şükela:  tümü | bugün
 • 60'ların "savaşma seviş" sloganını çok yanlış anlamış neslin cinsel devrimini anlatan belgesel.

  karşısındaki insana değer vermeden, onu tanımaya, anlamaya çalışmadan sadece 15 dakikalık hazlar için yalan iltifatlar üzerine kurulan cinselliğin uzun vadede yaratacağı boşluk ve anlamsızlık duygusunu çok rahat görebiliriyorsunuz.

  medyanın yarattığı kadın-erkek profilleri ve estetik algısı üzerinden gitmeye devam edersek hepimiz çok mutsuz olacağız sözlük.

  evet sevişmek kötü değil ama savaşır gibi sevişmek, insanlara skor gözüyle bakıp geçmek, "bir de bunu deneyeyim" demek, sürekli "daha iyisini" aramak bizi daha çok yalnızlaştırıp daha değersiz hissettirecek. başka da bir işe yaramayacak. türk filmi tadında ilişkiler beklemek de hata. ama karşımızdaki insanı sevmekten, ona değer vermekten korkmayalım lan.

  youtube'da türkçe altyazılı versiyonu maalesef yok onun için netflix aboneliği gerekiyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=o_bz_ukd30c
 • çok beğendiğim belgesel. günümüzü ve yaşadıklarımızı bu kadar iyi özetleyen bir şey izlememiştim uzun zamandır. tespitler, gözlemler harika gerçekten yalnız şöyle bir şey var ki bu belgesel boyunca anlatılan hiçbir şey geri dönüşü olmayan bir yol gibi aslında. bu bir akım ve bu akım devamlı ileriye gidiyor. günümüz, zamanımız bu çünkü bunun geriye gitmesini beklemek çok saçma geliyor bana.
 • amerika'da üniversite gençliğinin bahar tatilinde yaşadıklarını baz alarak toplumda erkek olma ve kadın olma rollerinin medyanın etkisiyle nasıl bir hal aldığını anlatan belgesel.

  tvlerin seksi pazarlamasıyla toplumundaki cinsiyet rollerinin seks yarışına üzerine şekillendiği görülüyor. erkekler için seks skorları hayatlarının merkezini oluştururken kadınlar için güzel ve seksi olmak, daha çok kişi tarafından arzulanmak baş rolü oynuyor.

  günümüzde popülerleşen günübirlik, ilişki ve aşkın olmadığı sekse kadınlar ve erkeklerin nasıl adapte olduğu ve bunun kişilerin öz değerlerinin oluşmasını engellediği, esas benliklerini kazanamadıkları anlatılmaya çalışılmış.

  sonuç olarak insanlar birbirine zihin, beden, ruhla değer vermezse asla gerçekten özgür ve kendileri olamayacak, sadece yeni cinsel normlara ayak uydurmaya çalışmış olacak gibi bir anlam çıkardım ben.

  izlemeye değer.
 • sex sells kavramının içselleştirildiği bir dünyada, popüler kültürün insanları cinsel algılar üzerinden nasıl yönlendirdiğini ve söz konusu durum vasıtasıyla açığa çıkan şartlandırmanın insanlar ve özellikle gençler üzerinde ne gibi sonuçlar yarattığını konu edinen bir belgesel.

  temelde yeni nesil cinsel devrim olarak adlandırılan kavramın yozlaşmış altyapısı konu ediniyor.
 • harika ama sindirmesi çok da kolay olmayan bir netflix belgeseli. tokat gibi çarpabiliyor insana.