şükela:  tümü | bugün
329 entry daha
  • (#109583234) faşistmiş... sensin faşist... propagandayı sen yap, hayat tarzını sen dayat, toplumu ayakta tutan binyıllık değerleri sen dinamitle... toplum düzenini sen boz... ağzımızın tadını sen kaçır. buna razı olmayıp ben de örgütlencem deyince ben faşist olayım. haksa benim de hakkım var, hukuksa her hâkimin karşısına çıkıp değerlerimi savunurum.

bu meseleyi bu gayretle 100 yıl sonra belki norm kategorisine sokarsınız. artık norm dışı olması üzerine bir argüman kurmayacağım bu yüzden.

hak değil. hak değil. hak değil.
  • (#109592482) toplumu ayakta tutan dinamikler ne demek? söylediğin şeyle çelişiyorsun bir de. senin gibiler kemalist toplum dayatmasına da aynı şeyleri söyleyip 28 şubat’ta başörtüsü meselesi üzerinden baskıya uğradık, islama savaş açıldı diye protesto yapmadı mı. sen de cumhuriyet tipi hedeflenen aile yapısı yerine muhafazakar aile propagandası yapmıyor musun. burada bin yıllık bir kültür yok, çoğunluğun azınlığa açtığı dönemsel bir savaş var. zaten açık açık söyleyin ne istediğinizi, toplumun belli konularda bilinçlenmesi bin yıllık esaret kültürünü tehlike atıyor diye bu kadar yaygara. zaten bu anlayışa göre sen uganda vb. afrika ülkelerinde kadınlardan zorla alınan ve kimi zaman işkenceler içinde ölmelerine sebep olan klitoris kesme adetini de savunman gerekir. o da bir gelenek, bin yıllık kültür sonuçta.

dinini sonuna kadar yaşayabildiğin, her türlü toleransın sana tanındığı, imam hatiplerden çıkıp en üst kurumlara oturtulduğun bir ülkede daha azınlık kesimin kendi haklarını elde etmesine bu kadar ateş saçıyorsan bunun altında başka bir şey hedeflediğin belli.
  • haklı ve geç kalınmış bir talep. lgbt faaliyetleri/oluşumları maalesef muhafazakar bir iktidar döneminde legalleşti. doğu avrupa muhafazakarlığı tüm gücüyle bu sapkın politik harekete engel olmaya çalışırken türkiye'de tepki çok cılız kaldı. tepemize sıçmaya çalıştıklarında uyandı bir kısım ki hala yeterli olmadığı kanısındayım tepkinin.

bazı orospu çocukları da durup durup "çocuk tacizlerinden" falan bahsediyor lgbt karşıtı bir şey söylendiğinde. dünyada pedofilinin yuvalandığı ana hareketin lgbt olmasını ve (bkz: 11 yasinda drag queen olan cocuk) çocukları drag queen olarak kullanmalarını da geçtim; milyonlarca insanı, ağızlarında sakız ettikleri, bir iki vaka üzerinden tacizci diye kodlamaya çalışmak cidden büyük ibneliktir. ibneliğinizin hakkını veriyorsunuz.

"bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar" saflığına dair de birkaç şey söylemek lazım. birincisi, kimse evlere baskın yapma hayalleri kurmuyor. muhtemelen en muhafazakar adam bile bir noktada "ne yaparsa yapsın" diyor zaten ancak mevzu ne livata ne eşcinsellik, mevzu bir politik duruş olarak lgbt hareketi. kamusal görünürlük, sapkınlıklarını propaganda etme, bunların akabinde ise evlenme, evlat edinme gibi yasal talepler bu politik şemsiyenin amaçları. eşcinsellik konusunda arkaik biyolojik determinizm o kadar hakim ki ota boka "social construct" diyen solcu akademisyenler bile eşcinselliğin inşa olduğunu duyduklarına analarına sövülmüş gibi davranıyorlar. eşcinsel eylemler hem biyolojik hem çevresel faktörlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. hatta çevresel faktörler çok daha belirleyicidir. bunun için "sizi ibne mi yapacaklar", "cinsel yönelim propaganda edilecek bir şey değildir" gibi yarrak kürek lafları bırakın. bugün lgbt'nin evlat edinmesinin serbest olduğu ülkelerde, evlat edinilen çocukların lgbt olma oranı, genel toplum seviyesinin kat kat üstündeyse bu bal gibi propaganda edilecek ve "öğrenilecek" bir şeydir demek ki.

tarihte her zaman eşcinsel ilişkiler olmuştu ancak "eşcinsellik" modern bir kimliktir ve büyük bir günah olmanın ötesinde, doğrudan toplumu ifsat etmeye yönelik deccaliyet projesidir.
  • (#109594329) 11 yaşındaki draq queen çocuk psikiatrist gözetiminde bunu bile araştırmadan pedofili iftirası atıyor ki istatistik olarak pefofililer hetero çoğunlukla, buna çocuk gelinleri örnek gösterebiliriz ama asla oraya bakmazlar.
    ayrıca bir ton boş laftan sonra "zaten günah" demeleri cahilliklerini perçinliyor. bu ülke şeriat ülkesi değil + dünyayı senin dinin yönetmiyor + lgbt bireyler inandığınız dogmalardan öncede vardı.
  • dostlarım romalılar yurttaşlarım beni dinleyin.

