şükela:  tümü | bugün
  • lg netbook serisinin x modellerinden biri. forum istanbul'da vatan netbook mağazasında world card'a kampanya varmış. 450 tl'ye aldım. kredi kartı olmayanlar için de 500 küsür liraydı fiyatı.

sorduğum tüm bayilerde elemanların ısrarla bluetooth'u var demelerine rağmen hiçbiri telefounumu aygıt olarak ekleyemedi. çünkü bluetooth'u yok. sakın görev çubuğundaki simgeye aldanarak bluetooth'u var sanmayınız. ben zaten olmadığını biliyordum da elemanlar ısrarla var dedikleri için onların aygıt ekleme çabasını seyretmek hoşuma gidiyordu o yüzden saf numarası yapıyordum.

çözünürlüğü 1024x600. şarjı da 4-5 saat arası gidiyor.

tam olarak özellikleri şöyle:

model : lg x130 netbook
    lcd ekran : 10.1" glare wsvga(1024*600) led ekran
    işletim sistemi : windows® xp home
    ağırlık (yaklaşık) : 1.27 kg
    anabellek : 1gb (ddr2 800mhz 1dimm)
    sabit disk : 160gb (2.5" sata hdd)
    işlemci : intel® atom n270 işlemci
    işlemci özellikleri : 1.6ghz
    yonga takımı : intel®945 gse express yonga seti
    grafik arabirimi : tümleşik
    ethernet : 10/100 mbps
    wlan : var 802.11a/b/g
    kart okuyucu : var
    webcam : lg smart cam 1.3mp
    pil süresi (ençok) : ( 6 cell )
    ölçüler : 264 x 180 x 37.8
    grafik kartı : intel® gma 950
    optik sürücü : yok
    garanti : 24 ay

aynısından bluetooth'u da olsun isterseniz lg x120 modeli daha uygun. onda 3g de var galiba. çünkü bayağı tuzlu. 600-700 arasıydı fiyatı.
  • cazip fiyatı ile dayanamayıp (ki ben 499 ytl ye aldım, sanırım dolar kuru ile ilgili bir durum) beyazına sahip olduğum ve bir anda evlat edinmiş hissi yaratan aynı zamanda bir gece boyunca 15.4 inch lik laptopuma küsmeme neden olmuş alet.ama rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki eğer bilgisayar ve internet özellikle ofis programları sizin için çok önemliyse, evden ıraklarda çok vakit geçiriyorsanız, kazulet gibi pili1-2 saatten fazla dayanmayan laptopu taşımak hoşunuza gitmiyorsa kesinlikle muhteşem bir icat bu alet sizin için.performansı abartı değil kabul ama amacı da belli zaten yanınızdan ayırmayacağınız günlük bir arkadaş asla ve asla top model değil..
  • sistem özellikleri bir netbook için gayet hoş. fakat hp bir, lg iki. asla almayacağım markalar. fakat yıllar önce 2300 lira verdiğim "asus revolutionary notebook" umu (f3jc), lg x130'un bu özelliklerini görünce kırıp bi yerime sokasım da gelmiyor değil. bir an en azından bluetoothu var diye sevinecek gibi oldum lakin uzun sürmedi. hdd si bile daha büyük la, böhü.
  • gün itibarı ile sahibi olduğum cihaz. forum istanbulda vatan/bimeks/saturn 'de yaptığım denemelerden sonra klavye düzenin diğer netbooklardan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

unutmadan recovery yazılımı makine ilk açıldığında çalışıyor ve diski sadece bu ilk açılışta sorunsuzca ikiye bölebiliyorsunuz ( alternatif yazılımlar kullanmadan ). makineyi update etmeye çalıştığınızda bios updatei buluyor, yapmayın, pek çok kişi bu yüzden makinasının açılmaması gibi sorunlar yaşamış.

guncelleme : cihaz üzerinde windows xp sp3 geliyor, internet explorer 8 yüklü. lg sürüyle gereksiz program yüklemiş kaldırmak lazım. ie8 yi google chrome ile değiştirmekte fayda var gibi gözüküyor.
  • performans olarak bana pes 2010'u minimum sevidede de olsa takılmadan oynatan minyatür harika.
  • coreavc+media player classic ikilisiyle 1080p film bile oynatabilen küçük canavar.
  • teknosa'da fiyatı 499 liraya düşen netbooktur.
  • patch kurulmamış pes 6'yı jet gibi oynatan mamafih kitserver kurduğumda oyunu açamayan ilginç bir netbook.
  • yaklaşık 2 aydır kullandığım, performansıyla beni cezbeden harika alet. gta vice city ve flight simulator 2004 oyunlarını sorunsuzca çalıştırabilmektedir kendisi.
  • topraksız olduğunu sonradan öğrendiğim uzatma prizle kullanıldığında kafayı yiyen alet. bildiğiniz kafayı yedi, evet. mavi ekran vermeler git gide sıklaştı ve açıldığı anda mavi hale geldi.

şimdi yeni servisten geldi ki artık ona bebeğim gibi bakıyorum. bi sorunu yok gibi şimdilik. bir tek derdim var şu an o da şu: wallpaper koymak istiyorum ama onun için bile kafasını karıştırmaya korkuyorum.