166 entry daha
  • bu siteyle ilgili bu günleri de gördük ya artık topunun belasını versin diyebilirim. az önce turnuvada rakip beklerken, en tepede kimler varmış bakayım dedim. tam kaydırma seçeneğine tıklarken rakip geldi. ama benim fare imleci değişti acayip bir şeye dönüştüğü tıklama anında kaldığı için.lanet olası site oyun başlayınca da bana hamle yaptırmadı. zaten ilk hamleyi yapmak için ufacık bir zaman veriyor. sayfayı yenilemek geldi aklıma ama yok düzelmedi farenin imleci. öylece kaldı. ve o maçta hükmen mağlup sayıldım. eminim bu sorunu yaşayan bir sürü insan olmuştur. daha düzgünce kodlama yapamayan aptal bir ekibe sahip site.

bu arada hile yapanları nasıl anlıyorsunuz diyenler var. sanırım cs go gibi sanıyor bazı arkadaşlar bu işi. rakip iyi oynayınca karşı taraf ağlıyor dimi. twitch'te izlediğim bir turnuvada yayın yapan dayıya bir rakip geldi. adam hileci. hile olduğu en sonra anlaşıldı tabi ama olayın özeti şöyle: hileci arkadaş, yayıncının daha hiç görmediği bir açılış yaptı ki yayıncı bir im yani uluslararası usta ünvanı sahibi. hile arkadaş açılıştan müthiş çıkmasının yanı sıra maç boyunca yardırdı. yayıncının hiç görmediği hamleleri görüp adeta kök söktürdü. en sonunda da kale öne geçti. işte hile olduğu bu andan sonra anlaşılıyor. hileci arkadaş kale öne geçtikten sonra saçma sapan hamleler yapmaya başladı. yani makinayı kapatıp kendi hamleleriyle oynamaya başladı. o açılıştan öyle çıkan ve midgame'de o şekilde köksöktüren adamın oyun sonunda öyle salakça oynaması imkansızdı. bunun bilerek de yapıyor olabilirler. çünkü oyun boyunca hamle doğruluğu lichess tarafından otomatik olarak hesaplanıyor olabilir ve avantajı bir kez aldıktan sonra oyun sonunda kötü ama oyunu kaybettirecek kadar kötü olmayan hamleler yaparak doğruluk yüzdelerini düşürüyorlar ve kontrole yakalanmıyorlar.

lichess'in tek iyi yanı devasa bir oyun arşivi olması ve açılışlarda, o açılışın daha önce oynanıp oynanmadığını göstermesi.
233 entry daha
hesabın var mı? giriş yap