• online satranç oynanabilecek en iyi site. seri, basit, kalabalık. bilgisayar seçeneği de mevcut. link vermezsem olmaz: http://tr.lichess.org/
 • mevcut olan en iyi özellik önceden oynadığınız bütün oyunları ya da o anda oynadığınız oyunu anında analiz ediyor olabilmeniz. hamle hamle tekrar tekrar eski oyunlarınızı kontrol edebilirsiniz. kolaylıkla alınabilen linki arkadaşınıza yollamanız beraber oynamanız için yeterlidir.
 • grafikleri göz yormayan, kullanımı oldukça basit, türevlerine göre oldukça iyi bir satranç oynama sitesi. oyun bittikten sonra maçın hamlelerini tek tek gözden geçirme özelliğinin yanı sıra bilgisayar analizi de yapabilmektedir. hamleleri ok ile ilerletirken bilgisayar analizi o durumda avantajın kimde olduğunu rakamsal olarak ifade ediyor ve en güzeli de o hamlede hatanızı gösterip daha iyi bir hamleyi de öneriyor. yanda chat imkanı olması da gayet eğlenceli. atı nereye koyacağım diye düşünürken oyun partneriniz bir çek cumhuriyeti vatandaşı ile "hayır, müslümanların hepsi katil değil" temalı tartışmalara kaptırabiliyorsunuz.
 • işinde gücünde bir website. yapandan da destekleyenden de allah razı olsun.
 • sade, hızlı, kalabalık, kullanışlı, eğlenceli. en güzel yanı çoğu özelliğinden faydalanmak için kayıt olmanıza gerek yok. mesela canınız arkadaşınızla bir maç atmak mı istedi, çat hemen arkadaşınıza bir link atıyorsunuz direkt oynamaya başlıyorsunuz. bunun dışında oynadığınız oyunları hem pgn formatında hem de pdf formatında indirebiliyorsunuz kayıt olmadan. kayıt olursanız da galiba bilgisayar analizi yaptırıp, nerde vahim hatalar yaptığınızı göstertebiliyorsunuz. oyunların zamanını siz belirliyorsunuz, oyun kur deyince ana sayfada gösteriliyor, başka biri tıklarsa üstüne hemen başlıyor oyun. bu yüzden siteye girdikten en fazla 5 saniye içinde rastgele biriyle oyuna başlayabilirsiniz. ayrıca varyant adı altında başka kurallarla modifiye edilmiş değişik tipte oyunlar da oynayabilirsiniz. internetten satranç oynamak isteyenler için benim gördüğüm en güzel site. yapan adama helal olsun. bir de hobi olarak yapıyorum falan diyor.
 • online satranç sitesi. hiç online oyuna girmedim ancak açılış ve hamle alıştırmaları gayet güzel. satranç severlerin kaçırmaması gereken internet sitesi.
 • sade, basit, kullanışlı bir online satranç sitesi. tamamen ücretsiz olarak tüm özelliklerinden yararlanabilmenizde cabası. gün geçtikçe kendini geliştirmesi ve oyun gelişiminize yardımcı olacak imkanlar (puzzle, eski oyunlarınınız analiz edebilmeniz vb.) sunması harika.
 • bilgisayar analizini bile ücretsiz sunan güzel site. sadece sıradaki iyi hamleleri söylemekle kalmayıp nerede hata yaptığınızı da size söylüyor. blitz oyuncuları arasında da %8'lik dilimde olduğumu söyleyeyim. oynamak isteyen varsa yeşillendirsin diyeceğim ama çaylağım lan ben. neyse yazarlığımız onaylandığı vakit yeşilleniriz artık.
 • telefon için geliştirilen en iyi satranç uygulaması.
 • oldukça ayrıntılı analizler sunan, türkçe arayüzü bulunan, bağlantı kesilmelerine karşı süre varsa oyunda tutan, mobil uygulaması olan harika bir satranç sitesi...

  ayrıca günün bulmacası ve alıştırmaları ile yeni hamleler de öğrenmek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap