şükela:  tümü | bugün
 • türk tarafının bel altından vurduğu ortaya çıkmış davadır. şöyle ki; meğer sen git şişli savcılığı'ndan, libananco'nun avukatlarının türkiye'deki faaliyetlerinin izlenmesi, telefonlarının dinlenmesi, e-maillerinin takibi için izin al; sonra da buradan elde ettiğin bilgi ve belgeleri tut hakem heyetine delil diye sun. olacak iş değil tabi.

  nitekim hakem heyeti de bunu yememiş; bu bilgi ve belgelerin delil değeri olmadığını belirledikten sonra ayrıca bunların imhası için de talimat vermiş. yani bizimkiler 12 milyar dolarlık bir davada kendi kalelerine büyük bir gol atmış.

  daha geniş bilgi için: http://www.gazeteport.com.tr/…zarlar/news/gp_322450
 • dava esas olarak 2003 yazında fona devredilen olan uzan mallarından çeaş ın sahipliğinin güney rum menşeili şirkete ait olduğu iddiasına ilişkindir.

  halbuki çeaş ın şirketleri bal gibi uzan ındı. 1990 lı yıllardan başlayarak çeaş ın şirketlerini tek tek toplayan uzan fona devredildikten sonra şirket hisselerini libanancoya satmıştır. ancak nasıl olduysa uzan hisselerin devrini 2003 ten önce yapmış gibi göstermiştir. şimdi sorum şu dur, devlete 20 yıl boyunca elektrik satması garanti olan hayvan gibi para basan çeaş, milliyetçi uzan tarafından neden güney rum şirketine satılır ki??

  neyse aslında davayı kazanmamız için oldukça çok gerekçemiz vardır. ancak başta coşar hukuk bürosu olmak üzere enerji bakanlığı bürokratları davada tahkimin ve mahkemenin taleplerini cevaplamayarak saçmalamışlardır. adamlar 3 kez savunma istemişler biz 3. sünde cevap veriyoruz. resmi sitede de gözüküyor.

  türkiye maalesef böyle önemli bir davada atanacak3 tahkim üyesinden belirlemesi gereken birin dahi seçmeyerek adam göndermemiştir. nitekim tahkim kurulunun 3 üyesi muhtemelen uzan ın kontrolündedir.

  12 milyar doları ödemicem diye türkiyenin şansı yoktur. yurtdışındaki rezervleri sıkıntıdadır. umarım ülkesini seven birileri bişey yapar ve türkiyeyi coşar hukuk bürosundan kurtarır.
 • gazetede, internette yazılanların ve alışılmış uzan entrikalarının aksine türkiye'nin kazanacağı davadır.
 • eğer kaybedilir ise türkiye tam 21.1 milyar dolar tazminat ödemek zorunda kalacak. ve ödememe gibi şansı yok.
 • cem uzan in 3 vakte kadar hakki olan tazminatini catir catir alacagi davadir.
 • her türlü benim kaybettiğim davadir...

  kdv, gümrük vergisi, gelir vergisi, kurumlar vergisi, sgk, stopaj vergisini ha cemaate vermişim, ha uzan'a...

  ps. bahsi geçen vergiler; distribütör işletme cirosnun yaklasık yuzde 65'ine tekabül eder :(
 • nereden bakilirsaa bakilsin ortada siyasi bir lincin enkazi var. bu kucuk isadamlarina is dunyasinin her alaninda yapilan, alisildik bir lincin buyuk olceklisi sadece. küçükler mahvolup ailelerinin felakete sürüklenmesini oturup aglayarak seyrediyorlar sadece. devlete karsı gelmenin cezası diyerek bu akıl al
  almaz haksızlıkları icsellestiriyorlar.

  herkesin gozleri onunde, iktidar olmanin turkiye gibi bir muz cumhuriyetinde insanciklara ne gibi muazzam olanaklar sundugunun bariz kanıtıdır bu olay. aynı linç sana yapılsa sen ne hissedersin ey suser. nasıl hareket ederdin? büyük ihtimalle bir bok yapamazdin. ama burada birileri var ve hersey tükendi bitti dendiği anda bile adamlar hakkını arayabiliyor. çok haklı olarak hakkını yüce turk adaletinde aramıyor. biliyor ki kuvvetler ayrılığı diye bir kavram türkiye'de oturmamış, halk dalkavuklugu yapıp iktidar olan parti siyasi gücü bir kere eline alınca, onu iki onyıldan önce indirmek mumkun olmaz.

  bir diğer mevzu da o para bizim cebimizden çıkacak geyiği ... ulan cem uzan in 10 milyar dolarlık servetine el konulurken, en kaymakli şirketler yandaşlara olu essek fiyatından devredilirken, cebine kaç para girdi? o zaman şimdi para senden çıkacak diye neden tasa ediyorsun? ama haklisin lan sözlük yazarı, o para senden çıkacak, hemde gotunden siringayla alacaklar. cunku sen yarım asırdır kara değil hep zarara ortak oldun.

  umarım fotografı şimdi biraz daha iyi gorebiliyorsundur. senin tazminat kazanacak diye cem uzana kızmaya hakkın yok, adam zamanında karsı karşıya geldigi bir siyasi rakibinin devlet gücüyle kendisinden çaldığı parayı geri alıyor, senin parani istemen gereken kisi cem uzan değil recep tayyip erdogandir.

  o paranin senden çıkmasından rahatsizsan gidip türkiye cumhuriyeti başbakanına acacaksın davayı. diyeceksin ki sen iktidar telasiyla siyasi rakibini iktidar gucunu de kullanarak yok etme hakkını kendinde nasıl gördün? şimdi gelecek bu cezayı türkiye cumhuriyeti vatandaslarindan,bizden bu parayı ne yuzle isteyeceksin?

  hakkını arayan ve almak üzere olan adam orada, sen de hakkını ara sen de al... ama doğru turk halkı soylemez, söylenir.
 • bir klasik olarak türkiye'nin kaybetmesi halinde bedelli askerlik umudunu yeşertecek davadır.
  (bkz: bedelli askerlik umudu yeşerdi)
 • 5-0 yenilelim de teknik direktörü kovsunlar tarzı bir düşünceyle türkiyenin kaybetmesi beklenen belki de istenen dava. ne olacak kaybedince? ak parti suçlanacak. belki böylece iktidardan indirilirler. sonra ne olacak, kim ödeyecek faiziyle birlikte 20 milyar doları? ben, sen, o. nasıl olacak bu? zamla, vergiyle. sonra ağlarlar sigaraya, alkole zam geldi, benzin niye bu kadar pahalı diye. ya nasıl ödenecek?

  haber linkini vericem ama davadan ne anladığımı söyleyim. güney kıbrısta uzanlara ait libananco diye bir şirket var. uzanlar bu şirketin çeaş ve kepez'in yüzde 60'ına sahip olduğunu iddia ediyor. türkiye ise libananconun tabela şirketi olduğu iddiasında. yani türkiyenin savunmasına göre uzanlar mal kaçırmışlar, hem de güney kıbrısa. işte böyle de milliyetçi abilerimiz bunlar. bağımsız türkiye peşinde fln koşuyolar. bunu yiyen de pek çok.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25072813/