şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: hatayı kabullenmeyip hala ideoloji yapan öküzler var. o kadını sivilde ezse askerde ezse hatalı hatalıdır.
  askerini savunmak istiyorsan. bank asya açılışı yapanların, oğlu çürük raporu alıp askere gitmeyenlerin, oğlu kumar masasından ayrılmayanların 5 günlük ere müebbet cezası verenlere karşı savun dingil.

  olay 2017 haziranında lice'de meydana gelmiş.
  kaynak
  görüntüler yeni ortaya çıkmış.
  kaynak
  bu nasıl bir sorumsuzluktur. bu nasıl bir rahatlıktır anlamak mümkün değil.
  sen ordunun içini boşaltıp, işini liyakatla yerine getirmeyenleri oraya doldurursan böyle sonuçlar çıkar ortaya. daha dün gördük uygun adım yürümeyi beceremeyen paspal subayları. yazık çok yazık. kadına ve ailesine yazık. herkese yazık.

  edit2: jandarma ve adli tıp raporları
  "öte yandan lice jandarma komutanlığı hazırladığı raporda, trafiğe kapalı caddede zırhlı aracı süren sanık uzman çavuş s.k.’nin olayda yüzde 100 “kusursuz”, pakize hazar’ın “dikkatsiz ve tedbirsiz olduğu” ileri sürülerek yüzde 100 (tam kusurlu) olarak gösterildi.

  hazar ailesi avukatı serdar yel, yaptığı itiraz üzerine rapor ankara adli tıp kurumu (atk) trafik ihtisas dairesi’ne gönderildi. atk, olaya ilişkin hazırladığı kusur raporunda, lice jandarma komutanlığı’nın aksine zırhlı araç şoförü s.k.’yi yüzde 100 kusurlu buldu. atk, raporunda zırhlı aracın görüş alanını ve pakize hazar’ın geçtiği alan dikkate alındığı, yolda yürüyen hazar’ın aracın şoförü s.k.’nin görüş alanına girdiğini ve caddenin trafiğe kapalı olduğu gerekçesiyle s.k.’nin yüzde 100 kusurlu olduğunu yönünde görüş bildirdi."

  kaynak

  edit3: youtube linki kaldırmış. rahatsız edici olduğundan kaldırılmasını isteyen yazar arkadaşlar vardı zaten.
  alternatif link isteyen mesaj atsın lütfen.
 • teyzeye gerçekten çok üzüldüm, benim gibi videoyu izleyen her insanda üzülecektir. lakin bu acı olaydan türk ordusunun şerefli bireylerine laf söylemek, gerçek niyetin ne olduğunu sormama sebep veriyor. ortada üzücü bir kaza var .buradan kara propaganda yapılması dogru değil.
 • her gün sözlükte kürtlerin ölümü üzerine keyiflenen sizler değil misiniz?
  muhtemelen daha önce dile getirilse, kimse inanmayacak ve başlığı açana küfür edilecekti. devletimiz asla yapmaz böyle şeyleri, şaşırmanıza gerek yok.

  edit: bana özelde hakaret edenlere bakınca soylediklerim azmış, anladım ki fanatik olmak her konuda bazılarının ruhuna işlemiş.
 • bilinçli şekilde olduğunu sanmıyorum, insan kediye köpeğe yabani hayvana bile çarpsa üzülür lan, ama bu tip araçların önünde arkasında kameralar sensörler olmalı çok yüksek araç.
 • video'yu açmayın +18.
 • katliam zincirinden bir parça.

  --- spoiler ---

  25 ocak 2018'de şırnak’ın cizre ilçesine bağlı dicle ile kale mahalleleri arasında bulunan birca belek civarında, seyir halindeki zırhlı polis aracı 10 yaşındaki s.a. adlı çocuğa çarptı.

  22 ocak 2018'de cizre-silopi karayolunda zırhlı araç bir araca çarpması sonucu araçta bulunan mehmet sait ile çocukları hişyar ve halit alpkan yaralandı.

  24 temmuz 2016’da van merkezde ipekyolu ilçe emniyet müdürlüğü önünde kirpi tipi zırhlı aracın ezdiği 4 yaşındaki taha kılıç hayatını kaybetti.

  30 ağustos 2016'da van ipekyolu hacıbekir mahallesi’nde zırhlı araçtan açılan ateşle 17 yaşındaki mustafa duman ağır yaralandı. 7 eylül'de öldü.

  6 eylül 2016’da dersim seyit rıza meydanı’nda kobra tipi zırhlı aracın çarptığı 71 yaşındaki naciye özdemir öldü.
  hakkari, yüksekova çarşı merkezinde 8 ekim 2016’da kobra tipi zırhlı araç sivilleri taradı. zırhlı aracın “tutukluk yaptığı” söylendi. aydın tümen, serhat buldan, rahmi sefalı ve nejdet işözü öldü, iki kişi yaralandı.

