şükela:  tümü | bugün
  • bir tayyip erdoğan sözü. tamamı şöyle: bize ne diyorlar? 'suriye'de, idlib'de, libya'da ne işimiz var?' buralarda ne işimiz olduğunu çok çok kısa zamanda çok çok iyi anlayacaksınız.

ipucu: büyük türk devleti geliyor

konuyu daha iyi anlamak için bu yazı da okunabilir.

(bkz: chp ak parti çatışmasının asıl sebebi)
  • bekliyoruz erdoğan, libya konusunda mavi vatan konusunda arkandayım. (çok önemli evet)
  • mavi vatan
    doğu akdeniz doğalgaz rezervi
    münhasır bölge anlaşması
    seküler ve antipolitik türk vatandaşı olarak ülke çıkarlarını gözetmeyen herkes gözümde vatan hainidir. doğu akdeniz'de hakkın olan belki 200 250 milyar$ değerine düşen payını hacılayacaklar ve bu uğurda sana en büyük desteklerden birini libya verirken libya da ne işimiz var sorusu benim için hainliktir.

edit: başka kime ve neye vatan haini diyorsun diye sormuşlar (kesinlikle böyle sorulmadı "hrsppıı cııcııı akçomar vıdanın bıraları bedona yadırılıyor" tarzında bir şeyler söylediler özelden) açıklamak istedim.

örnekler mi vereyim sizin zekanız yok mu bu ülkeye kimlerin hainlik yaptığını kendiniz göremiyor musunuz?
    1. yarbay ali tatar'a atılmış çirkin iftiralar sonucu bünyesinin kaldıramayıp onun intihar etmesine sebep olanlar sizce hain midir? sizce ben hain olarak görüyor muyum?

2. ergenekon ve balyoz adı altında şerefli türk ordusunun lokomotif kazanlarının teker teker görevlerinden el çektirilmesine yıldırılmasına bastırılmasına sebep olan ve buna göz yumanlar sizce hain midir? sizce ben hain olarak görüyor muyum?

daha fazla örnek verip konuyu bulandırmak istemiyorum.
    vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır
  • anladığımız gün bir 3 milyon libya’lı müslüman kardeşimizde libya’dan gelecek.

suriye’de masada olacağız diye götümüze 5 milyon suriyeli patladı, bu tür aksiyonlara girdiklerinde insan doğal olarak aceba bu sefer kaç milyon girecek diye düşünüyor.

mesaj atmışlar aramızda deniz var bilmem ne diye, afganistan’la da aramızda binlerce kilometre var ordan bile mülteci geliyor.

kofi annan planında rumlar evet dese kıbrıs elimizden çıkacaktı adam gelmiş mavi vatan edebiyatı yapıyor, biz adalara sahip çıkalım önce.
  • anlat bize reis!
    "en büyük düşmanımız amerika" masalını her fırsatta haykırırken; suriye'de, libya'da ve bilimum dünya coğrafyasında, amerika ile ortak hareket etmemizin nedenini de anlat. bu coğrafyalardaki bütün ülkeler, ortadaki nimetlerden bir şekilde nemalanırken bize neden hep posası kalıyor bunu da anlat. anlat ki biz aciz kulların da bilelim neler döndüğünü. çok çok iyi anlat ki; çok çok çok iyi anlayalım biz de.
  • münhasır ekonomik bölge kavramına bakarsanız, yunanistan'ın ve güney kıbrıs'ın sinir krizlerini izlerseniz anlarsınız.
  • bu işi hakkıyla yapıp ülke adına biraz da olsa fayda sağlayacak adımları atma vakti geldi artık.
    göze göz dişe diş
  • 'suriye'de, idlib'de, libya'da ne işimiz var?' buralarda ne işimiz olduğunu çok çok kısa zamanda çok çok iyi anlayacaksınız.

şu an pek pek anlayamazmışız boşuna kafayı yorup, yorup yakmayalım.
  • haritada kıbrıs'ı gösteremeyecek gerizekalılara söylenmiş bir laftır, hepinizin üzerine alınmasına gerek yok arkadaşlar. aranızda birazcık vatanını seven, aidiyet hisseden, vatan bilincine sahip seküler yazarlar/okurlar var,

ama pembe götlü muhalifler, pkk'lı veya fetö'cü orospu çocukları da var. onları buralarda bol "ama"lı entry'lerinden, konuyu alakasız yerlere bağlayıp sulandıran üsluplarından, "götünü siktirme" temalı entry'lerinden,

twitter'da ise yunan hesapların like'ladığı veya retweet'lediği tweet'lerden tanıyabilirsiniz.

edit: yukardaki sınıfa giren yazarların entry'lerin çoğaldığını görüp edit'lemek istedim, kafanız karışmasın. arkadaşlar biz libya'da işgalci falan değiliz. uluslarası kurallara uygun olarak kıta sahanlığı komşumuzla, tamamen legal olarak ve meşru hükümetin davetiyle oradayız. üstelik yüksek teknoloji ürünü silahlarımızı ve suriye'de mehmetçik'in eğitti ve en sıradan gününde sıradan bir pembe götlü ekşi yazarının hayatında gördüğü en kötü rüyadan daha kötü şeyler yaşayan, ama yine de savaşmaya devam eden ve yine bu pembegötlülerin hazzetmediği suriyeli savaşçılarla gerçekleştiriyoruz. pembegötlü arkadaş muhtemelen bedelli veya çürük raporuyla askerlikten yırttı, parası neyse verip kurtuldu, devlet de bu parayı alıp pembe götlü olmayan suriyelilere verip ailelerin geçinmesini sağlıyor. olay bu özetle.

not: pembe götlülere biraz fazla yüklendik ama özellikle pkk'lı teröristler de mevcut. onların da analarının kulaklarını başka bir entry'de çınlatırız artık.
  • eğer meyvelerini verirse cihat yaycı tümamiralime selamlar.

edit: yazım yanlışı.