şükela:  tümü | bugün
  • artık lg g4 başlığının dışında incelenmesi gereken özel bir durum.

lg g4 h815, lg'nin 2015 yılında çıkardığı en üst ürün (lg g4 le başlayan diğer düşük modeller de var). ekran ram vs. gibi donanım özelliklerine bakıldığında gayet üst seviye, piyasaya çıktığı ilk aylarda resmi garantili olarak 2000 tl üzerine satılmış, bu fiyattan (taksitle almanın hala çeşitli yöntemleri var) taksitleri ödenmeye devam eden bir telefon.

kendi başıma gelen ve etrafımdaki benim tanıdığım tüm kullanıcılarının başına gelen ise telefonun belli bir süre sonra kendi kendine kapanıp açılması ve reset döngüsüne girerek kullanılamaz hale gelmesi. buna (bkz: bootloop) arızası da deniyor. lg'nin resmi açıklama ile kabul ettiği 1 2 kronik bir anakart arızası. 3

resmi servis ve düzgün paralel ithalat servisleri cihazı veya anakartı değiştiriyor ücretsiz, ancak sorunun tekrarlamayacağına dair bir garanti yok. sırtlan paralel ithalatçı ve servisi ise arıza ile bir alakası olmamasına rağmen cihazın kenarlarındaki düşme izlerini bahane edip tamir ve değişimi reddediyorlar, 1500-2000 tl bandında ödenmiş paranın 5-6 ay sonra çöpe gitmesine sebep oluyorlar. durum bu, bu andan itibaren türkiye'de bir tane bile lg g4 satılmaması lazım. bilenler bilmeyenleri aydınlatsın.
  • herkes bir noktayı atlıyor. tamam anakart değişimi veya direk cihaz değişimi ile kullanıcının mağduriyeti gideriliyor. peki ya 2 yıl sonra garanti biterse ne olacak ? cihaz elinde kalacak tabi kullanıcının. tonla para ver ağız tadıyla kullanama. resmen rezillik.

lg çıkıp dese ki garanti 2 yıl ancak bu cihaza ömür boyu anakart garantisi veriyorum. 2 yıldan sonra anakart arızası olursa getirin anakartı değiştirelim derse eyvallah.

ancak demezler. zira kendileride yedikleri bokun farkındalar.
  • senin anan da lg g4 değ...

pardon beyler yanlış başlığa gelmişim.

cihazı kullananlardan yorum beklenen hede.
  • almayın, aldırmayın. ben de mağdur oldum.