şükela:  tümü | bugün
 • terk etmezsen ansızın öldürülme, katledilme ihtimalinin her geçen gün arttığını bilmezden veya görmezden gelen terör sevici çomarların hezeyanı.
 • tdk'daki liberal tanımı:

  1. sıfat hürriyet ve serbestlikle ilgili
  2. serbest ekonomiden yana olan (kimse, parti vb.), liberalist
  3. hoşgörülü
 • kim ne derse desin iyi bir şey değildir.

  bir ülkeden liberaller kaçıyorsa özgürlükler kısıtlanacak/kısıtlanıyor demektir.

  bu illa literal anlamında özgürlük kısıtlama demek de değil, mesela dünkü terör saldırısı da bi nevi bu amaca hizmet etmektedir. insanlara korku salarzk, insanların dışarı çıkmasını psikolojik olarak engelleme ve bu sayede insanların böyle temel bir özgürlüğün bile kullanamamalarına sebebiyet vermek gibi.
 • en efsane örneği burada:
  (bkz: #11075320)
  (bkz: #60574053)
 • --- spoiler ---
  an itibariyle görmekte olduğum durum, kurtuluş savaşı öncesi yurtdışına kaçıp savaş bittikten sonra "türkiye türklerindir" diyen tipler, ülkeyi yine piç ettikten sonra yurtdışına kaçmaya başlamaktadırlar.
  --- spoiler ---

  bah hele bah, bah hele… ülkeyi piç ettikten sonra kaçıyorlarmış. ülkenin sınırlarını yırtık süzgece ben mi çevirdim? ülkenin köklü eğitim kurumlarını tepetaklak edip eğitimden çok cuma namazının öneminden bahsedenleri ben mi müdür yaptım? on dört, on beş senedir ülkede islamcı kesim iktidardayken benden çok mazlum (!) oldular, benden çok ezildiler. hala yok yılbaşı kutlanır diye isyan ederler, yok "ibneler" ramazan ayında yürüyor diye ağlarlar.

  yurtdışına çıkmak ülkeyi satmakmış, düşmana bırakmakmış. birbirinden farklı örgütleri, ülkeleri ülkeye ben düşman ettim sanki. hayatlarındaki tek mücadeleleri kendi elleri ile devlete soktukları cemaate karşıyken gelmişler yurtdışına gitmeye karar veren insanlara akılları sıra laf sokuyorlar. neyin mücadelesini vereceğim kardeşim? karşımda işgale yeltenmiş düzenli bir ordu mu var lan? sokakta gezerken bok yoluna gitmek ülke için mücadele etmek ise bırak da mücadeleyi şehitliği yücelten devlet büyükleri versin.
 • (bkz: batan gemiyi önce fareler terk eder)

  yukarıda birisi yazmış ülkeyi biz mi berbat ettik minvalinde bir şeyler.

  saygısız liboş, iktidar partisine oy vererek ve destekleyerek; ülkenin karışmasına olanak sağladın. ''dünya'da her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır.'' ''zulüm iki türlüdür; biri zulüm eder diğeri zulme rıza gösterir, ikisi de zalimdir.'' özgürlük kisvesi altına sığınarak truva atını içeriye aldınız. akp'nin iktidar olmasının müsebbiplerindensiniz. daha ne yapacaktınız?

  ülke düzelince(bu sefer düzelir mi orası muamma) yine ilk liboşlar akın eder sürgünden dönen kahraman edasıyla. (kurtuluş savaşı'ndan sonra da böyle oldu; falih rıfkı atay-çankaya kitabında bu olaydan bahsetmişti.)

  iktidara başından beri muhalif olup, baskılara dayanamayarak gidenleri kastetmiyorum. kastettiklerim iktidarı destekleyip, iktidar tarafından ezilmeye başlayınca aklı başına gelen yetmez ama evetçi tayfadır, fetocu tayfadır, liboşlardır.

  kurtla kuzu masaya oturduğu zaman sen; kurdun da hakkı var diyerek kuzuyu parçalattın liboş. şimdi pabuç pahalı tabii kaçarsın ayaklarını kıçına vura vura.

  bilmiyorlar mıydı zulmü her kabul edişin, daha büyüğünü doğurduğunu?

  işin tuhafı bu liboşlar ve tatlı su solcuları, hümanistleri ülkeyi karıştırdı kaçıyor; uğraşacak olanlar ise başından beri karşı çıkanlar.
  yapılan yapanın yanına kar kalmaz.

  (bkz: vahdettin)

  edit: burada ne girdiler vardı fakat şimdi yok çünkü bazıları silmiş, utandılar da mı sildiler? sanmam. korktukları için silmiş olmaları kuvvetle muhtemel.