şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle history channel'da yayınlanan, pek bir iç karartıcı belgesel. insanlık güzel şey, bitmesin..

  insanlar ortadan kalktıktan 10.000 yıl sonra; çin seddi ve giaz piramitleri dışında insanlığa dair her şey yok olmaktaymış..

  skandal..
 • the 11th hour ile birbirini tamamlarlar. life after people belgeseli biz dünyadan silindikten sonrasını anlatıyor, the 11th hour ise bizim nasıl silineceğimizi anlatıyor. bu belgeselleri sırasıyla izleyince insanoğlunun vahametini anlıyorsunuz.
 • yeryüzündeki tüm insanların bir anda ortadan kaybolduktan sonra 1 saatlik zaman diliminden başlayarak ,1 gün ,1 hafta, 1 ay,1 yıl,10 yıl,....100 yıl...1000 yıl....200 bin yıl.... sonra dünyanın nasıl bir değişim geçireceğini etkileyici efektlerle anlatan fena bir belgesel.200 bin yıl sonra pramitler, çin seddi, cd rom, radyo dalgaları,microchip, eiffel kulesi, uzay mekiği dahil insanlığa dair hiçbir izin kalmayacağı konunun uzmanları ile tespit ediliyor.bu da akla şu soruyu getiriyor : bu versiyonumuz dışında başka versiyon insanlar daha önce yaşadı da izleri külliyen yok mu oldu?
 • yüzyıllarca insanların baskıları altında onlara muhtaç şekilde yaşayan hayvanların, insanların hiç sevmediği yeşilliğin beton binaları ele geçirerek özgürleştiği günleri anlatsa da aslında bir süre sonra bu hayvanların ve yeşilliğin insansız bir hiç olduğunu gösteren belgeseldir.

  günlük yaşamdaki örneği, 22 yıl önce çernobil felaketi sonrası radyasyon nedeniyle boşaltılan ukrayna'nın pripyat şehridir. 22 yıl boyunca insan yüzü görmemiş şehir yeşilin özgürce yaşaması için uygun bir mekan olsada radyasyon buna pek izin vermemiştir.

  (bkz: pripyat)
 • "the last supper" adlı bölümünde, insandan sonra yiyeceklerdeki bozulmayı anlatan belgesel. teksas'ta iflas edince sahipleri tarafından terkedilen süpermarket, 3 ay sonra çevreye yayılan kötü kokular nedeniyle açılıyor. o da ne. tam bir yok artık lebron james vakası.
  meğer yediğimiz yiyecekler birer atom bombasıymışta haberimiz yok.
 • iki sezondan ve 20 bölümden oluşan başyapıt.
  birinci sezonun tüm bölümleri hd olarak elimde mevcut ancak bırakın tükçeyi, ingilizce altyazı yok internette. ve bendeniz gibi biri, ingilizce yazıları gene anlasamda, dinleyerek anlayabilecek ingilizcem olamadığı için, sırf bir kıçı kırık subtitle yüzünden bu şaheseri izleyemiyorum. kafayı yemek an meselesi.
 • dünyada çekilmiş en güzel belgesel bu. ve evet, bunu yazarken planet earth'ü de hesaba katıyorum.
  izledikten sonra mesela 5000 yıl sonrasını kat'iyyen göremeyeceği için öyle bi üzülüyor ki insan, o kadar olur. intihar vakalarını azaltabilir mesela, değerlendirilsin.
 • türkçe altyazısı internette * * bulunmayan ve şahane olduğunu tahmin edebildiğim 2009 yapımı 2 sezonluk belgesel. tüm bölümlerini hd olarak şu linkte bulmak mümkün ama maalesef işime yaramıyor. sanırım önceden indirip altyazısının çıkmasını bekleyeceğim. sonra uçar gider, yazık olur.

  benim gibi bu durumdan mağdur olanlar belki 2008 yapımı film versiyonuyla idare edebilirler.
 • "welcome to earth, population:0" yani "dünyaya hoşgeldiniz nüfus : sıfır" şeklinde manidar bir mesajla başlayan belgesel.
hesabın var mı? giriş yap