şükela:  tümü | bugün soru sor
 • açık oturum yapılsın da, ahmet davutoğlu katılmasın lütfen.

  çünkü o yüce adamın, laf dalaşından daha önemli işler yapması gerekiyor.
 • o açık oturuma frank underwood da konulursa tadından yenmez.
  ciddi yaklaşacak olursak sonuna kadar desteklediğim durumdur.
  demokrasilerin işleyişi açısından açık oturumlar liderlerin seçim meydanlarında atışmasından daha sağlıklı ve daha verimli olmaktadır.
 • ahmet davutoğlu katılsın, ama akp'lilerin genelde yaptığı gibi büyüklenip laf dalaşı yapmasın lütfen zira o makamda birine büyüklük yakışır büyüklenmek değil.

  akp'li arkadaşların şu yalakalık sevdaları varken tabi, kim izleyecek bu açık oturumu bilmiyorum. taraftarlığın yarattığı pespayelikten bıktı usandı insanlar, azerbeycan gibi doğulu bir ülkede bile senin benim meclisimden çok daha kaliteli tartışmalar yapılıyor. bizde tavana çiğ köfte atıp köfte tuttu mu tutmadı mı diye orayı işgal edenler vardı, bu pespayelik sonucunda buralara geldik.

  feyz alın azıcık, fikrine katıl katılma ama rakibine saygı duy;

  https://www.youtube.com/watch?v=niqvs6ovs68
 • açık oturumu laf dalaşı zanneden tek hücrelilerin olduğunu görmemizi sağlayan istek.

  vay emenike.bu adamlar nefes alıyor.
 • tahminen 500 milyon lira harcama yaparak bizi dürtmek için bizden izin isteyecekler! yani çok meşguller. oturum moturum yok, oturumu biz zaten halk olarak her gün yapıyoruz.
 • kendi götlerinden korkan liderlerin katılamayacağı bir açık oturum için yapılan çağrı. önceden hazırlanmış sorular yok, prompter yok, soru sorucam diye methiyeler düzen göt yalayan gazeteci müsvetteleri yok. ee haliyle bu adamlarda yürekte yok.
 • istiyoruz kardeşim.

  daha önce şunları yazmışım;

  (bkz: #23870958)
  (bkz: #44394452)

  şu an geçtiğimiz haftalarda yapılan ingiltere liderler açık oturumunu izliyorum;

  https://www.youtube.com/watch?v=7sv2aoqbd_s

  birleşik krallık'ta en güçlü olan yedi partinin tüm başkanları çıkıp herkese adam gibi laf ebeliği yapmadan tartışma ve sorulara cevap verme imkanı yaratılmış. izleyenler alkış tutmuyor, yöneten kişi saygılı ve söz kesilmesine izin vermiyor, sorulara net cevaplar alınıyor.

  şu olsa ne olur yahu. herkese birer dakika açılış konuşması, akabinde belli konular üzerinde sorularla devam eden genel bir açıklama yapmak çok mu zor. hadi tayyip kendini bir şey zannediyordu ve o seviyeye düşmem diyordu da akademisyen ahmet davidson niye buna razı gelmiyor?

  2 saatte adam gibi, laf ebeliği yapmadan halkın asıl sorunları üzerine tartışamayacak bir siyasi yapımızın olması normal mi? suç iktidarın zira kendileri hep ahaber ve ntv'de havuz medyasına konuştular, başka liderlerle aynı yere gelmediler.

  şunları çağıracaksın;

  ahmet davutoğlu, kemal kılıçdaroğlu, devlet bahçeli, selahattin demirtaş veya figen yüksekdağ, mustafa kamalak, doğu perinçek, emine ülker tarhan, cem toker, özlem şen abay.

  izleyenler soru sormak dışında alkış vs. yapmayacak. konuşanlar birbirlerinin sözünü kesmeye başladığı an durdurulacak.

  delikanlı bir kanal çıksın, reklamını yapsın, maçası yiyen çıksın fikirlerini anlatsın. yöneten kişi de geniş cevap verenlere net cevap verene kadar ısrar etsin.

  liderler açık oturumu istiyoruz!
 • bazı liderlerin maçasının sıkıp da çıkamayacağı oturumdur..
  daha önce de yemedi , şimdi de yemezzzz.....

  bence yine de böyle bir çağrı yapılsın da delikanlıları görelim derim..
  kaçan da o yayında ifşa edilsin..
 • ülkemiz eskiden o kadar demokratikti artık maalesef değil. yandaş basın istediği gibi yazıp çizdiği halkı istediği gibi kandırdığı için gerçeklerle yüzleşmekten korkarlar. buna sadece iktidar değil muhalefet partilerininde yanaşabileceğini düşünmüyorum.