  şırnak, cizre’de 24 ekim 2016’da zırhlı polis aracı 5 yaşındaki hakan sarak’a çarptı. polis kaçtı, sarak kan kaybından öldü.

  9 şubat 2017’de mardin dargeçit’te 7 yaşındaki berfin dilek, zırhlı polis aracın çarpması sonucu öldü.

  siirt-batman yolu üzerinde 4 mart’ta geri giden zırhlı aracın altında kalan 34 yaşındaki kerem arslan öldü.

  şırnak, idil’de 21 mart’ta cizre’ye giden sivil bir otomobile ejder tipi zırhlı araç çarptı. polis aracının çarptığı otomobilde bulunan okan ince, bahadır beyazlıoğlu ve ismi öğrenilemeyen bir kişi öldü.

  27 nisan'da diyarbakır gevran caddesi’nde askeri zırhlı aracın çarptığı 55 yaşındaki hatun elhuman öldü.

  18 nisan'da van 2 nisan caddesi’nde zırhlı aracın çarptığı iki kişiden abdulvahap taş ağır yaralandı. taş, günlerce hastanede tedavi gördü.

  28 nisan'da van’da zırhlı polis aracının çarptığı iki kişiden sami uçan kaldırıldığı hastanede öldü.

  van’da 28 nisan’ı takip eden bir hafta içinde yedi kişi zırhlı araçların çarpması sonucu yaralandı.

  4 mayıs'ta silopi’de zırhlı polis aracının bir eve çarpması sonucu furkan ve muhammed yıldırım adındaki iki kardeş hayatını kaybetti.

  9 haziran'da nusaybin'de özel harekat polislerini taşıyan zırhlı aracın çarptığı motosiklet üzerindeki m.ş.b. (17) ağır yaralandı.

  14 haziran’da lice’de 70 yaşındaki pakize hazar'a zırhlı araç çarptı. hazar, yaşamını yitirdi.

  19 haziran'da diyarbakır bingöl yolunda zırhlı aracın çarptığı köy dolmuşundaki iki öldü, 18 kişi yaralandı.

  20 haziran'da pakize hazar’ın taziyesinden dönen köylülerin aracına ejder tipi zırhlı araç çarptı. mahmut öner (74), mevlüt dağtaş (64),
  abdulhamit dağtaş (63), fikri demirbaş (53) ve annesi zeyel demirbaş öldü.

  20 haziran'da şırnak beytüşşebap’ta akrep tipi zırhlı askeri aracın çarpması sonucu üç kişi yaralandı.

  --- spoiler ---

  kaynak.
 • teyzeye allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. lakin, bir otomobilin, bir minibüsün, bir otobüsün, bir makam aracının, veya bir belediye başkanın oğlunun bir vatandaşı ezmesinden farkı yoktur. kaza ise kazadır, hata var ise de suçlular gereken cezayı almalıdır. önemli olan, var olan suçu örtbas etmemek, hatalı olayı normalleştirmekten kaçmaktır. gerçekten kaza ise asker, subay, vatandaş vs ayrımı yapmadan bu tarz eleştirilerden kaçınmak gereklidir, suçu var ise de, yine ayrım olmadan yargı karşısından eşit cezayı almalıdır.
 • benzer vakalar önü düz olan kamyonlar yüzünden meydana geliyor. askeri araçlara özel bir durum değil. bu tip araçlarda çevre kontrolü kısıtlı. aracın yanından geçtiğiniz zaman kör noktada bulunuyorsunuz. sensör kullanılması lazım. üç kuruşluk elektronik devre olmayışından dolayı ne yazık ki bu tip kazalar meydana geliyor. ayrıca bu tip araçlarda kör nokta aynası kullanılması zorunlu. bu yüzden şöför her ne kadar istemeyerek suç işlese de mutlaka ceza alacaktır.

  https://www.google.com.tr/…auicigb&biw=1280&bih=703
 • kürtçüler çıkmış yine bilerek yapılmış gibi algı kasılıyor, arkadaş salak mısınız?

  büyük araçların kör noktalarından biri orasıdır, sağ ve sol tarafta da kör nokta mevcuttur, tırların altında kalmamak için motosiklet sürücüleri buna çok dikkat eder.

  şoförün kadını görme ihtimali sıfırdır.

  zoe: ceza alıp almama olayı hukukçuların işidir ben yorum yapamam lakin kasıt var mı yok mu o konuda net eminim kasıt yoktur.
 • ortadoğuda sıradan bir gün.
  devlet vatandaşına saygı duymaya karar verdiğinde daha mutlu bir sabaha uyanacağız hep birlikte.
  önümüzdeki yüzyıl belki...