de pazartesi arayın diyorsunuz dedim. neyse çağrı merkezindeki (isimleri bulursam editlerim) 2 arkadaş yardımcı oldu bana. ki daha öncesinde sadece bu kişilerle konuşmak için çaba gösterdim. zira diğer elemanlar pazartesi arayın ya da şikayet kaydı oluşturuyorum dan başka bir şey yapmıyorlardı.

  bu arada iade departmanından en başından beri telefonum tamir sürecinde iken yedek telefon istettim maillere cevap vermediler. aynısı iade sürecinde de oldu. abartmıyorum en az 20 kere mail gönderdi çağrı merkezi ve hiçbir maile cevap alamadım.

  ayrıca telefonları da yoktu ve çağrı merkezi asla görüştürmedi beni. neyse cumartesi günü artık çıldırmak üzere iken bahsi geçen çağrı merkezi elemanı aslında ödeme emrinin verildiğini ama mailin gönderilmesinin unutulduğunu söyledi. maili gönderdi ve lg ankara telefonu teslim aldı. aparatları ile birlikte.(çin üretimi ve siyah deri)

  ertesi hafta kesin ödeme bekleyen ben bekledim durdum. cuma günü geldi çattı ve ödeme emirlerine baktıklarında adımın çıkmadığını söylediler. iade birimi ile her ne kadar konuşmak istesem de konuşamadım. bahsi geçen beyfendi haricinde kimse yardımcı olmadı. öğleden sonra arayın dedi. öğleden önce aradım ve yaklaşık 2 saattir molada olan iade birimindeki kişi bu sefer de öğle yemeğinde idi. saat 2 sularında yine aradığımda yemekten dönmemişti.

  artık dava açmaya karar verdim. hayatımda bu kadar ilgisiz bir işyeri görmedim. tüm mesaisini molada geçiren bir çalışan ve sadece bir imza bekleyen evrağım için 1 hafta telefonda yalvardım. bu arada dava yoluna gideceğimi söylediğimde siz bilirsiniz ama ödeme süreciniz çok daha fazla uzar cevabını aldım. pişkinlik! iade birimindeki kişiyi linkedin üzerinden buldum ve en sonunda oradan direkt ulaşacaktım kendisine.

  bu çağrı merkezi çalışan beyfendi en son pazartesi(arefe) günü beni aradı ve bugün ödeme yapılacak dedi. akşama doğru %10 kesinti ile 2.410 tl lik ücret iadesini aldım.

  zaten lg g5 gibi rezalet bir telefon üreten lg, aynı zamanda mobil departmanını yenileme kararı almışken; lg türkiyeyi de bi zahmet yenilerse çok sevinirim.

  not: bu başlığı lg telefon almadan önce okumanız için açtım. benim başıma gelen sizin başınıza gelmeyebilir ancak daha kötüsünün de gelmeyeceğinin garantisi yok ki ücretini alamayan insanların şikayetvar sitesinde şikayetleri bolca mevcut.

  şunu da belirtmek isterim ki yıldıracak kadar çok aradım lg yi. fazlası ile kavga ettim. hukuki yolları da ayrıca öğrendim. tüm konuşmalarımı ses kaydı olarak aldım ve konuşurken bunu karşı tarafa belirttim. ki elimdeki en büyük koz bu oldu. çünkü paramı ödeyeceklerini bizzat defalarca söylettim ve bilgileri dahilinde bunu kaydedip kendilerine de kaydettiğimi söyledim.

  süreç yaklaşık 2.5 ay sürdü.

  eğer lg ürününüz ile ilgili garanti sürecine girerseniz bunları yapın derim.

  şimdi gelelim özete

  +++++++++

  lg den aldığım lg g4 marka telefon ilk olarak kasım ayında bozuldu ve aralık ayında sıfır telefon verdiler.

  nisan ayında yeniden aynı sebeple bozuldu ve önce tamir sonra değişim kararı geldi. ancak telefon 2 ay süresince gelmedi. para iadesi istedim ve bildiğin haftalarca süründürdüler. hatta para vereceklerini kesin olarak söylediklerinde telefon aldım ve bana para yerine telefon verdiler. sonrasında sürekli iletişim kopukluğu ve ilgisizlik yüzünden saç baş yoldurdular. tüm konuşmalarımı ses kaydı aldığım için paramı bu ses kaydını ortaya yayarım diyerek uzun bir süreç sonunda aldım. yüzlerce dakika görüşme ve sinir krizleri geçirdim.

  siz siz olun almadan önce bir daha düşünün.

  not: bu paylaşım tavsiye içindir. ben yaşadım siz yaşamayın derim.

  not2: olası lg tarafından bana dönüş olursa mailler, fatura, şikayet kaydı mevcuttur.
 • haklı rezalettir.

  lg g serilerinin her modelinde kronik bir sorunla karşılaşmak mümkündür.

  g2 > ekran sararması, yoğun kullanımda aşırı ısınma.
  g3 > ghost screen, kasa çatlaması, anakart arızaları.
  g4 > bootloop, ghost screen, g3 kadar fazla olmasada anakart arızaları.
  g5 > anakart arızalarının tekrar hortlaması, yere düşürdüğünüzde modüler yapının yerine oturmama sorunları.

  üstüne servislerin yan yattı, çamura battı tavrı. lg telefon alırken tekrar tekrar düşünmek gerek.
 • okurken;

  l: ingilizce "el"
  g: ingilizce "ci"
  g: türkçe "ge"
  4: türkçe "dört"

  olarak okumaktır.
 • bu tür durumlar her firmada olabiliyor. misal ben hepsiburada.com adresinden yaklaşık 3 aydır telefonu değiştirtmeye uğraşıyorum ki elimde servis değişim raporu olmasına rağmen adamlar inatla değiştirmemek için uğraşıyorlar muhatap desen kimse yok. bu yüzden beterin beteri her zaman vardır deyip geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

  kişisel fikrim lg candır en azından benim için öyle.
 • ulan g4 var bende, özellik süper ama şu bootloop can sıkıcı. kimseye önermiyorum artık. g5 ise düştü mü gitti. çok şükür ne ısı problemi var ne bootlop ne ekran sararması.

  serviste tırt. samsung alsak bi yıl günceller sonra güncelleme vermez. iphone mu alsak arkadaş...

  geçmiş olsun.

  ufak bi not: ekran parlaklığını otomatiğe alın. hem ısınmayı azaltıyor hem sararma tehlikesi kalkıyor.
 • aynısı olmasa da ben ve türkiye'de mukim lg g flex kullanıcları da problem yaşamaktayız. şöyle ki; lg g flex 4g uyumlu olduğu şeklinde pazarlama taktikleri ile satıldı ve arka kapağında nal gibi 4g/lte yazdığı için ben dahil herkes buna itibar ederek satın aldı. 4,5 g çıkana kadar telefonun ayarlarından ilgili kısma bakma ihtiyacı hissetmediğim için 4g desteklemediğini öğrenemedim. (4g bir yama ile etkin hale getirilebiliyor fakat resmi bir yama olmadığı için anılan yamayı yüklemedim. )

  4,5 g aktif hale geldikten sonra lg türkiye ile yazışmaya başladım ve gelen cevap "telefonunuz 4g uyumlu fakat 4,5 g uyumlu değil". yersen tandanslı verilen bu cevaba "tamam 4,5g uyumu yok fakat telefonun ayarlarında 4g opsiyonu da yok" diye cevap verdim. yine papağan gibi ne yazdıydam "cihazınız 4,5 g uyumlu değil" diyerek geçiştirdiler. sanki biz bilmiyoruz sorunun 4g ile 4,5 farkının olmadığını. bu arada lg global'a yazdığım mesajlara da lg türkiye cevap verdiği için bir sonuca ulaşamadım.

