şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kod 1: bu kod, lg'de de ekran boyutunu inç cinsinden belirtiyor. santimetre olarak hesaplamak için, değeri 2.54 ile çarpmanız mümkün.

  kod 2: bu harfler televizyonunun tasarımını açıklıyor. "lw" led arka aydınlatmaya ve 3d oynatmaya sahip tv'leri, "lv" 3d'siz led arka aydınlatmalı tv'leri temsil ediyor. "lk" ise ccfl arka aydınlatmalı klasik lcd tv'lere işaret ediyor. "pt" 3d özellikli plazma tv, "el" ise oled tv (lg'nin sadece bir oled tv'si var) anlamına geliyor.

  kod 3: bu bölümde sayı ne kadar büyükse, televizyon o kadar çok işlev sunuyor demek.

  kod 4: 0, dijital video kaydı özelliği sunulmuyor demek. 9 ise hbbtv ve dvr-ready özellikli cihazları işaret ediyor.

  kod 5: son harf, tv'nin tuner'ının türünü gösteriyor. "s", üçlü dijital tuner (dvb-t/-c/-s (2)), "0" melez tuner (dvb-c and-d) anlamına geliyor. analog kablo tuner'ı tv'de her zaman bulunuyor.

  http://www.chip.com.tr/…z-numaralar-lg_34092_4.html
 • lg smart tv'ler için tarayıcıya girip internetten video izlemek istediğiniz de bellek yetersiz hatası alıyor olabilirsiniz. arkadaşlar koskoca tv'nin içine 4gb'lik bellek koydukları için bunlar geldi başımıza. çözüm olarak 64 veya 16 gb'lik bir harici bellek alıp takmanız gerekiyor.
 • evimizdeki 32lm660s model led ve 50ph670s plazma tv'lerin markası. her ikisinden de çok memnunum. her ikisi de dahili hd uydu alıcı, wi-fi, smart tv ve 3d özelliklerine sahip.

  70 ekrandan tüplüden 81 ekran lede geçince hem büyük hem de çok güzel görüntü cazip gelmişti. zamanla gözüm alışınca 81 ekran yani 32 inç de küçük gelmeye başladı. geçen sene mutfağı yenileyince onu mutfağa geçirip 50 inç yani 127 ekran plazmayı oturma odasına aldım. ilk başta çok büyük gelen bu tv de zamanla küçük görünmeye başladı ama izlediğim 3-3,5 metrelik mesafeye göre gayet yeterli.

  32 inçte hd ve sd kanallar arasında çok büyük görüntü farkı olmuyor ancak 50 inçte hd farkı çok bariz, sd yayınlar kalitesiz görünüyor. yani 50 inç tv alıyorsanız ya daha uzaktan seyretmeli ya da full hd görüntü kaynakları ve yayınlar kullanmalısınız.

  dahili uydularını kullanmadığım için (mutfakta tivibu, odada digiturk hd plus ve her ikisinde de harici full hd uydu alıcı var) beni etkilemiyor ancak dahili alıcıların kanal silme özelliği yok, onun yerine atlama özelliği var.
 • şok market'e 40" olanı düşmüş
  url
 • sağlam televizyon dedin mi akla ilk gelen marka.
 • televizyon ve klima konusunda çok başarılı bir marka. telefon için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazikki.