şükela:  tümü | bugün
 • niyeyse lich king yerine ısrarla arthas denmeye devam edilmektedir.
  "yeni ek pakette arthas gelicek, onu kesicez" denmektedir.
  tamam yeni jenerasyonda bir arthas ve illidan sevdalığı başlamıştır, ancak bunların eski warcraft oyunları ve oyuncularına da saygı duyması gerekmektedir.

  ner'zhul, çok güçlüydü, ilk horde'un başındaydı felan filan o kısımları geçelim.
  bir gün ner'zhul karşıdan karşıya geçerken... yok bu olmadı...
  bir gün ner'zhul manavdan meyve almaya giderken... yok bu da olmadı...
  hah, bir gün ner'zhul portallardan birisinin içinden geçerken kil'jaeden tarafından yakalanır. bu kil'jaeden, sargeras'ın uşağı oluyor. sargeras da, aegwynn tarafından öldürülen, ama sonra onun çocuğu medivh'in bedeninde -medivh'in ruhunu sıkıştırarak- tekrar hayat bulan, ama sonra khadgar ve lothar (anduin lothar) tarafından öldürülen, şeytanların tarafına geçmiş titan.
  işte bu kil'jaeden, portaldan geçen ner'zhul'u önce eterle bayıltıp, sonra böbreklerini çalıp buz dolu küvete sokup kaçıyor.
  yok, tam olarak böyle olmuyor tabii ki de, sonuçta öldürüyor.
  kil'jaeden bu ner'zhul'un ruhunu ele geçirip vücutsuz bir zırh olarak frozen throne'a hapsediyor (gene buzlu bir yere koymuş yani...).
  daha sonra kil'jaeden, lich king'i ve onun undead ordusunu kullanarak quel'thalas ve lordaeron'u yokediyor.
  bu sırada lich king arthas'ı ele geçiriyor ve onun elindeki frostmourne'la daha da güçlü bir ordu haline geliyor.
  tüm undead'ler, merkezden yani lich king tarafından yönetiliyor.
  lich king, kil'jaeden ile bağını koparmayı başarıyor.
  ancak bunu yapınca da gücü gittikçe azalmaya başlıyor.
  bir çok undead kendi iradesine yeniden kavuşuyor. bunlar scourge'a karşı çıkmak için birleşip forsaken grubunu oluşturuyorlar.
  ancak arthas "battı balık yan gider" hesabı, lich king'in yanında durmaya devam ediyor.
  lich king, bir bedene ihtiyacı olduğu için de, arthas'ı yanına çağırıyor.
  arthas koşarayak the frozen throne'a doğru yol alıyor.
  bu sırada kil'jaeden de boş durmuyor tabii ki. o da illidan'ı yeni adamı yapıyor. lich king'i öldürmesi için "yallah frozen throne'a" diyor.
  frozen throne'un önünde illidan ve arthas kapışıyor. arthas kazanıyor ve frozen throne'a doğru tırmanmaya başlıyor.

  lich king'in zırhını arthas giydiği için,
  yeni lich king'in arthas olduğu iddia edilmekte.
  ancak sonuçta o zırh, ner'zhul'un ruhuna sahip bir zırh. epic item değil ki, giyen lich king olsun.
  ner'zhul gibi bir orc da aptal ve keriz değil elbette, arthas'ın o zırhı giydikten sonra özgür iradeye sahip olmasına izin versin.
  arthas'ın ruhunu yokedip onun vücudunu ele geçirmiştir.
  o vücut üzerinden scourge'u yönetmeye devam edecektir.

  bu yüzden, "wrath of the lich king'te arthas'ı kesiceğiz", "lich king artık arthas oldu" diyenlere, "hayır o arthas değil, lich king, lich king de ner'zhul'dur" diyorum.

  daha da ötesi, lich king'in (yani onlara göre "arthas"ın) warcraft dünyasında en güçlü 3 varlıktan biri olduğunu iddia edenler var. biri elune, biri sargeras diğeri de lich king'miş.
  hadi elune tamam. kadın titanlardan bile daha güçlü bir varlık.
  sargeras, çok zor. çünkü titanlar arasında bile en güçlüsü değil (odin ve zeus'a benzeyen daha güçlü titan'lar var. sargeras bu konumda ancak hades veya loki kıvamında kalıyor).
  lich king ise, imkansız. titanlar elune'den güçsüz, sargeras titanlar arasında orta kıvam birisi, kil'jaeden sargeras'ın uşağı (yani ordusunun komutanı), lich king ise bir ara kil'jaeden'in uşağı oldu yani ondan güçsüz. bu durumda lich king'in sargeras kadar güçlü olduğunu söyleyemeyiz.
 • ismin koyuluşu sırasında (hele ki karakterlerin benzerlikleri de göz önüne bulunulursa) witch king'den feci halde "etkilenildiğini" (amerikalıların şu denden şeklinde yaptıkları konuşma işaretine ithafen) düşündüren karakter. ama şaşırmamak gerekir, ne de olsa bu blizzard'dır. esas başarısı orjinalliği değil sağdan soldan çırpıp arakladığı konseptleri (warhammer, warhammer40k, alien, lotr ve daha binlercesi) muhteşem harmanlayıp birleştirerek oyunlarında destansı bir atmosfer yaratmasıdır.
 • önceleri arthas'ın bedenini eline geçirip ruhunu yoketme planında olan fakat sonrasında arthas'ın büyük bir ruha sahip olduğunu kabul edip onu yeni kral yapan şahsiyettir.
 • 2004 yılında kurulan şukela ötesi bir thrash grubu.

  necromantic maelstrom - 2007
  toxic zombie onslaught - 2008

  olmak üzere 2 adet full-length albümleri var ve "çatır çatır" thrash'in hakkını veriyorlar abiler.

  line-up'ları da şöyle bir all-star kadrosu:

  a fucking tyrannosaur - vocals
  rambo - lead guitar
  the hulk - rhythm guitar
  darth vader - bass
  hulk hogan - drums
 • eu serverlarında, 25 kişilik mode dahilinde, ensidia tarafından kesilmiştir.
 • savaşı hakkında söyleyebileceğim tek şey şudur ki: omfgwtfimbaness

  --- spoiler ---

  vanilla'dan beri bu kadar güzel bir savaş görmemiştim. savaş 20 dk sürüyor. özellikle lich king'in savaşın sonunda herkesi şak diye öldürmesi, sonra muhabbet sohbet derken bi anda resurrect olunması (hatta blood legion guildinin bir elemanı "tüh öldük lan" diye release'e basmıştır, sonradan cr ile geri geldi kendisi.) tüğlerimin diken diken olmasına sebep olmuştur. (kimler neler konuştu ayrıntıya girmeyeceğim, çünkü kesinlikle izlenmesi gereken bir sahne, spoiler için bile fazlasıyla spoiler). çok eski bir oyuncu olarak yeniden başlama damarlarımı depreştirdi. kendimi zor tutuyorum efendim.

  --- spoiler ---

  videoyu tüm warcraft sevenler izlemeli, izlettirmelidir. gerçi lich king'in ölümünden sonraki cutscene kısmı biraz klişe olmuş.

  blood legion 10 kişilik mod, dünyada ilk (türkçeye çevrilince bi acaip oluyormuş lan):

  part1: http://www.youtube.com/…3a3a3a&color2=0x999999&hd=1
  part2: http://www.youtube.com/…3a3a3a&color2=0x999999&hd=1

  bu da ölümü sonrası video:

  http://www.youtube.com/watch?v=6znru0bauso
 • bos simsiyah bir zirhin icinde, tek basina oturan. biz olmayi ogrenemedigi icin sonu hak eden... loreun icine ettiler, oyunu kolaylastirdilar yok zevki kalmadi filan derken, neredeyse illidan ya da archimonde kadar keyifli bir progressle lich kinge karsi durmak cok keyifli olmustur... ilk defa yeni bir bilgisayarim var ve hala raide gitmekten keyif aliyorum dedirtmistir uzun zaman sonra... saatlerce of demeden wipedan wipe a kosmak bile inanilmaz keyifli olmustur ve hp bar %10a dogru duserken hissedilen heyecan bambaskadir... %10da herkesin olmesiyle birlikte cutscene baslar... haftada bir iki aksam biraz zaman ayirip bunla vakit gecirmek kesinlikle cok keyifli bir hal alacaktir... icecrown citadel kesinlikle putricide ve sonrasi bosslariyla yeni bir renk olmustur ve lich king son derece keyifli, taktik gerektiren bir fighttir ama hala eskisi dusunulurse o zorluk yok yine de guzel ve heyecanli... ayrica kingslayer guzel bir title kesinlikle!
 • an itibariyle en sonunda paragon tarafından 25 man heroic modeda kesilen world of warcraft celebritysi. %10'luk zonewide buff gelmeden bu iş olmaz derkene wow tarihinin en kazık encounterıda tarih oldu. o değil de ensidia'nın esamesi okunmaz ya artık en sevindirici yanı o olsa gerek.