şükela:  tümü | bugün
  • kult frp sistemine göre hapsimizin gözetmenleridir ... 823,543 tane oldukları bilinmektedir ... (bkz: malkuth) tarafından dünyamızın karanlık ve güzel olduğu zamanlarda bizi beklemek ve korumak için yaratılmışlardır ... (bkz: demiurge) ortadan kaybolduktan sonra çeşitli (bkz: archon) ların boyunduruğu altına girmiş, ilüzyonu desteklemeye başlamışlardır ...
  • warhammer 40k evreninde tyranidlerin bir nevi stealth tanki. tabi ki tum tyranidleri gibi biogenetik bir organizmadir. ozelligi sakli kalabilmesi ve ortaya ciktigi anda avina saldirabilmesidir. iki tane kocaman penceyle her turlu zirhi konserve gibi acar. tek sorunu( 65 puan civari) oldukca pahali olmasidir.
  • roma imparatorluğu' nda konsüllerin güçlerinin sembolü olarak ellerinde balta taşıyan görevlilere verilen isim.
  • roma'da en alt halk tabakasindan,sonra da azatlar arasindan secilen resmi gorevli; diktatorun yanindan bunlardan 24,konsulun yaninda 12,praetorun yaninda 6 tane yururdu;ellerinde bir baltanin etrafina sarilmis yesil dallardan olusan bir demet (bkz: fasces) tasirlardi. bu demet suclulara uygulanan cezanin simgesiydi. bunlar kamu gorevlisini siralar halinde izlerlerdi,yolu acarlardi,kamu gorevlisine saygi gosterilmesini saglarlardi.

    ayni zamanda fasizm kelimesinin fasces kelimesinden turetildigi soylenir.