şükela:  tümü | bugün
  • dontnod'un life is strange oyununa, deck nine games tarafından geliştirilen prequel. bu sefer chloe price'ı yönetiyoruz. oyun bugün (31.08.2017) pc/xbox/ps4 için yayınlandı. türkiye fiyatı 58 lira (ama bu oyunu alan deluxe edition alır zaten, 85 lira o sürüm)

ilk 5 dakika gerek controller bugları gerek zayıf ve edgy duran giriş nedeniyle hoşuma gitmese de ilerledikçe life is strange ruhuna sahip olduğunu gösterdi. diyaloglar mükemmel, soundtrack ise inanılmaz. oyun oyun bitince mixtape mode'a girip tek tek not alacağım.

ayrıca chloe'yi oynadığımız için max'in süper güçlerine sahip değiliz. peki chloe'nin hiç mi özel gücü yok, tabii ki var. ~backtalk~
    zekanızı kullanıp birisi size laf attığında cevabı yapıştırabiliyorsunuz. dialogue minigame tarzı bir şey olmuş.

oyun 3 bölüme sahip ve ayrıca deluxe edition alanlar için max'i oynadığımız bonus bir bölüm var.

oyunun announce trailer'ı: https://www.youtube.com/watch?v=dj-2q4ncmaw
    31.08.17 edit: az önce başladım oyuna. ilk izlenimlerim maalesef kötü. animasyonlar clunky duruyor, ayrıca chloe olması gerektiğinden fazla edgy gibi geldi bana. ayrıca controllerlar çalışmıyor. xbox one s controller (wireless/bluetooth/wired) ve dualshock 4 (bluetooth / wired) denedim; sadece xb1s kablo ile takılıyken görüyor ve onda da start/select/abxy/bumperları görmüyor.

* 20 dakika falan ilerleyince diyaloglar ve animasyonlar daha güzel hale geldi. controller sorununu da workaroundlar sağolsun aştım.

yeni life is strange oyunu. preorder açılsın da hemen alayım. caps off hype on. herkes hype trenine. choo choo.

edit: trailer
    https://www.youtube.com/watch?v=dj-2q4ncmaw

büdüt: üç bölümden ilki 31 ağustos 2017'de çıkacak, oyunu dontnod değil deck nine games yapıyor. dontnod tabii ki el atmıştır fakat deck nine'ın geçmişinde pek parlak bir oyun göremedim. tahminimce hikaye hazırdı ve design olarak assetlar vs. belli olduğu için dontnod, life is strange'in sequel'i ile uğraşırken bu prequel'i lisansladılar. more the merrier o yüzden sorun yok.

edit 3: oregon drift: deluxe edition; genç bir max'i oynayacağımız "farewell(elveda)" adlı bölümü içermekte. ayrıca oyun içindeki şarkılardan playlist oluşturabileceğimiz mixtape modu ve chloe'nin oyunda giyebileceği 3 farklı kıyafet de dahil.

preorder'ın neden hala açılmadığıyla ilgili square enix representative'ine allcaps ile kibarca sordum cevap bekliyorum.

e4it: "http://www.lifeisstrange.com/ yaklaşık 10 saat sonra güncellenecek fakat oyunun mağazalarda yer alması daha erken tamamlanacak."

ayrıca tüm bilgiler gelince bi ara oturup tüm bu shitty editleri düzeltip anlamlı bir entry'e çevireceğim.

edit five: kesinleşmemiş olsa da aldığım duyumlara göre complete edition $16.99, deluxe edition ise $24.99. tr fiyatını düşünürsek life is strange'in şu anki fiyatı $20.00 / ?31.00; ama arada türk lirası uçup gittiği için square enix'in yakın zamanda yayınladığı nier: automata'ya baktım $60.00 / ?199.00.

yani tahmini fiyat complete: 60tl, deluxe: 85 tl

**: xbox live'da preorderlar açık. fiyat önceden yazdığım gibi $16.99 / $24.99; türkiye fiyatı ise 51/73,80 tl
    https://www.microsoft.com/…uxe-edition/bphlzztg9k5q

• choose chloe’s outfit and see how people react to your look
    • multiple endings depending on the choices you make
    • ‘backtalk’ - a risk/reward conversation mode that allows chloe to use her barbed tongue to provoke or get her way

