şükela:  tümü | bugün
  • lg cihazlara destek veren birim diyelim tanım olsun. destek dedim ama yok öyle birşey.

son zamanlarda bunlarla lg g3 cihazım yüzünden iletişimde olmak zorunda kaldım ve gördüm ki sağda solda yazanlar kadar varmış. tam müşteri memnuniyetini geçtim, sıfır memnuniyet nasıl olunur gördüm. hani rezalet başlığı açılacak kadar var ama rahatsız olduğumdan artık ben de o başlıklardan açmıyorum.

bu adamlara ulaşmak zaten dert. cihazı da tamir etmeden, arızası aynen durur şekilde, ekran ve kasa değiştirerek iki hafta sonra geri verdiler. ayrıca tekrar götürdüğümde ana kart ve pil değişecek bir 20 gün daha süre verin dediler. utanır insan da al yenisi, firmamız bir halt yapmış der. şimdi telefonda komple anakart, pil, lcd ekran ve kasa değişiyor ama yenisi yok. değişecek parça kalmadı. şaka gibi.

tarihe not olarak kalsın buralarda. birilerine faydamız olur da lg servisi neymiş görür, lg alırken iki kere düşünür. ya bunu alacağım ama bozulursa ben ne yerim diye düşünmesin.
  • ilgisiz,alakasız anlam veremediğim bir rahatlığa sahip çalışanları olan hizmet.aralık ayının 28. gününde teknik servise verdiğim lg 4 telefonun anakart arızası nedeniyle değişiminin 20 ocak 20. işgünü olmasına rağmen teslim edilemeyeceğini kendilerinden müthiş rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz.dedim ki bana ne bir telefon verildi ne de bilgi.biz arayıp kazınıp imei numarası verip öğrenmeye çalışıyoruz.ne servisten ne bu alakasız müşteri hizmetlerinden bir ses yok.yanlış anlaşılmasın buraya gelip ağlamak değil amacım.değişim onayı vermiş servis ne bir eposta ne mesaj bilgilendirmesi yok.sen arayıp öğreneceksin eyvallah.ararsın servis benle alakası yok müşteri hizmetlerini ara der.müşteri hizmetleri sana depoda sorun var çıkışlar pazartesi olacak der.telefon hala yok yine ararsın telefonunuz cuma depodan çıkacak.e hani 20 iş günü teslim dedim e hani pazartesi çıkıyordu? aynı cümle cuma çıkacak.ne zaman servise gelecek de aranacağım allah bilir.ücret iadesi isteyeceğim deyince rahatlık daha can sıkıcı.tabiki cebinden çıkmıyor o çalışanın ama güya kurumsal firmasın söylediği biz ücret iadesi yapmıyoruz tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz.onu biliyorum zaten sizin bu kimse hakem heyetiyle uğraşmaz diye düşünmenizden rahatlığınız.6502 no lu kanuna göre müşterinin zamanında onarılamayan malı için ücret iadesi de dahil seçimlilik hakkı var.ama yok illa uğraştıracaklar.yazdım dilekçemi zaten.demem o ki sizi ne arayan var ne soran ne de bir sms ile dahi bilgilendiren.bunun sonucunda diyorum ki arkadaşlar arayın hakkınızı.o tüketici hakem heyetine gidip verin dilekçenizi.masraf olsun böyle davranan güya kurumsal işletmere.ya da ya kim uğraşak 1 ay telefonsuz mu kalayım mantığında gittikçe biz müşteriler adamlar da bu kadar geniş davranmaya devam edecekler.
  • kendilerine ulaşmak, suya yazı yazmak gibidir.

uzun uzun anlatmaya gerek yok.
  • müşterilere hizmet vermemek/verememek odaklı çalışan servis.

lg g3 telefonun bilmemkaçıncı kez bozulur, lg'nin anlaşmalı teknik servisi fırat elektronike göndermek üzere kargocuya götürürsün; adamların dışarıdan telefon almadıklarını söylerler.

işte bu dakikadan sonra lg'nin müşteri hizmetlerine ulaşma çabası anlatılacaktır. yahu lg gibi büyük bir firmanın müşteri hizmetleri numarası, yani 444 6543 nasıl meşgul olur?

lan valla telefonda müzik dinleyip sıra beklemekten bahsetmiyorum, müşteri hizmetlerini aradığınızda meşgul çalıyor ve kimseye ulaşamıyorsunuz...

böyle rezalet bir teknik servis anlayışı görmedim ya.
  • deneyimlerime göre tek vasıfları oyalamak olan müşteri hizmetleri.

lg g4 telefonumu haziran 24'te servise verdim. bilindiği gibi g4'lerin üretim hatasından kaynaklanan ana kart ve boot loop sorunu için. 1 ay sonra telefonumun değişeceğine dair geri bildirim verdiler. onun üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ses soluk yok. şu anda g5 s göndereceklerini söylüyorlar. ne zaman göndereceklerini sorduğunuzda ise mütemadiyen haftaya diyorlar.

evet son 1 aydır haftaya göndereceğiz deyip kapatıyorlar. bir sonraki hafta aradığımda ise tekrar haftaya diyorlar ve bir sonraki hafta tekrar...

(bkz: çıkmaz ayın son çarşambası)

sonuç olarak cihazdan memnun kalmıştım bozulmadan önce ama bu müşteri hizmetleri ve servis oldukça bir daha lg'ye tövbe edeceğim gibi.
  • 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunu iplemeyen müşteri hizmetleri.

ayrıca 4446543 numarasından ulaşılması gerekirken bu epey zordur. ya hiç çalmaz ya uzun süre bekletir ya da tam konuşken yüzünüze kapatırlar. tekrar arayıp baştan derdinizi anlatmak zorunda kalırsınız tabi o da bir müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilecek kadar şanslıysanız

(bkz: lg g4)