lgbt bir sivil toplum örgütü değildir. bir dernek değildir. bir klüp hiç değildir. lgbt hetroseksüel olmayan cinsel yönelim ve farklı cinsel kimliklere sahip insanları simgeleyen harfler bütünüdür bir kavramdır. bu yüzden kimi zaman lgbti, lgbtiaq+ vs gibi varyasyonları da vardır.

bir kavram ve harfler bütününün faaliyetleri olamayacağı gibi olamayan bu faaliyetler de yasaklanamaz. zira ortada bir kurum ya da kuruluş olmadığı için farklı yönelim ve kimliklere sahip insanların yolda yürümelerini engelleyemezsiniz. bu temel insan haklarını engellemeye girer. bu nedenle lgbt faaliyetleri durdurulsun demek domates faaliyetleri durdurulsun demekle eş değerdir. saçmadır, absürttür.

ha lgbt bireylerinin kurmuş olduğu dernek ve klüpler olabilir. bunlar tüm topluluğu temsil etmediği gibi dernekler yasasına tabii olarak yasal denetim altındadırlar zaten.

lgbt yönelimlerine sahip bireyler evde yasa dışı toplanıp nerede ibnelik yapsak diye planlar kurmamaktadır. lgbt bireyi olmak öyle baskıyla olacak birşey değildir, güzellikle olacak birşey de değildir. lgbt bireyi olarak doğarsanız lgbt bireyi olursunuz. hayatında hiç lgbt bireyi görmeseniz bile farklı yönelim ve kimliğinizin farkına varırsınız. o yüzden aman bunlar örgütlenip beni gay yapacaklar diye korkmayın. o sizin içinizde zaten varmış*

ayrıca bir firma ya da kuruluş lgbt bireylerine destek açıklaması paylaştığında da bunu dayatma olarak göremezsiniz. kimse size bu ürünü almak için lgbt bireyi olmalısınız diye bir dayatmada bulunmamaktadır. beğenmiyorsanız varsa dislike butonu basabilir, yoksa da hayatınıza devam edebilirsiniz.

sizin için günah ayıp olabilir. ancak günah ve ayıp başkasının hayatına ait. olursa bir gün hesap vermesi gereken siz değilsiniz. canınız çekiyorda korkuyorsanız ben yapamadım kimse yapamasın diyorsanız ayrı tabi*

hani eleştiriyorsunuz da neyi neden eleştirdiğinizi bilin istedim. nasıl göründüğünüzden haberiniz yok baya komik oluyorsunuz *
  • insanları rahat bırakın!
  • bu insanlar toplumda ezildiğinden dolayı seslerini çıkartıyorlar, kamuoyu oluşturmak istiyorlar. siz cahiller de hala ezmeye çalışıyorsunuz. adamların derdi basit. toplumda yer edinmek, her insanın hakkı olan haklara sizin kötü bakışlarınız olmadan sahip olmak. başkalarının hayatı sizi ilgilendirmez. herkesin demokratik hakkı var.
  • (#109594162) haydi o zaman. hodri meydan, iyi olan kazansın. ben elimden geleni ardıma koymayacağım düşümdeki ideal bir düzen için. sen de koyma. dayatmaysa ben de kendi düzenimi dayatmak için var gücümle mücadele edeceğim. örgütse örgüt. paraysa para. senin düzeninde benim değerlerime saygı yoksa, benim düzenimde senin taleplerin sapkınlıksa orta yolda uzlaşamayacaksak, hodri meydan. kendi azgın taleplerinizle bizi de idealimizi gerçek kılmaya zorlayın bakalım. bu toprakları bize zehredenin yanına bırakıyor muyuz bakalım. kuzu muyuz aslan mıyız, biraz daha tahrik edin de görün. abd tezgâhı ne sivas olaylarına benzer ne maraş olaylarına bizim figanımız. fitne gibi ortadan ikiye bölmez 404 gibi yapıştırır hepimizi.
    yani galiptir bu yolda mağlup.

edit: madımak da maraş olayları da çok elim, karanlık işlerdir. şeytanın eştiği kuyuya düşenleri islam'la ilişkilendirmek ise gerçek dalalettir.
  • (#109597493) bu “azgın” talepler evlilik eşitliği ve açık kimlikle çalışma hakkını içeriyor. kimsenin dinle alıp veremediği bir şey de yok. bunu laiklik-şeriat çatışması haline getirip toplumsal provokasyona da zemin açıyor cümlelerin. alttan alttan şu cümlelerinde ben de cihat için elimden geleni yapacağım diyorsun, değerlerim, benim sözüm diye genel geçer açıklamalar yapıyorsun. anayasaya göre senin de diğer herkesle eşit olman gerekir. onlar başörtün yüzünden sen dışlanırken yardım eder ama senin beynin karşının haklarını anlamaz, sen tam aksine yardım eden eli kesersin. dogmatizm. benden uzak, sana yakın.
  • lgbt+ bireyi olarak, böyle bir faaliyete çağrılmadığıma çok üzüldüm(!)

bir keresinde, dersime giren hocam, kendisi akademisyen olup eğitimin cehaleti almadığını bir kez daha kanıtlayarak; "lgbt+ amerika oyunu, burdaki gençlere para vererek onları oyuna katıyorlar." demişti. kendimi tutamayarak, kahkaha attıktan sonra, bir kayserili ve eşcinsel olarak, bu paradan bihaber, beleş ibnelik yaptığım için kendimden utandığımı dile getirdim.

kendisi ibne olduğumun şokundan mıdır,bir kayserili olarak böyle bir parayı kaçırdığımın şokundan mıdır bilinmez; dersi terk etmişti. ah bu heterolar...
22 entry daha