şükela:  tümü | bugün
 • lost' da hurley ile ilişkisi merak edilen kadın.
 • cynthia watros hanim kizimiz canlandirir kendisini.. flashback'ini gormedigimiz tek 'ana' karakter, hele yakinda gelecek s.o.s bolumu ile yan karakterler rose ile bernard bile elden gecirildigine gore eli kulaginda..
 • --- spoiler ---

  hic flashback'i gosterilmeden gittigi halde - biraz da o yuzden - ölümüne en cok uzuldugum lost karakteri.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler mı değil mi emin diilim ---

  geçmişini ancak başkalarının flashbackleri üzerinden izleyebildiğimiz karakter. (bkz: desmond) (bkz: hurley)

  --- spoiler mı değil mi emin diilim---
 • --- spoiler(2. sezon) ---

  hurley ve desmond 'ın hayatlarının en ilginç ve kritik dönemlerinde bulunmasıyla hakkında en çok şey merak ettiğim, bir zamanlar akıl hastanesinde bulunması ve yer yer zamanlarda görüp ürkmeme sebep olan o piskopat bakışlarıyla adadakilerin başına ne tür işler açacağını merak ettiğim ama apansızın göçüp giden lost karakteri.

  --- spoiler(2. sezon) ---
 • elizabeth isminin kisaltilmis hali.
 • dizinin yazarlarından damon lindelof ve carlton cuse 'dan öğrendiğime göre (dün akşam yemekteydik, lost'un gelecek sezonlarında rol alma gibi bir ihtimalim üzerine toplandık da. şiş kebap, istanbul, turkish delight, hamam, dansöz, kumkapı, eminönü, balık ekmek); pek antipatik karakter olan ana lucia'nın michael tarafından öldürülmesinin izleyici üzerinde çok fazla etkisinin olmayacağını düşünmüşler, ve onun mermilerine hedef olarak libby 'i de ekleyerek, izleyicilerin gözünde michael'ın tümüyle aforoz edilmesini sağlamayı amaçlamışlar.

  aslında libby'nin böyle kolay lokma olmasının bir sebebi de, dizinin aynı kurgucularının, libby ile ilgili daha fazla uzatılır bir hikaye bulamayışlarıymış. tamam hurley ile yakınlaşmaları bir yere kadar varmıştı ancak bu bile yetersizmiş onlara göre. ve onu michael'ı kötüleştirirken kullanarak öldürmüşler, bir nevi bir taşla iki kuş.

  damon lindelof 'un söylediğine göre; eğer ölmeseydi, hurley'e bir dönem onunla birlikte akıl hastanesinde bulunduğunu açıklayacakmış, ancak son gelişmelerden ötürü izleyicinin bunu öğrenmesi başka bir yolla olacak. libby her ne kadar ölmüşse de, önümüzdeki bölümlerde dizide çeşitli flashbacklerde karşımıza çıkacak ve onun hikayesini diğer karakterlerin geçmişinden öğrenebileceğiz. örneğin desmond'un geçmişinde bir yerde tekneyi ona veren libby miş, bunu öğrenebildik şu ana dek.

  kaynak: http://community.tvguide.com/…pa?threadid=800001555
 • --- spoiler lost 2. sezon ---

  michael tarafından anna lucia ile öldürüldüğü an.

  http://www.youtube.com/watch?v=o_xuy_-yqbi

  --- spoiler lost 2. sezon ---
 • 1973 yılında sander yayınları tarafından yayınlanan philip roth'ın romanı.
  yazarın bu romanının baskısı maalesef yok. bu romanı ancak sahaflarda bulmak mümkün.
 • bir roman.

  ergenliğime girerken okumuştum ve kitaptan hatırladığım şeyler, adam hastayken hatunun hunharca elemanı kullanması, banyoda otuzbir çeken eleman, hatunun da bunu biliyor ve duyuyor olması ve trenlerde otuzbir çekmenin yasaklanması gerektiği fikri.

  tekrar okusam iyi olacak,roman nereden aklıma geldi bilmiyorum ama bir romanı sadece bunlarla hatırlamaktan utandım.

  nasıl bir coşkun ergenliğim varmış a.k. kendimden tiksindim.