şükela:  tümü | bugün
 • sonu "s" ile biten yeni brit rock grupları* camiasındanmış gibi bir önyargı uyandırsa da bunlarla uzaktan yakından alakası olmayan brooklyn'li leziz bir grup. "they threw us all in a trench and stuck a monument on top" diye bir debutları var, resmen şaşkınlık verici. punk ile dansı birleştiren bir sound, gencecik taze çocuklar, kıpır kıpır birşeyler. aslında 2001 yılında çıkmış bir albüm. ama sonradan plak şirketi değişmiş ve blast first'den 2002'de bir daha çıkmışlar ve sonunda böylece farkedilmişler.
 • buram buram amerika kokan bir muzik grubu citir cerez niyetine dinlenebilir sakincasi yoktur*
 • ilk dinleyiste kirmizi beyaz seritler veya dortlu ceteler geciyor aklimizdan ama en az onlar kadar fistik bir grup.. tez "they threw us all in a trench and stuck a monument on top" icin adi gibi uzun methiyeler duzule..
 • liars 2000 yılının kasım ayında bir zamanlar los angeles'da sanat okuyan iki arkadaş olan aaron hemphill ve angus andrew'un new york city'de bir araya gelip, lokal bir müzik dükkanında nebraska'lı pat noecker ve ron albertson tarafından asılmış "müzisyenler aranıyor" ilanına cevap vermeleri sonucu bir araya geldi.

  aussie andrew grubun vokalisti, hemphill ise gitar ve drum machine programcısı oldu. noecker bass gitar ve albertson ise davullara geçerek, grup çalışmalarına başladı.
  grubun en enteresan yanı ise temel punk rock müzik ilkelerini drum machine tarafından programlanmış sentetik ritmlerle yarattıkları elektronik havayla birleştirmeleridir.

  sentetikleştirilmiş ritm ve vokal ayarlamaları, aralara sıkıştırılmış önceden planlanmış ritmler ve besterler, gitar-bass-davul üçlemesinin birlikte oluşturduğu denklemsel uyum biraraya gelince biraz kaba ama bir o kadarda melodik ortaya çıkardıkları söylenebilinir. liars'ın genel havasına bakıldığında 70lerin sonu/80'lerin başında ingiltere'de müzik yapmış ve punk müziği dans ritimleriyle birleştirmiş olan a certain radio, gang of four, the slits ve joy division'a benzetmek mümkündür.

  liars, ekim 2001'de debut albümleri olan "they threw us all in a trench and stuck a moment on top"ı bağımsız plak şirketi gern blandsten records (ki daha sonra blast first/mute tarafından tekrar yayınlandı) tarafından piyasaya sürdü. bu albümün kayıtları iki gün gibi kısa bir sürede, beastie boys ve lee "scratch" perry ile yaptığı çalışmalarala tanınan steve revitte'in prodüktörlüğü ve ses mühesliği yaparak tamamlandı.

  2002 yılının kasım ayında ben bu adamları baltimore recher theatre'da sonic youth konserinin ön grubu olarak izledim. gerçek gerek sahne performansları olsun gerekse seyirci olan iletişimleri olsun gayet başarılı olduklarını söyliyebilirim. sonic youth öncesi bütün herkesi heyecanlandırmayı beceren (beni heyecanlandıran ve yerimde duramaz hale getiren) sayılı gruplardandırlar.
 • 15 aralıkta indigo da konser verecek olan indie grup...
 • istanbul'da verecekleri konser; sitelerinde yazan, (bunu etrafta kavga eden birilerini görürsem söylemek için bir kenara not ettim:)
  "promoter style booker stuff" problemleri sebebiyle iptal etmiş daha doğrusu ertelemiş gruptur. ama yinede istanbul'a geliyorlarmış. otele buyrunuz birlikte televizyon seyredelim demişler aynı ofisiyal sitelerinde. isteyenlere duyurulur.
  burda: http://www.liarsliarsliars.com/
 • önceleri çok bir ön yargıyla yaklaşsam da bu gruba evet young liars gibi şarkıları dinlenmeye değer bir de nereye ait olucağız kaygısı taşımamaları ve liars denince akla hiç bir şeyin gelmemesi süper.
 • sonbaharda phonem by miller kapsamında istanbulda konser vereceği açıklanan grup.

  http://resetmagazin.blogspot.com/…er-kapsamnda.html
 • (bkz: scissor)
  (bkz: the other side)