şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: b24)
 • ergonomik seks mobilyaları üreten atlanta'da kurulu bir firma. http://www.liberator.com/

  not: internet sayfalarının sol alt köşesinde yer alan we support our troops uyarısından da görüleceği üzere, asker ailelerine özel indirimleri varmış. hadi iyisin coni!
 • hindistan başbakanı manmohan singh'in lakabı.

  "...dr manmohan singh is best known as the "liberator" of indian economy."
  http://www.manmohansingh.org/…wcontent.php?linkid=2
 • 3d yazıcılar kullanarak kendi kendinize "bastırabileceğiniz" ilk silah. pek hayılara vesile olacağını sanmıyorum.

  http://www.pclabs.com.tr/…-yazicidan-atis-talimine/

  kullan-at şeklinde, cinayet silahı olarak çokca kulanılabilir. insanları ellerindeki silahları kullanarak suç işlemekten biraz da olsun alıkoyan noktalardan birisi de modern kriminolojinin balistik yöntemlerle silahları kolayca teşhis edebilmesi. bu alet sanmıyorum ki teşhis edilebilsin. nitekim edilse de, zararı yok. yazdır bir tane, kullan, işin bitince at gitsin. hatta erit ki nolur nolmaz, hiç kimse bulamasın. yarın birgün bir tane daha lazım olursa, hopp yazdır bir tane daha.
 • test atislari yaklasik 4 ay once yapildi. 3 boyutlu yaziciyi tek basina gelecegin silahi olarak gormemiz icin yeterli sebep bence bu alet. silahi yapan defense distributed adli grup silahin taslagini internet'te paylasmak istemisti. cunku bu onlara gore bir cesit ozgurluk: herkesin - siyasi aktorlere bagli olmaksizin - silah edinebilme ozgurlugu.

  teknolojinin ortadan kaldirdigi aracilar ve sliah gibi bir aletle sozu edilen ici bosaltilmis "ozgurluk". bin yilin, kavramlarla kafa karistirici sekilde oynayacak teknolojiyle tanismasi ilk uc boyutlu silah ile gundemimize girebilir artik.

  silah v&a'da sergilenmeye baslandi. sanatcisi olarak sozu edilen ancak aslinda tasarimcisi olarak anmanin bile bana zor geldigi cody wilson, kendisini kripto anarsist olarak tanimliyor. her seyin ilki sanat eseriymis de bizim mi haberimiz yok bilemedim.

  (bkz: 3d printer/@elxa)
 • hiçbir devletin ve otoritenin dağıtımını engelleyemediği, onlarca üst versiyonu yapılmış ve bir torrent araması kadar uzakta olan silahtır. bir torrent araması kadar uzakta olmanın ötesinde, herhangi bir şehrin herhangi bir sanayi bölgesinde çok düşük bir ücret karşılığı bastırılıp kullanılabilir.

  (bkz: silahlanın)
 • 1942 üretimli olanının kullanım amacı bir işgalciyi etkisiz hale getirip silahına el koymaktır. içerisinde tek bir mermi tutabilir ve tabanca sapında ekstra mermi depolanabilir.
 • bir ulusu , bolgeyi, toplulugu egemen-somurucu(emperyal) guclerden arindiran-ozgurlestiren manasina gelir. tam anlami 'ozgurlestirici'dir. dunyanin bana gore en karizmatik sifatidir.

  guney ve orta amerika ulkeleri (hatta usa) kolonizasyon amaci ile kuruldugu icin cogunda bir 'liberator' vardir. orn : castro, general jose de san martin vb.
  dunyanin geri kalaninda ise cok nadir gorulur. (bkz: mustafa kemal ataturk)

  ve hepsinin hayat hikayesi benzerdir. cogu egemen guclerin ordusunda yetismis kendini kanitlamis, onlarca savas yapmis, sonunda yetistigi egemen gucle carpisip onlari bertaraf edip ulkesini millileştirmiş-boyunduruktan kurtarmıştır.
 • rastlantı eseri denk geldiğim ilginç bir kısa film.

  amerikalı bir süper kahraman'ın, günlük yaşama döndüğü bir zamanı anlatıyor. amerikan devleti tarafından kullanılanıldığını, çok da ulu bir amaç için mücadele etmediğini farkedip bir kitap yazıyor, bastırmaya çalışıyor falan.
  izlemeye değer.

  [https://youtu.be/p1tls8enbdo https://youtu.be/p1tls8enbdo]

  [https://www.imdb.com/title/tt2125542/ https://www.imdb.com/title/tt2125542/]
hesabın var mı? giriş yap