şükela:  tümü | bugün
  • harvard'da öğrenci olan 268 kişi 75 sene boyunca gözlemlenmiş ve bu öğrencilerin liberal dünya görüşünde olanlarının solcu, milliyetçi, dinci vb muhafazakar görüşte olanlardan çok daha uzun seneler boyunca seks yaptığı sonucu ortaya çıkmış. muhafazakar öğrenciler ortalama 68 yaşında seks yapmayı bırakırken, liberal öğrenciler araştırmanın sona erdiği 80 yaşlarında dahi aktif seks yaşamlarına devam etmekteymiş. kaynak ve araştırmadan elde edilen diğer sonuçlar için:

(bkz: the grant study)
  • liberallerde yüksek oranda sermayedar sınıf olduğundan, para var huzur var.
  • dünyanın her yerinde liberallere gelen vurup giden vurduğu için şaşırtmayan araştırma sonucudur.
  • coğrafyadan coğrafyaya ve tarihten tarihe hatta kültürden kültüre değişken bir durum.
  • muhafazakarlık günümüz dünyasında çoğu şeyi ve özellikle cinselliği bastırmak olarak kullanıldığı için normal olandır. gerçekten ekşi sözlük’te bile birisi bana mesaj atmıştı muhafazakarları ben de sizin gibi gömüyordum ama cinsellik konusunda el değmemişler onlar, artık onların tarafındayım diye. sanırım ideolojik yaklaşan çok çok az kişi var muhafazakarlığa, millet uçkurunun derdinde olduğu için.
  • liberal olmak için neden arayan genç dimağlar iyi bir neden daha.