şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeni üye olduğum kuruluş. bugün 1 ocak olmasından dolayı gidemiyorum. güzel biryermi bilmiyorum, gittik'den sonra ayrıntıları yazıcam.
  • 7 aydır üye olduğu spor salonu.

1- satış öncesi verilen hiçbir sözü tutmuyorlar.
    2- hocaları ilgisiz. sadece karı kız ile ilgileniyorlar.
    3- üye takibi yapılmıyor. kilo aldın mı verdin mi nasıl gidiyor antrenman hiç takip 0.
    4- takip ediyoruz adı altında yaptıkları şey kağıdın üstüne adınızı yazmak. zaten 1-2 hafta içinde o kağıt kayboluyor. 7 ayda 3.kere kayboldu benim ki. 2.kere ölçüm yapıp kendi dosyalarına koydular 2 si de yok.
    5- kişiye özel program yazıyoruz diyorlar. 55 kilogram bayan ile 115 kg erkeğe aynı program yazıyorlar. yağ kütle endeksimiz eşit sanırım.
    6- yaptıkları grup dersleri memurlar için hazırlanmış. 7-8 de işten çıkan veya spora asıl vaktini hafta sonu ayırabilen üyeler sadece düz koşu yapabilir. ama gün içinde 3 de 4 de 5 de plates spinning trx streching dersleri var ama. işte memur gibi çalışırsaniz .

parasını zerrece hak etmiyor.
  • lanet olsun dediğim, 'spora bahane bırakmadık' gibi bir sloganları olan fakat sonunda 'spora sebep bırakmadık'a dönen, iyice spordan soğutan kurum.

şube değiştirmek için dert yandığım bir satış temsilcisinin söylediğini aynen aktarıyorum:

'niye ki orası uzak sanaa...'

gideceğim yolu kendine dert edecek kadar ince düşünceliler, kendi çıkarları için müşterilerine yardım etmeme gibi bir durum değil kesinlikle(!)
  • kocaeli yahya kaptan şubesini arayıp, uzaklaştığım spor salonu. telefonu açan hanımefendiden bilgi rica ettim, salonları hakkında hiç bilgim olmadığını, spor salonuna yazılmak istediğimi aktardım. "telefonda bilgi veremiyoruz hanımefendi. ben sizin ad soyadınızı alayım" dedi. nedenini sordum, "gelmeniz için randevu verelim size" dedi. fiyat vs sormadığımı genel bilgi almak istediğimi, ona göre gidip ziyaret edebileceğimi, mevcut durumda konumunu bile bilmediğimi söyledim. maalesef bilgi veremeyeceğini aktardı, sadece konumunu söyledi, "gelirseniz bilgi veririz, başka bir soracağınız var mı?" dedi, "yok, gelmeyeceğim zaten bu saatten sonra iyi günler" dedim, iyi günler bile dilemeden kapattı.

nezaket yoksunu öküzleri koymuşlar çalışsın diye belli ki.