şükela:  tümü | bugün
  • farklı hissettiğini ilk ne zaman farkettin?
  • özelden mi yoksa buradan mı cevaplanacağı belirtilmemiş soruları içeren başlık.

el cevap : küçüklüğümden beri erkeklerle aramda olan çekimi farkediyordum fakat çocuk aklıyla bunun eşcinsellik olduğunu düşünmemiştim. doğal bir şeydi benim için. (yani hala doğal da toplum doğal olarak görmüyor). yavaş yavaş ergenliğe girişle beraber kızlar erkeklerden, erkekler de kızlardan hoşlanırken dikkatimin hep erkeklerde olduğunu farkettim. hasta olduğumu düşündüm. problemli olduğumu düşündüm. yaklaşık 2-3 sene kadar inkar ettim. kızlara 800 yıl geçse bile ilgi duyamayacağımı anlayınca da artık kabullendim.
  • hoşlandığı kişinin lgbt bireyi olmadığını bildiği zamanlarda ne hissediyor.
  • böyle bir ülkede ayakta kalabildikleri için tebrik ediyorum ve bunu nasıl başardıklarını merak ediyorum. ayrıca (bkz: erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular) başlığı kadar ilgi çekmemesi çok ilginç, sanki kadınlar hakkında lgbti bireylere nazaran çok az şey biliyormuşuz gibi. diğer başlıkta niyet belli tabi de yine de soru sorulması gerekenlerin hayatları daha az bilinen ve nispeten izole hayat yaşayan lgbti bireyler olduğunu düşünüyorum.