şükela:  tümü | bugün
  • '98de mi geçmiş, yaşanmış mı, nisan'da mı belli olmayan bir zaman dilimi... hatırlanamayan ama bu mono kaydı ne zaman duyulsa hissedilen o garip duygu... sağanak yağmurda şemsiyesiz yürüme isteği veren bir duygu yoğunluğu nesnesi...
  • guzel ve yaramaz bir haftasonundan sonra bir pazartesi sabahi sevgili giyinmektedir cunku ise gitmek zorundadir.
    ve cd donmeye ba$lar, repeat'e alinmi$tir...
    gozlerimi acip tavandaki catlaklari takip ediyorum;
    uc basamakli bir ya$a sahip olan bu binada acaba kimlerin gozleri takildi bu tavandaki $ekillere diyorum kendi kendime...
    mevsimleri degi$tirebilmeye gucu olan ender $arkilardandir bu,
    birden o kipir kipir yaramaz ve tembel yaz ayini soguk ve soluk sonbahara cevirebilir, ki$in ve yalnizligin habercisidir...
    korkularin yuze vurulmu$ bir ifadesidir belki de,
    sevgili islak dudaklara bir opucuk birakip taxi'ye yeti$meye cali$irken yatagin icinde kaybolunur;
    neyseki cd takilir ve bir ayrilik $arkisi olarak "life in mono" daha fazla kanatip lekemez tavandaki izleri...
  • bir şarkıya tutukuyla bağlanıp, şarkının adını ve söyleyenini bilmemek, ne yürek burkan bir detaydır. bu şarkının aylardır bana yaşattığı da buydu.

ekşi duyuruda "dururu dururu diye bir şarkı var sık sık joy fm de çalıyor" dememle linki göndermesi bir olan mentirosa ya teşekkürleri borç bilirim. o olmasaydı kimbilir kaç gün daha dururu dururu diye mırıldanarak dolaşırdım.
  • lisedeyken filmin akabinde kafama hatta kulağıma takılan, albümünü istanbuldaki arkadaşlarıma arattırıp kargoyla yollattığım, buğulu göz şarkısı...
  • iri damlalar halindeki şarkı.
  • 90ları bir şarkıyla özetle deseler sanırım bundan daha güzel bir parça olamaz.
  • ben bu sarkiyla ilgili ne yazsam buraya eksik kalir.. ne soylesem bu sarkiyi dinlerken hissettigime dair az olur.. bu sarki benim hayatimin ozetidir.. aci ve melankoli bagimliligimin en bariz kanitidir.. kimisi alkole kimisi sigaraya kimisi de aciya..

haydilberg kalesine cikarken, o bergbahnda, istanbulda kadikoy iskelesinde, eminonunde babiali yokusunda hepsinde gozyaslarimin izi var.. bu sarkinin sucu hepsi.. bi gun herkes olup gidecek ya, isterim ki insanlar beni hatirladiklarinda bu sarki calsin kafalarinda..
  • orhan veli'nin;

baka kalırım giden geminin ardından;
    atamam kendimi denize, dünya güzel;
    serde erkeklik var, ağlayamam.

şiirinin müzikal versiyonu. hani olur ya boğazda bir yumru oturur işte öyle birşeydir bu şarkı.
  • tam bir bunalım sarkısı. muhtesem...
  • büyülü şarkı, büyülü müzik... başka tarife gerek var mı?..