şükela:  tümü | bugün soru sor
 • liberacc(e) zeki müren dönemi ve benzeri amerikalı piyanist şantör, beyaz piyanosu, parıltılı giysileri ile meşhur. bir kaç yıl önce sanırım aidsden öldü. piyanosu açık arttırma ile satıldı
 • shine adli filmde bahsi gecen bir isimdir. bunu duyan geoffrey rush gaza gelip flight of the bumble bee calmi$tir. yarmi$tir.
 • miseryde psikopat hatunun hayran olduğu ve paul'e dinletip durduğu adam
 • wladziu valentino liberace 1919-1987.
  bikac emmy odulu + 6 adet altin plagi,hollywood walk of fame de yere konuslandirilmis 2 adet yildizi bulunan polonya asili abd li piyanist/sarkici.
  showman kisiligi ile en cok eglendirenler listesinin yukarilarinda yer alir.ayrica vaktinde guinnes rekorlar kitabina tek bir gosteriden en buyuk parayi alan piyanist olarak gecmisligi vardir.
  abd nin zeki muren i modunda ciktigi gosterilerinde giydigi ucuk kostumler ile dikkatimi zamaninda feci cekmistir.
  1982 oscar odulleri torenini kathleen turner ve william hurt ile beraber sunmustur.
  1987 de aids den hayata gozlerini yuman liberace arkasinda biraktigi inanilmaz servet ile bir vakif kurulmasini vasiyet etmistir.vakif bugun sanat alaninda yetenekli ogrencilere burs vermektedir.
  ayrica las vegas ta kendisine dair bir cok seyin(arabalar,mucevherli kostumler,antika piyanolar v.s..) sergilendigi bir liberace muzesi bulunmaktadir.
 • homoseksuelligini mahkeme onunde reddetmis, rolls roys hediye ettigi kendinden 25 yas kucuk sevgilisine uyup estetik ameliyatla yuzunu mahvetmis, yakilmak uzere krematoryuma goturulurken, otopsi icin geri getirilmis ve nihayet aids'ten oldugu saptanmis sanatci. my baby just cares for me sarkisinda and even liberace's smile diye gecer
 • elvis presley'e daha süslü giyinmesini tavsiye ederek bilinen imajına kavuşmasını sağlayan şahıs. elvis'in efsane olmasında payı büyüktür bence.
 • zeki müren:

  “1955’te akademiyi (süsleme sanatları bölümü) birincilikle bitirdim, o günden itibaren gündelik ve sahne kostümlerimi ben çiziyorum. taklit ettiğim söylenen liberace’nin 60’lı yıllarda giydiği kıyafeti ben 1956’da çizmişim. belki bir ruh benzerliğimiz vardır.”

  http://www.radikal.com.tr/…04.08.2010&categoryid=42
 • orijinali hakkında herhangi bir fikrim yok lakin shine filminde yumoş görünümlü lokanata işletmecisinin çalmak üzere piyanoya otururken david'e* hakir görmek için yakıştırdığı sıfattır. (isim değil artık orada) görelim bakalım şu liberace ne çalacak der. de... filmdeki tek yumuşak görünümlü şey bu işletmecidir. gerçi david flight of the bumblebee çalarak kendisini yeterince göt etmiştir lakin, yine de yumşak bir görünümü olduğunu vurgulamakta üçlemekde sakınca görmüyorum.
 • michael douglas tarafından canlandırılacaktır.

  http://www.imdb.com/title/tt1291580/
 • oha boyle bir adamin bir ikonun 50 ve 70ler arasi dunyanin en cok kazanan entertaineri bir adami nasil bilmiyordum ben diye kafa karistirtan mor kafa. aboooovvvvvvvv , taym to paiynnntt.