• daft punk dağıldıktan sonra nereye eklendiği belli olmuş dedirtecek bir albüm olmuş.
    ha güzel mi, güzel. dinleyin.

avenged sevenfold'un 8. albümü.

edit: cosmic ve nobody favorilerim.
  • “ - akıyor maşallah! “ nidaları ile dinlenen yeni avenged sevenfold albümüdür.
  • tanım: avenged sevenfold un 8. stüdyo albümü

avenged sevenfold tan yeni bir şeyler dinlemeyeli bir hayli olmuştu. bu abiler yeni şeyler denemeyi seviyorlar. kesinlikle olmuş.

albümü baştan sona dinleyince bir konsept havası olduğunu hissettiriyor zaten. oturup enikonu araştırmadım belki böyle açıklamalar vardır ama bence bu konsept "intihar".

albümün ilk şarkısı game over
    lol
    vokal girer girmez soad şarkısına geçiş yapıldığını düşünüyorsunuz. daha önce de hail to the king çıktığı zaman başka gruplara selam çakan şarkıları vardı. ama metallica nereye kadar. dediğim gibi bu abiler yeni şeyler denemeyi seviyor.

mattel'de "in case we dont see you good afternoon good evening and goodnight", truman show'da truman'ın simülasyona vedasına selam çakıyor gibi. bunu fark edince istemsizce gülümsedim açıkçası.

game over'da "toss a rope over a branch and fall into the night' and here i swing from my family tree, say goodnight". anlatmaya gerek yok görüyorsunuz

g-o-d kesinlikle arka arkaya dinlenmesi gereken 3 şarkı
    ve yapılacak tek bir yorum var
    allah be!
    g:progresif müzik <3
    o: daft punk
    d: 70s

özet: kesinlikle 10 numara 5 yıldız bir avenged sevenfold albümü. umarım turneye türkiyeyi eklerler de dünya gözüyle bir kez daha canlı izleyebilirim.

edit.
    tekrar dönüp albümü dinleyince cosmic hakkında hiçbir şey yazmadığımı fark ettim
    yıllar sonra bile dönüp dönüp dinleyeceğim bir şarkı olacağını düşünüyorum
    "a little peace of heaven" kalitesinde bir şey yapmayı başarmışlar
    kesinlikle şahane
  • a7x dinlemeyen, grubu doğru düzgün de tanımayan bir progresif sever olarak aklımı alan albüm. tamamen kendine özgü, çok duygusal ve çok deneysel. 10 üzerinden 4+7i
  • yılın albümü. içinde lamb of god da var, daft punk da system of down da var, frank sinatra da. bu malzemeyi ise müthiş akıcı şekilde bütünleştirmeyi başararak kariyer albümlerini yapmışlar.
  • beyoncé'nin yaşam öyküsünü anlattığı 2013 belgeseli.

(bkz: otobiyografi)
  • değişik kafalar. bu albüm çok su götürür. ben severim böyle değişik işleri, dinledikçe de daha çok severim gibi. bir ara daft punk dinliyorum sandım. sıradışı bir çalışma olmuş.

edit: cosmic enfes bir çalışma olmuş.
  • avenged sevenfold'un 2016 yılından beri beklediğimiz 8. stüdyo albümünün adı. çıkış tarihi 2 haziran 2023. albümden ilk single nobody youtube'da yerini almış.

https://youtu.be/ujrrty2udjw
  • soad'ın ego brain adlı parçasının açılış sözü.. ayrıca uktecinin notuna göre cowboy bebop'un 17. bölümünde (mushroom samba) bitirişte geçiyormuş.. "hayat rüyadan başka bir şey değildir" anlamına gelebilir, gelmeye de bilir.. ingilizcem fazla yok.. hello hello o kadar..
  • cosmic ve easier in spotify dinlenme istatistiklerine buyuk oranda etkim ve emegimin oldugu a7x albumudur.
hesabın var mı? giriş yap