şükela:  tümü | bugün
 • "cw'den kaliteli dizi çıkmaz" diyenlere cevap olacak nitelikte bir iş olmuş. tamamen mantıksız bir temele* dayansa da karakterler ve hikayenin geleceği çok parlak. roswell günlerimizi hatırlatan shiri appleby, dollhouse ve tru calling gibi sevdiğim dizilerde ufak rollerle izlediğim kristoffer polaha ve dawson's creek'in jen ile birlikte en iyi karakterlerinden birini canlandıran kerr smith dizinin kadrosunda dikkat çeken isimler. dialoglarda gerçekten de bir gilmore girls havası var. bu da diziyi benim için daha çekici kılıyor. dizinin şimdilik tek itici yanı babanın arkadaşları. anne ve babamız de pek gençler, 16 yaşında bir kız çocuğu sahibi olacak gibi gözükmüyorlar. bu inandırıcılık yoksunu durum aslında dizinin temeli. zaten onların bir çocukları olmaması gerekiyordu ne de olsa.

  *

  --- spoiler ---
  hadi beyaz bir kız bunca yıl evlat edinilmedi diyelim (kalbi delik olmuş olsa bile yine de bu durum bana pek olası gelmedi) hiçbir hakim ne amerika'da ne türkiye'de öyle damdan düşer gibi 14 yıl önce çocuğunu terk eden ebeveynlere çocuğu emanet etmez. hele haklarında bu kadar az bilgi sahibiyken.
  --- spoiler ---
 • ilk bölüm itibari ile fena sayılamaycak bir dizi oldugunu kanıtlamış.konu olarak 16 yaşına giren lux isimli genç kız üvey ailesi dışında kendi basına yasamak istemeye karar verir ama biyolojik ailesine imzalatması gereken bir belge vardır.bunu imzalatır bagımsız olmak için ama 16 yıl aradan sonra ailesi ile tanısır ve onlara kanı kaynamaya baslar..
 • yeni yüzler görmeye hevesli bünyelere ilaç gibi gelebilecek dizi. gerçi kerr smith'i my bloody valentine filminden tanıyoruz. dizi, gilmore girls havasını epey hissettirse de sevindirici yanı bayık sahneler içermemesi. kanaatimce bu benzerlik dizinin yapımcılarından janet leahy'in sayesinde.. ki, kendisi gilmore girls'ün yapımcıları arasında yer alıyordu.
 • lux rolündeki brittany robertson'ı nereden hatırladığını sorup duranlar, muhtemelen swingtown denince bir oh çekecek.
 • jenerik müziği rain perry'nin beautiful tree isimli şarkısı imiş.
 • baba karakterindeki oyuncuyu suat suna'ya benzettiğim dizi.
 • --- spoiler ---
  içerir

  digiturk.te ilk iki bölümü üstüste yayınlandığı için kabak gibi gördüğüm bir hatası var dizinin. ilk bölüm annenin evinde lux.a yapılan yaşgünü partisiyle biter. lux mutluluk içinde mumları üfler ve ekran kararır. o sahnede pastanın başındaki anne dalgalı upuzun saçları olan bir ablamızdır. ikinci bölümün başında anne ve nişanlısı radyoda sabah programı yaptıkları için o partinin dağınıklıklarını toplayamadan sabahın 5:30-6:00.sında evden fırlarlar. yani gece yatılmış ve ve bu lux.la başlayan ilk sabahtır. ama o da ne? ablamızın artık kısa omuzlarının üstünde saçları vardır.

  --- spoiler ---
 • insanın içine dokunan dizidir, ayrıca bent or broken kelimelerini duyunca sevindirir...
 • ikisi de ikişer erkeği idare eden anne-kızın öyküsünü anlatan dizi, erkekler de bunların ağzının içine bakıyor.
  eylemsizlik konusundaki rekorlarımı bozup, kanal değiştirmemin yeni sebebi.