şükela:  tümü | bugün
  • bünyesinde onlarca görüntülü gitar dersi barındıran kütüphane. gitar çalmaya yeni başlayanlar için eğitimler olduğu gibi, ileri düzey gitar tekniklerini içeren, pratik çalışmalarla kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak eğitimlerde mevcut. birde popüler grupların popüler şarkılarını çalmayı öğreten 'learn to play xx' serisi var ki o dvdlerde gayet başarılı.

    http://www.licklibrary.com/
  • "learn to play xxx" setlerinde şarkıları son notasına kadar açıklayıp, anlatım olarak da "3. telin 5. perdesine basıyor oradan da 8. perdeye çekiç/ters çekiç uyguluyoruz" gibi bir üslup kullanıyorlar. tüm şarkıyı bu şekilde açıkladıktan sonra bir kez de orjinal hızında çalıyorlar. satılan setin içinde ilgili şarkıların backing trackleri de bulunuyor. genelde ingiliz aksanına sahip hocaları arasında en popüler isim sanırım dave kilminster'dır.
  • youtube kanalında videolar hakkında sorulan sorulara cevap veren çalışkan bir oluşum. bazı gitaristlerini beğenmesem de danny gill ve andy james gibi 2 mükemmel gitariste sahipler. özellikle andy'nin derslerini izleyip bir şeyler öğrenmemek gerçekten kayıptır.
  • autocad için cben.net ne kadar büyük bir nimet ise licklibrary.com gitarsitler için o kadar büyük bir nimettir.

    şahsen ben learn to play metallica dvd'lerinden metallica setlisti yaptım kendime abi kirk hasta oldu gel çal deseler 30 saniye sonra çıkar çalarım çalışmam lazım demem yani :)
  • learn to play videolarında bir çok şarkıyı yanlış öğreten oluşumdur. işin garibi şarkıların yanlış çaldıkları kısımları genelde kulaktan çıkarmanın en rahat olduğu kısımlar ama babalar sanki kendi yazdıkları şarkıymışcasına rahat ve doğru olduğundan çok emin bi şekilde yanlış riffleri, soloları öğretiyorlar. tabi bazılarında muhteşem işler çıkarmışlar orası ayrı.
  • eğitmenlerinin kullandıkları gitarlar son derece çirkindir. guthrie govan mesela çok iyi çalıyor ama adamın tüm gitarları yarrak gibi. işitsel zeka fazla olunca görsel zekayı mı öldürüyor nedir amk!