• morrissey'in hayatın boktanlığını ima etmekten vazgeçip, lafı dolandırmadan neyin ne olduğunu açık açık söylediği 2006 çıkışlı şarkısı. yine de kibarlığı elden bırakmamış, doğrudan "boktan" dememiş de "domuz ahırı" demiş. ama domuz ahırı da boktan geçilmez. şarkının arkasında yağan yağmur bile temizleyemez.* *

yine aynı imdat çağrısı*
    ama yepyeni hayal kırıklıklarıyla
    ve tekrar sana sığınıyorum
    bir kez daha sana sığınıyorum

yine aynı imdat çağrısı
    ama yepyeni hayal kırıklıklarıyla
    özümde hala aynıyım
    ama sen bunu zaten biliyorsundur

hayat bir domuz ahırıdır
    hayat bir domuz ahırıdır
    hayat bir domuz ahırıdır
    hayat bir domuz ahırıdır
    hayat, hayat bir domuz ahırıdır
    hayat bir domuz ahırıdır

ama bunu da bilmiyorsan
    neyi bilirsin ki?
    hayatımın her saniyesini senin için yaşıyorum
    beni ister vur
    ister trenden at
    lafımın arkasındayım
    lafımın arkasındayım

hayat bir domuz ahırıdır
    hayatım boyunca sürekli değişip durdum
    ama özümde hala aynıyım
    bunu bildiğinden eminim
    sana ulaşamıyorum
    sana ulaşamıyorum
    artık sana ulaşamıyrum

lütfen zamanı durdurur musun?
    acıyı sonlandırabilir misin?
    çok üşüyorum
    şimdi de tekrar sıcak bastı
    bu acıyı durdurabilir misin?
    bu acıyı durdurabilir misin?
    şu anda, hayatımın son saatinde bile
    tekrar aşık oluyorum*
    tekrar
    şu anda, hayatımın son saatinde bile
    tekrar aşık oluyorum
    tekrar
    tekrar
    tekrar
    tekrar aşık oluyorum
    tekrar
    tekrar
    tekrar
  • fondaki yağmur efektine müteakip piyano melodisi, uzunluğu ve yağmurlu bir günde elde kahve, camın dibinde oturup dışarıyı izlerken dinlemeye yakışması bakımından riders on the storm'u akıllara getiren, ringleader of the tormentors'un ağır abisi.
  • bu şarkıyla tanışılabilecek en iyi yer ve zamanda* tanışmış ve sonraki bilmemkaç saat içinde itunes un söylediğine bakılırsa 112 kere üst üste dinlemiş biri olarak diyebilirim ki; çay kaşıklarının boş bardaklarda çıkardığı ses kadar acı verici, can sıkıcı bir ayrıntıdır bu şarkı. once again i do i turn to you. it's the same old s.o.s. çaresizliğinle, "imdat"larınla, iğne gibi delici damlalarıyla iyice bir ıslattıktan sonra üstünü başını, tam dindi yağmur derken, sığınacak bir yer buldun sanırken, piyanoya bırakmışken kendini tam, orana burana düşen yıldırımların gongları kadar ürkütücü, titreticidir. her vuruş bi tokattır suratına, önce ıslatır sonra döver eşşoğlusu, izi kalsın diye, acımaz bi damla. moz göğsünü tırmalar, gömleği üstünden kayar, adam davulu değil, seni yumruklar. yağmur azıtır, fırtına çıkar, yere iner binalar.. kupkurusundur bi tane bulut yoktur havada, dolunay tertemizdir aslında ama "life is a pigsty" işte, hayatı olduğu gibi hissettiren bişeydir bu şarkı, tam böyle iğrenç, pis bişey gibi..

"i can't reach you anymore" diyor. "i feel too cold, and now i feel too warm again. can you stop this pain? even now in the final hour of my life i'm falling in love again.."

gayet normal.
  • 10 haziran 2006 morrissey istanbul konserindeki performansla beni benden alan sarki..bugune kadar izledigim hic bir canli performansta ben boyle bir sey gormedim..1 haftadir araliksiz dinlemekte* her dinleyisimde sarkinin farkli bir guzelligini kesfetmekteyim..tanrim,o konser anini bir kez daha yasat bana..

(bkz: icinde yagmur sesi olan sarkilar)
  • geriden geriden gelen yağmur sesi öyle güzel gelmiştir ki bünyelere. üstelik yağmuru çıkarsak da şarkı pek güzeldir. ringleader of the tormentors'ın çıkarttığı en iyi şarkıdır kanımca. gönül bu şarkıyı canlı ister, üstelik ortasında yağmur yağsın şimşek çaksın da ister hiç çekinmeden*.
  • şarkının 7 dk. küsür sn. sürdüğünü bugün fizy'den dinlemek için açtığımda farkettim. morrissey'in insanın içine işleyen sesi ve şarkının sözlerinin harikuladeliği ile ne kadar sürdüğünü bile algılayamamışım bunca zamandır. morrissey'in her again deyişinde sanki o gonglar arka fonda değil benim taa içimde çalıyor. şarkı bittiğinde bile bir sonraki çalan şarkıyı algılayana kadar birkaç saniye geçiyor ancak kendime geliyorum. morrissey'in transa geçirip, tüylerimi diken diken yapan bir başka şarkısı için buyrun burdan tıklayın (bkz: i have forgiven jesus)
  • bu sözlükçülerin kafası o kadar bi acaip ki; bi şarkı hakkında onlarca entry girildiği halde, bir entry'de bile şarkının linki verilmemiş olabiliyor.

ben bu şarkıyı dinledim ve diyorum ki aşmış bir şarkıymış hakkaten. aklım beynim gidiyor, içim eriyor dinlerken. ruhum arınıyor. bi sikler oluyor ve ben anlamıyorum bile. hepinize iyi geceler ve tatlı rüyalar. bunu dinleyip uyuyun. sabah mutlu uyanın. ben öyle uyanıcam umarım. :))

http://www.youtube.com/watch?v=qtqo2drmcow
  • morrissey insaninin kotu kalpliliklerinden sadece biri..
    sevgili morrissey, senin bizim canimiza kastin mi var.. yazmasan artik boyle sarkilar.. parcalamasan bizi.. hadi?
    **
  • albümdeki * en vurucu şarkı belki de. 10 haziran'da * canlı canlı o sahnede* en güzel olacağına inandığım şarkıdır.
  • bir adet loop parçası
hesabın var mı? giriş yap