• ben adalet istiyorum!
    adil yargı!
    bağımsız...
    içine devletin fetö gibi tipler sızmasın diye devlette liyakat!
    tanıdığı olan değil. hak edenin hak ettiğini aldığı.
    bir de düşünce özgürlüğü.
    bu kadar amk!
    çok mu bişey istiyoruz ya!
  • 1-sakız satışı yasaklanacak(beceremiyor bu ülke halkı çiğnemeyi)
    2-yürüyen merdivenin solunda duranlar asılacak
    3-almancıların tatil için ülkeye gelişi yasaklanacak,temelli dönmek isteyenler oryantasyon sonrası insan içine salınacak
    4-nargile cafeler müşterileri ile beraber şehir dışına taşınacak. yemek,su,dar ve kısa paçalı pantolon ve tesbih ihtiyaçları devlet tarafından karşılanacak.
    5-çipli kimliklere sahibinin iq seviyesi eklenecek. her bölge belirli bir iq limitine sahip olacak. örneğin kadıköy,beşiktaş 100 sultanbeyli 20 gibi. bu limitin altındakiler buralara giremeyecek
  • yurtdışına göçen beyinlerimizi geri getirmek adına bir vaat olabilir.
    mesela vatandaş endüstri mühendisi ama gitmiş kanada'da yaşıyor ve çalışıyor.
    misal yazılım konusunda ciddi bilgi ve tecrübe sahibi, gitmiş usa'da yaşıyor ve çalışıyor.
    bu ve benzer vasıflara sahip olan beyinlerimizi geri gelmesini istiyorsak bu kişilere özel yeni nesil teknolojik yatırımlar yapmamız gerektiğine inanıyorum.

ve bence en önemlisi teknolojik ve bilişim bölümlerinin başında işi gerçekten çok iyi bilen kişileri görmek isterim. geçmişinde teknoloji veya bilişimle alakası olmayan şahısları kurumun başında görmek istemem.
  • (bkz: egitim)*
  • ben vaat filan duymak istemiyorum. zira kim söylerse söylesin, inanmıyorum, inanamıyorum.

bugüne kadar duyduklarımızın bir tanesi olmadı, yapılmadı.

o yüzden artık kimse masal anlatmasın. çalmasın, çalana müsaade etmesin, haksız yere kimsenin hayatını karartmasın ve kişi hak ve özgürlüklerine el uzatmasın ilk etapta beni ikna eder.
  • çocuk istismarı ve öğretmen kalitesi.

mevcut eğitimin içeriği

halkın gözündeki düşen öğretmen profilinin düzeltilmesi

vergiler - ilk etapta hayal gibi görünse de belki bir yerlerden başlarlar.

rüşvetin kaldırılması

bol denetim ve tetkik - ama para kazanmak için değil.
  • arap harflerinin mağaza önlerinden kalkmadı
  • adalet.
    ve bir de hayvan istismarına hassasiyet.
  • adalet , eğitim , ekonomi , dış politika konularında tamamen teknokratlardan oluşan bir ekip kurup bu konulara sadece imza atarak katkıda bulunması.
  • 1-) adaletli bir vergi sistemi. kendimize bir araba alırken devlete iki araba almak zorunda kalmamak.

2-) devlet kurumlarına alımların liyakate göre yapılması, kurumların cemaatler-tarikatlar arasında bölüştürülmemesi.

3-) dünyadaki tüm bilindik ve başarılı türk eğitimcileriyle yapılacak bir eğitim çalıştayı. bu çalıştay/çalıştayların sonucunda alınacak olan kararların bir devlet politikası olarak belirlenip uzun süre değiştirilmeden uygulanması.

4-) kamu harcamalarının kısılması, gereksiz devlet teşebbüslerinin özelleştirilmesi.* *

5-) yasama, yürütme ve yargı arasında bir daha kırılmayacak sertlikte bir güçler ayrılığı oluşturulması.

6-) medya patronlarının başka iş kollarında, özellikle devletle ilişkili iş kollarında iş sahibi olmalarının yasaklanması.

7-) girişimciliğin, hür teşebbüsün desteklenmesi.

gerisi gelir diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap