şükela:  tümü | bugün
  • 24.05.2003 tarihli hürriyet gazetesinde ortaya atılan kavram. (http://www.hurriyetim.com.tr/…-m@nvid~271316,00.asp). habere göre pentagon geliştirdiği gizli bir proje ile matrix'ten esinlenerek bütün insanların hayat loglarını tutacak bir database oluşturmayı planlıyormuş
    (bkz: peh peh)
  • 24.05.2003 tarihli haberde hürriyet oldukça amatör ve ucuz habercilik kokan bir cümleyede imza atmıştır lakin haberde
    "pentagon'un geliştirme dairesinin üzerinde çalıştığı projenin adı hayat ve bağlanma anlamına gelen ‘‘lifelog’’ kelimelerinden oluşuyor." şeklinde bir cümle geçmektedir. log kelimesini muhtemlen sadece internete bağlanırken logging onto network'ten gören hürriyet yazarının bağlanmak şeklinde algılayıp, aslında kütük veya tutanak gibi çevirebileceğimiz anlamında kullanmayarak haberi oldukça ucuz hale getirmiştir.
  • sony'nin bir android uygulaması...

gün içinde yaptıklarınızı kaydedediyor... kaç saat uyudunuz, kaç saat yolculuk ettiniz, kaç saat oyun oynadınız, kaç fotoğraf çektiniz, kaç adım attınız, kaç kalori yaktınız hepsini kaydediyor... buyrun...

https://play.google.com/…m.sonymobile.lifelog&hl=tr
  • adım sayar mekanizasması bu smartband denen zımbırtı olmadan çalışıp çalışmadığını merak ettiğim uygulama.
    baktığımda hiçbir adım atmamış görünüyorum
  • son update sonrası kendi kendine kapanan, çaklıan uygulama, niye ellediniz ne güzel çalışıyodu.
  • günlük 7.500 adım attığımı gösteren uygulama.
    hatta bir ara sapıtıp 9.750 adım atmışım.
    genellikle de hedefin üzerinde kalori yakıyorum. 1.997.

kısaca çok faydalı bir program en azından bana göre.
  • henüz nasıl çalıştığını çakozlayamadığım faideli program.
  • 1 senedir kullandığım z3'te yüklü olarak gelen, evden çıkmadığım gün içerisinde araca bindiğimi gösteren uygulama. anladığım kadarıyla telefondaki sistem dosyalarıyla saçma bir ilgisi var. ya da en azından telefonun çalışmasını etkileyen datalarla anlamsız bir şekilde bağlantılı.

fikir olması açısından duyduğum uygulamaları indirip kurcaladıktan sonra silen bir tipim. bugün de uygulamaların bazılarını silerken, listede gözüme çarptı. benzer işlevdeki başka bir uygulamayı kullandığım ve bunu da başarısız bulduğum için silmeye kalkıştım. bugüne kadar, telefonda yüklü gelen sony uygulamalarını "ne olur ne olmaz" diyen bir babaanne garanticiliğinde davranarak silmemiştim; ancak bugün silesim geldi. gelmez olaydı. telefon durduk yere kilitlenmeye başladı, arama yapamadım ve sms gönderemedim, sms alamadım, gelen aramayı yanıtladığım halde yanıtlama ekranı açılmadı, vs. kullandığım operatörün müşteri hizmetlerine sardım önce, bir sorun olmadığını ve hattı başka bir makinede denememi söylediler. evde başka makine bulunmadığından, bulunsa da akıllı telefondan sim kart çıkarıp takma hakkında hiçbir fikrim olmadığından, format atma olayına niyetlendim. ama telefonda reset tuşu olduğunu ve reset atılması halinde hiçbir datanın etkilenmediğini görünce önce reset attım ve head shot. herşey düzeldi. bendeki makineye özgü bir hata mı bilmiyorum.

ne olur ne olmaz; eğer bu uygulamaya müdahale etmeye niyetiniz varsa, öncelikle verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.