şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: lihtenştayn)
 • survival strategies in a modern world albümlerini birkaç kez dinledim. hoş güzel gelecek var ancak biraz yaşları oturmamış bir liseli grubu havasından kurtulmaları lazım.
 • adını hatasız yazabildiğim, masamda bayrağı olan güzel ülke
 • en son 1866'da bir harbe dahil olan devlet. (bkz: prusya avusturya savaşı) dosta güven düşmana ise korku veren, lâkin malî açıdan devleti zora sokan 80 kişilik ordu, 1868'de lağv edilmiş.

  internette yayılan bir rivayete göre, katıldığı son harpte cepheye giden ordunun 81 kişi olarak geri döndüğü söyleniyor. orduya, hakkın ve hakikatin tarafını seçen avusturyalı bir subay katılmış. bununla ilgili herhangi bir kaynak görmedim şimdiye kadar.

  "life" adında bir mecmuanın 21 haziran 1948 tarihli sayısında, harbe giden ordunun harp alanını ancak bulabildiğini, toplamda yedi hafta süren harbin bitmiş olduğunu görüp geri döndüğünü yazıyor.
 • hakkinda soyle bir haber cikmis bugun.

  http://www.hurriyet.com.tr/…si-307ye-dustu-40634007

  insan gercekten hayret ediyor.
 • önümüzdeki hafta 4 günlüğüne iş gezisi için gideceğim avrupa birliği üyesi olmayan, isviçre ve avusturya arasında sıkışmış kalmış küçük ülke. liechtenstein'da yaşayan, yaşamış ya da ülke hakkında bilgisi olanlar beni de bilgilendirirlerse çok sevinirim.
 • yarım günde gezilebilen küçük ülke.

  her fotoğrafında bir şato resmi var ki gerçekten kraliyet ailesi o şatoda yaşıyor.
  tepede olduğu için manzarası güzel
 • öncelikle belirtmeliyim ki liechtenstein bir krallık değil, bir prenslik. hatta plakalarında "fl" harflerinin bulunmasının sebebi de ülkenin isminin (das) fürstentum liechtenstein olmasıdır.

  bir de (yazacağım da bir gülme geliyor) son rakamlara göre 2017 yılında ülkede kayıtlı ortalama 369 işsiz insan varmış. bu da bir önceki yıla göre işsizlik oranında 1.9% düşüşe tekabül ediyormuş.

  (yine de çok sıkıcı ülke, neyse.)

  "according to figures from the office for statistics, the average number of people without work in liechtenstein was 369 in 2017. ın the previous year, there had been 446 registered unemployed. the unemployment rate has therefore dropped to 1.9 per cent."

  kaynak:

  https://www.liechtenstein.li/…ops-in-liechtenstein/
 • yerleşmeyi düşündüğümüz ülke.

  şu ülke ilgili resmi bir mail adresi ya da telefon var mıdır acaba? internette hep saçma sapan vize reklamları çıkıyor.

  doğrudan iletişime geçebileceğimiz bir mail adresi bilen varsa yeşillendirsin lütfen.

  edit: buldum teşekkürler, bilgi edinmek isteyen yazabilir.