şükela:  tümü | bugün
 • ümraniye çakmak'ta vaktiyle oto tamircilerine servis yapan pideciyken, şimdilerde önünde son model arabaların her zaman park halinde olduğu ve bulunduğu sokaktaki oto tamircilerini bile pideciye çevirten mekan.
 • bilhassa kavurmalı pidesi çok güzel olan, sâde bir mekândır. isterseniz telefonla arayıp pidenizi gideceğiniz saati vererek hazırlatırsınız (kalabalıktan dolayı bâzen yarım saati aşar bu süre), sonra gider sıcak sıcak alır eve götürürsünüz, isterseniz gidip orada yersiniz. her dâim kalabalıktır.

  ümrâniye'den dudullu'ya doğru ilerlerken tem'in üzerindeki çakmak köprüsünü, çakmak otobüs durağını geçtikten sonra döner kavşağı da geçip sağdaki ilk sokağa (sokakta küçük bir câmi vardır) girildiğinde sağda beliriverir. sokak tepeüstü* otobüs durağının da az gerisinde kalır.

  tel: 0216 415 59 55
 • ümraniye tarafından gelirken çakmak otobus durağının hemen ordaki sokaktan sağa dönüp, dümdüz gidildikten sonra agaoglu my citynin ana kapısının karşısındaki yoldan çıkılarak da ulaşılabilecek mekan. fiyatları konusunda insan tekrar düşünüyor denirse yeridir.
 • olabildigince ac gidilmesi farz olan mekandir. acliktan bayilma noktasindaki birini bile yemek sonrasi yerinden kipirdayamayacak hale getirdigi gorulmustur.
 • http://www.liderpide.com/ adresinde websitesi bulunan fakat içinde bıçak bulunmayan garip pide salonu.
 • pidecinin bulundugu sokakta en az on senedir, pide ve karadeniz yemekleri yapan yerler mevcuttur ve bilenler tarafından devamlı ziyaret edilen bir yerdir.
  tabi ki pideci sayısı son senelerde bu kadar arttı önceleri sokagın girişindeki bir kaç dukkan talabi karşılamaya yeterliydi ve oldukça da lezzetli pideler yapılırdı.
  lider pide daha sonraları açıldı sokagın daha iç taraflarında olmasına ragmen bayagı da müsteri tuttu.
  şu anda ozellikle tatil günleri masaya oturmak için sıra bekleniyor devamlı kalabalık var müşteriler dukkanın onunde bekleşiyorlar.
  trafiğin bu sokağa verilmesiyle de zaten dar olan sokak pidecilerin de etkisiyle iyice kalabalıklaştı,lider pidenin biraz ileride ücretsiz otoparkının olması müşteri sayısını arttırmada önemli bir faktör.
  lezzet konusunda ise biraz abartıldığını dusunuyorum,sokaktaki diğer karadeniz pidecilerinden ozellikle bekiroğlu 'ndan hic fazlası yok hatta bu kadar kalabalıktan sonra hayal kırıklığı bile yaratabilir.
  kalabalık nedeniyle sıra bekle,masaya otur pideleri bekle,devamlı bir gurultu uğultu sıkıs sıkıs bir de bıçaklar pideleri kesmiyor,sıcaktan tutup da ısıramıyorsun yağları ellerine akıyor ugraş ki pide yiyeceğim
  velhasıl sokakta bir sürü pideci var,sakin birini tercih edip adam gibi pideni yiyip kalkmak en iyisi.
 • gidin hayret edeceksiniz nasıl böyle kötü pide yapan bir yer bu kadar rağbet görüyor diye. beylerbeyindeki karpi buradan çok iyi gerçi orasıda bozdu biraz neyse.
 • beni, zeytinburnundan ümraniyeye götürtebilecek kadar lezzetli pide yapan pidecidir, sokağın sağında ufak bir mekana sahipken karşı aşağı çaprazında büyük bir yer daha almıştır, ayrıca iki adet otoparkı bulunmaktadır.
 • lezzetinin kullandıkları ürünlerden geldiğinden emin olduğum,onu yiyenin bir daha başka yerde pide yemeyeceğine inandığım,haftasonları ve ramazan aylarında yer bulmakta güçlük çektiğiniz iyi pideci