• kodi odaklı bir başka işletim sistemi. bence osmc'den çok daha hızlı ve stabil.
  • orange pi pc üzerinden kullandığım işletim sistemi. openelec den ayrılan bir grup tarafından geliştiriliyor ve aktif. şu an 8. versiyonu üzerinde çalışılıyor.
  • amlogic s905x işlemcili, 2gb/16gb ram/rom'lu android tv kutusunda sd card üzerinden çalıştırdığım, 4k hdr filmleri sıkıntısız ve tüm ses formatlarını destekler şekilde oynatan kodi odaklı işletim sistemi oluşumu.

an itibarıyla kodi 17.6 krypton sürümüne sahip libreelec 8.2 kullanıyorum. yakın zamanda kodi 18 leia temelli 8.9 sürümünün çıkmasını bekliyorum.
  • pi 2/3 üzerinde osmc'ye göre çok çok iyi bir kaynak yönetimi var
  • pi zero ile bile rahatlıkla kullanılabilen süper media center işletim sistemi.
    biraz bu işlerden anlıyorsanız çok ucuza kendi media centerinizi yapabilirsiniz.
  • yeni versiyonlarında sftp seçmeli olarak geliyor. yani iki adet raspberry pi'ınız var (veya herhangi bir nedenle sftp kullanmak istiyorsanız), birini media server diğerini media player olarak kullanıyorsanız sftp üzerinden data aktarımı yapmak için sftp eklentisini kendi default library'sinden girip kurmanız gerekiyor.

ilk anda sftp yi göremeyince eski versiyonlardan birine mi dönsem dedim fakat kısa bir google lama sonu çözüm buldum.

sftp ile çalışan server a windows makinelerden bağlanamama ile ilgili diğer bir sorun için;

(bkz: #84407795)
  • oyun emülatörlerini çalıştırabilen varsa bir yeşil uzaktayım.
hesabın var mı? giriş yap