****steam'de yerini aldı. muhteşem matematiğim doğruymuş, 60 dediğim tüm sezon 58 tl, 85 tl dediğim deluxe edition ise 85,56 tl
  • az önce e3 2017 microsoft konferansında duyurulan life is strange prequel'ı.
  • abi şuan çıldırıyorum. bi bu bi de half-life 3 verseler yeter lütfen lütfen lütfen lütfeen!

e3'te duyurulmuş en iyi oyun. ha birde metro exodus var o da çok iyiydi.
  • sonunda olayın pek de bizim seçimlerimizle şekillenmediğini bile bile oynayacağım oyun.
  • yüzüme kocaman bir gülümseme kondurmuş bir olay. 31 ağustos tarihinde tekrar zamanın içine etmeye başlayacağız. emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler. bir an önce steam ön siparişe açılsada alsak.

tanım: çok sevdiğim oyunun 2. oyunu.
  • gözyaşlarınızı hazırlayın geliyor gönlümün efendisi!

sevinçten deliriyorum şu an. kafayı yiyeceğim. inanamıyorum bu haberin gerçek olduğuna ve biraz sonra uyanırım diye de korkuyorum biraz.

benim yazmak istediğim milyarlarca satır buradaymış gibi davranın siz. ben gidip ilk oyunun soundtrack'ini yine baştan sona dinleyeceğim. gazımı almam lazım.

aman allah'ım sanırım ilk defa bir oyunu deluxe paketle almayı istiyorum. deliricem ya olamaz böyle bişey.

delireceğim.

delireceğim.

delireceğim.

not: başlığı açan arkadaşa da kırgınım çok. umarım başlık yoktur diye koşa koşa geldim. ciltlerce şey yazacaktım ama hevesim kaçtı :(

edit: oyuna karşı hissettiklerimi şu entarime bakarak anlayabilirsiniz. hoş orada da dökememişim hislerimi kelimelere.

(bkz: #68379832)

büdüt: tatlım max'imin bugünkü halini değil, çocukluğunu oynayacakmışız. neyse, hiç olmamasından iyidir en azından. tabi sadece deluxe paket alırsak.
  • çok sevdiğim bir oyundur kendisi evet. ama allah aşkına sayın yazarlar hiçbiriniz mi fark etmiyor grafiklerdeki düşüşü? tamam bu hikaye oyunu zaten gta v değil fakat bu kadar samanyolu tv grafiklerine düşmenin sebebi nedir? ben tanıtımını yapacağın oyun için en azından tanıtım trailer'ı için özen gösterilmesini isterdim. yeni stüdyo an itibariyle bende bir kuşku yarattı. tavsiyem pre-purchase işine girmeyin.

ama her ne olursa olsun para verip alacak mıyım evet çünkü oyun efsane güzel, ama kötü çıkarsa küfür edecek miyim hiçbir oyuna etmediğim kadar.
  • gecenin bu saatinde anlamsızca mutlu etmiş haber. bekliyoruz.
  • life is strange isimli fazla iyi oyunun prequel'i. ilk oyunun öncesinde geçmektedir ve 3 bölüm olacağı açıklanmıştır.

öncelikle yeni stüdyodan kuşku duymanıza gerek yok çünkü stüdyo yeni değil. oyunu yapan ekip aynı ekip. ilk oyun gerçekten fazla iyiydi ben bununda en az ilk oyun kadar iyi olacağını düşünüyorum. oyunun bildiğim kadarıyla çekimleri süren live action dizisi açısından da bu oyun iyi olacaktır.

ek olarak bu spoiler olabilir ama kesin biliyorsunuzdur o yüzden okumaya devam edin, rachel amber yeni oyunda karşımıza çıkacakmış! muhtemelen max'in gittiği dönemde geçecek oyun ve max'i hiç görmeyeceğiz. oyunun tanıtım videosunu bile izlemedim sürpriz olsun her şey diye o yüzden şu anda saçmalıyor olabilirim. her neyse kaynak :http://trimhaber.com/…re-the-storm-duyuruldu-706225
  • deck nine storyforge'a odaklanayım derken 2000'lerin başına dönmüş grafiklerde.

tamam life is strange'i bunun için oynamıyorduk da utanmasalar elimize kağıt tutuşturup "al oyun burda hacı oku işte" diyeceklermiş.

trailer'da bi de "not actual gameplay footage" yazıyor ki evlere şenlik.