*

şükela:  tümü | bugün
 • libya'nın 2011 yılında kurulmuş şu anki halini ise 2014'te almış olan ordusu. mareşal halife hafter'in yönetimindedir. tobruk merkezli hükumetin* ana silahlı gücüdür.

  https://en.wikipedia.org/wiki/libyan_national_army
 • yürek yemiş piç kurularından mütevellit oluşum.
 • yeni dış minnağımız.
 • üç beş kıçı kırıklar, kendini bilmezler topluluğu. kalkıp güya bize savaş ilan ediyorlar. bir şey yapacaklarından değil ama tasmalarını tutanlar öyle istedi diye savaş ilan ediyorlar.
  abd’nin yüzyıllardır yaptığı alışıldık kahpelikleri işte.

  bak recep tayyip, ülkeyi libya’nın eşkiyasının savaş ilan edeceği bir seviyeye getirdin. filistin gibi kendi bokunda boğulan köpek sürüsünü bile türkiye’yi takmaz hale getirdin.
  bu konuda arkandayım. doğu akdeniz’den taviz verme ve şu çakalların oyunlarına karşı dur, her türlü arkandayım. ben halkım!
  geçmiş tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki, umarım bu olaydan da bir yolunu bulur taviz vermezsin, umarım aldatılmaz, kandırılmazsın.
  sen bu işin üzerine git biz arkandayız. ama politik itibarımızı zedelersen karşındayız.
  (bkz: erbakan'ın çöl bedevisinden fırça yemesi)

  düzenleme: imla.
 • simülasyona son 24 saatte eklenmiş, gerçekte var olmayan oluşum. ekşi’deki sazanların fark etmemesine ve sanki böyle bir ordu mevcutmuşçasına konuşmasına şaşırmadım.

  daha düne kadar böyle bir ordunun adını duyan var mıydı? yok.
  düne kadar libya ile bir kriz emaresi var mıydı? yok.

  simülyasonu yönetenler baktılar ki t.c. seçimden sonra normalleşiyor, bunu önlemek için gecenin bir yarısı hemen yeni bir kriz ürettiler.

  yarın sabah rte eyyy libya diye sallayacak, 1 hafta da bunu konuşacağız. simülasyonu fark etmeyelim diye dikkatimizi dağıtmak için türlü türlü krizler çıkartsalar da eninde sonunda herkes fark edecek.
 • yazık kimin ordusuysa
 • açıkçası ben de libya meselesinden yeni haberdar oldum. dün geceden beri bakınıyorum haberlere ne oluyor ne bitiyor diye.

  şuradaki haritaya baktığımızda üç beş kıçı kırıklar, kendini bilmezler topluluğu gibi durmuyorlar açıkçası. yakın bir zamanda destekleri kesilmezse ülkenin kontrolünü ele alırlar gibi duruyor.
 • bize karşı takındıkları tavırla ortadoğunun büyük abisi israil'e yanladıklarını düşündüğüm grup. amına koyduğumun coğrafyasının her yerinden pislik, irin akıyor. kimin eli kimin götünde belli değil.
 • türkiye'nin desteklediği milli ordu'nun içinden geçtiği oluşumdur. milli ordu bunları ezdikçe, bunlar da bize havlayıp duruyor ya da tasmalarının sahibi havlatıyor. bilemedim.