• bugün yine satranç temalı bölümünün aklıma gelmesiyle bütün gün "ich bin ein satrançingen" dememe ve sırıtmama neden olan efsane çizgi dizi.
  • 39 bölüme 2 gündüz kuşağı emmy' si sığdırmış olan program. (8 adaylığı vardı toplamda)
  • türkçe dublajı orjinalinden çok daha iyi olan çizgi film.
  • 7 yaşındayken severdim.
    77 yaşımda da seveceğim çizgi dizidir.

--- spoiler ---

- yemeğini ye louie!
    + ama bu makarna yeşil ve küflü.
    - o da bir şey mi? benim zamanımda her şey yeşildi. yeşil makarna, yeşil domates, yeşil marul...
    + marul zaten yeşil olur, baba.
    - evet, bunu biz başlattık.

--- spoiler ---
  • louie isimli sözde ermeni soykırımı destekçisi şişko patates bi piçin maceralarını anlatan vasat dizi. annesi seyyar kerhane gibi çocuk doğurdukça louie'nin yaşadığı drama yakından şahitlik etme fırsatı buluruz.
  • çocukluğumun özeti.
    en efsanevi sahnesi için burdan buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=mma9cdhwpt0
  • louie ve jenny ilişkisi gördüğüm en tatlı ilişki olabilir. louie zaten yaptıklarıyla, sözleriyle efsane bi kişilik. dublajı da yapılan en iyi dublajlardandı. her karakteri için söyleyebilirim bunu.

louie'nin jenny'ye yaptığı serenat sahnesi için buyrun. linki bir üstteki entryde var. louie'nin şarkıda yaptığı vurgular müthiş.

-jenny, hey jenny! (bir kartopu yaparak jenny'nin penceresine atar. jenny pencereyi açar.)

+louie! n'apıyorsun burda? saatten haberin var mı?

-evet. saatler öncesinden yapmam gereken şeyi yapma zamanı. sana şarkı yazdım, dinler misin? lütfen.

jenny üzgünüüm
    yaptıklarımdaaan
    koonseri mahvettiiiim
    senii kaybettiiiiim

oooo jenny esin perisiiii
    özür dileriim beni affettiiiin miiii

jenny üzgünüüm
    fazlaa abarttııım
    elimde değildiiiii
    çooook kıskanmıştııım

oooo jenny esiin perisiii
    özür dileriiim beni affettiiin miii
  • louie'nin tahıllara alerjisi olduğu bölümdeki doktor, louie'nin golf yardımcısı olduğu bölümde de ortaya çıkmıştır. son zamanlarda bundan daha iyi bir tespit bulamazsınız :(

http://i.imgur.com/kkrymgp.jpg
  • nerede o eski çizgi filmler şeklinde hayıflanmama neden olan, fox kids'in jetix metix olmadan önce, harbi bir çizgi film kanalı olduğu yıllardan harika bir çizgi film. ama life with louis deyince her şeyden önce, louis'den bile önce aklıma tatli patates geliyor.
  • gece gece özlediğimdir.
    ayrıca andy anderson'ı atilla olgaç'ın seslendirdiğini duyduğumda ufkum adeta iki katına çıktı.
hesabın var mı? giriş yap