şükela:  tümü | bugün
  • en sona yazacağım şeyi en başa yazıyorum: ben mağdur oldum, siz olmayın. bu kuruma ne para kazandırın ne de bunlarla iş yapın. yakınından yöresinden bile geçmeyin.

20.03.2018 tarihinde kayıt yaptırdığım spor salonu life express kocaeli outlet mağazasından, 19.04.2018 günü kaydımı ikamet adresimi değiştirmem sebebiyle dilekçe vererek sildirdim. yıllık olarak 1300 tl karşılığında anlaşmıştık ve ücreti taksit taksit ödeyecektim. 19 mart günü ücreti kredi kartımdan çektirdim. fakat sözleşmede dilekçe tarihinden 30 iş günü içerisinde ödemenin yapılacağı yazmasına rağmen hala paramı geri alamadım. muhasebeci hanımefendi nurdan hanımın beni 21 mayıs günü arayıp; "ücretinizi en geç bu ay sonu bilemediniz 2 ya da 3 haziran'da hesabınıza yatırmış olacağız." demesi de bu işin cabası. nurdan hanımın şu konuda da hakkını yemeyeyim; kuruma kayıt olurken 1300 tl karttan 200 tl elden verecektim. öyle anlaşmıştık. kendisi önce bana; 200 tl daha yatırın geri ödeme işlemleriniz başlasın demişti. paramın olmadığını zaten salona 3 defa gittiğimi söylediğimde, patronlarıyla görüşüp o kısmın dahil edilmediğini ve 1300 tl üzerinden işlemlerin yapılacağını bildirmişti. kurumu sürekli arıyorum kimse yardımcı olmuyor. muhasebeci hanımefendi artık telefonunu açmıyor. bahane sunamıyor. en son konuştuğumuzda, ücret en geç 9 temmuz pazartesi günü elinize geçecek, emin olabilirsiniz demişti. birde, biz size ödeme konusunda yardımcı olduk zaten, neden böyle yapıyorsunuz diyerek zıvanadan çıkardı beni. daha önceden alamamamın sebebini ise; "patronların imzası kaldı, her zaman bulamıyorum kendilerini, sadece banka işlemi kaldı, ilk sırada siz varsınız" gibi akla mantığa ziyan birkaç cümleyle beni oyalamaya çalışarak açıklamaya çalışmıştır. birde kendisi üye danışmanına topu atıyor. üye danışmanınıza ben arayıp söylüyorum size haber vermiyor mu diyor. yahu zaten o hanımefendi para konusunda yetkili muhasebedir ben hiçbir şey yapamam diyip kaydımı sildirdiğim gün tavrını baştan belli etmişti. hayır, aramadı diyorum. nasıl aramaz, ben bunları da kuruma bildireceğim diyor. şaka gibiler yemin ediyorum. 40 takla atıyorlar para vermemek için. ben kaç aydır paramı alamıyorum. kayıt yaparken her şey hoş ve güzeldi. para verirken yardımcı oluyorlardı, geri ödemeye gelince telefonlara çıkmıyorlar. kurum müdürü ise hiçbir şekilde geri dönüş yapmıyor. günde 8 defa arayıp adımı ve telefonumu verip şikayetimi 3 farklı kişiye bildiriyorum ama bu sürekli böyle. kurumda tek doğru düzgün konuşup bana samimi açıklamalarda bulunan ömür bey var sanırım. ben mağdurum, kredi kartı ödemem var fakat hala ay sonu ödemelerimde bu kuruma borcum var ve ödemek zorundayım. 2 ay kolum kırık bir şekilde tedavi gördüm ve bu sürede zaten maaş alamadım. ödeme yapmam ve şahsi işlerim için bu paraya ihtiyacım var. bunları söylememe rağmen hiçbir şekilde beni dinlemediler ve sürekli oyaladılar. bu konuyu sosyal medya üzerinden duyuracağımı da söyledim. sözlükteki hukukçu arkadaşlara sözleşmenin nüshasını gönderebilirim isterlerse. yardımcı olacak kişilerin yardımına ihtiyacım var. biraz önce kurumu tekrar aradım. ne müdür var, ne muhasebeci. yalnızca resepsiyonda görevli bir kişi. lanet olsun. şu ülkede adam gibi işini yapan birilerini bulmak bu kadar mı zor.