  velhasılı kelam lg g flex'ten çok memnun olduğum için lg nin yeni g flex 3 serisine geçmeyi düşünürken bu sebepten bir daha lg marka bir ürün almayacağım.
 • yaklaşık 3 hafta evvel aynı marka ve modele sahip telefonumun bozulması sonucu delta servis e göndererek şu aşamada kıyısından bulaştığım rezalet.
  söz konusu bütün arızalar tahmin edildiği gibi telefonumda mevcut. şu an onarımda görünüyor. onarim süreci tamamlandığında ki bundan pek umutlu değilim, sonuçları paylaşacağım ben de.
 • benzer sıkıntılar benim de başıma geldi. 2015 yılı haziran ayında turkcell'den 24 ay taksitli kontratlı bir lg g4 satın aldım. aldıktan birkaç ay sonra ısınma, ghostscreen gibi sorunlar baş göstermeye başladı ama android telefon alırken bu gibi risklerin farkında olduğum için kafaya takmadım. 2016 yılı mart, nisan civarında telefonu alçak bir mesafeden yere düşürdüm, büyük çoğunluğu halıya denk geldi, ama kamera ve arka tuşların olduğu kısım fayansa çarptı, kamera camı çatladı. dönem bitene kadar idare ederim, sonra yazın servise yollar kamerayı tamir ettiririm diye düşündüm. dönem bitti, işlerim bitene kadar biraz daha servis işini erteleyeyim dedim. haziran ortalarına doğru, telefon elimde instagramda dolaşırken, bir anda ekran dondu, sonra telefon kapandı ve açılış ekranından ileri gitmedi. bataryayı çıkarıp takmak, hard reset gibi kendimce bildiğim yöntemleri denesem de yararı olmadı. internetten araştırdım ve telefonumdaki problemin, g4'lerin bir çoğunda görülen bootloop sıkıntısı olduğunu anladım. bunun üzerine telefonumu, satın aldığım turkcell bayisine götürdüm. telefonum garanti kapsamında servise yollandı. yollanırken telefonun sıkıntılarını yazmamı istediler. ilk sıraya bootloop problemini, ikinci sıraya kamera çatlağını yazdım. ayrıca kamera çatlağının nasıl olduğunu ve masrafını karşılamayı şimdiden kabul ettiğimi de belirttim. kağıda yazdığım şikayetler ile birlikte telefonum garantiye yollandı. telefonun imei numarasını kullanarak düzenli olarak internette takibini yaptım. bana telefonla ilgili her aşamada bilgi verileceği, eğer benim ödemem gereken bir ücret varsa bununla ilgili aranıp benden onay alınacağı söylenmişti. ama herhangi bir aşama veya ödemeyle ilgili bilgi veren olmadı, her şeyi ben takip ederek, servisi neredeyse her gün arayarak takip ettim ve bilgi aldım. ama önemli olan konu burası değil çünkü daha telefonu servise yollarken bilgi verme işleminin yalan olacağını tahmin etmiştim. telefonum servisteyken, internetten araştırmaya devam ettim. bootloop sıkıntısının ne olduğunu, lg g4'lerde görülen kronik bir problem olduğunu ve lg'nin şirket olarak anakartlarında sıkıntı olduğunu kabul ettiğini öğrendim. öncelikle ekşi sözlük, onun haricinde internetteki bir çok forum sitesinde kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okudum. bootloop problemi olan telefonlarda, servisin bana yeni telefon yollayabileceğini, hatta istersem telefon değerinin belli bir %'sinin kesilmek suretiyle paranın tarafıma devredilerek, telefonu iade edebileceğimi öğrendim. servisi arayarak telefonu iade etmek istediğimi, o olmazsa da yeni bir telefon istediğimi söyledim. ve işte oradan sonra lg'nin ne kadar adi bir firma olduğunu anladım. çünkü, eğer telefonunuzu geri iade ederseniz veya lg size yeni bir telefon yollarsa, şirket olarak zarar ediyor. hele bir de bootloop gibi telefonların neredeyse %70'inde meydana gelen bir sorun varsa, şirketin zararı korkunç oluyor. kendi hataları yüzünden olan bu zararı, sizden bir şekilde kısmaya çalışıyorlar. o da şöyle; eğer telefonunuzu bootloop problemi gerekçesiyle servise yollarsanız, ancak telefonunuzda başka herhangi bir fiziksel sorun varsa ( benimki çatlak kamera ), lg bu sorunun telefonunuzun o fiziksel probleminden kaynaklandığını ve telefonunuza yeni bir anakart takarak size geri yollayacağını söylüyor. yani yeni telefon vermekten veya telefonu iade almaktan kaçıyor. benim kamera problemimin, anakartla bir alakası olmadığını, kamera bedeli neyse ödeyebileceğimi, ancak telefonumu kullanılmaz hale getiren şeyin bootloop olduğu söylesem de hiçbir fayda etmedi. yeni telefon vermeyeceklerini ya da telefonu iade almayacaklarını söylediler. ve bunun üstüne telefonuma, sıfır olup olmadığını bilmediğim bir anakart takarak geri yolladılar. bu arada, kameranın tamir bedeli olarak 200 tl istediler, onayladım, kamera da yenilenip geldi.

  kısacası, şu anda elimde, içinde nasıl bir anakart olduğunu bilmediğim bir telefon var. telefonun tekrardan aynı problemi çıkartması belki de an meselesi. telefonumun garantisinin bitmesine 10 ay civarında bir süre kaldı. bu süre bittikten sonra telefon tekrardan bu bootloop denen problemi çıkartırsa, kendi hatam olmayan bir şey yüzünden telefonsuz kalacağım ve garanti süresi bittiği için telefonum tamir edilmeyecek. o yüzden verebileceğim tek tavsiye; lg almayın, aldırtmayın.
 • rezaletin önde gidenidir.
  pazartesi günü itibarı ile ansızın kapanan telefonımdan hala haber alınamıyor.
  teknik servise gittim ,50 kişilik sıra vardı , yılışık bir şekilde , telefona bile bakmadan ''ana kart arızası ''
  diye kağıt tutuşturdular elime.içindeki hiçbir bilgi kurtarılamıyor.

  üstelik 23 gün bekleyip , ya yeni kart takılmış telefonumu , ya da yeni telefon vereceklermiş...23 gün ... 23 gün telefon yok ama taksitler düzenli ödeniyor.
  ulan nedeni ne ???

  yavşaklar telefonların kaldırmadığı bir uygulama güncellemesi yollamış , telefonların çoğu göçmüş :-(
  bende diyorum bu müşteri hizmetleri ve teknik servis numaraları neden sürekli meşgul..
  allah da sizin ...........................